Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 800-900 kcal nagyon...

Napi 800-900 kcal nagyon kevés, ha még edzem is?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minimum 1200 kcal-át kellene enni egy nap, ezért aggódom, hogy ez most kevés. Elkezdtem odafigyelni, hogy mit, mennyit eszem, és jegyzetelem is, és így 800-900kcal-ákat eszem most napi 5-szöri étkezéssel. Nem érzem úgy, hogy rossz lenne amit csinálok, sokat olvastam a témában, de mégis keveslem. Pl. a mai napom: sárgadinnye, alma, csirkemell(ehhez az olaj), paprika, paradicsom, korpovit keksz, tojásfehérje, túró. Igaz ma vétkeztem, mert ettem egy magnum mini-t is, de így is csak 960kcal. Edzettem még 45percet is, és nem tudom, hogy jó-e ez így. Egyelőre nem érzek erőtlenséget, de lehet, hogy hosszabb távon nem lesz jó így?

2014. júl. 9. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha jól érzed magad, akkor nincs semmi gond, folytasd. Maximun szedhetsz vitaminokat, hogy biztosan kapjon a szervezeted, ha esetleg valamilyen kajával kihagynád. Sok sikert!
2014. júl. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Az alapanyagcserédnél semmiképp ne egyél kevesebbet szerintem. Lehet, hogy most nem érzed, de később fogod, sőt lehet, hogy utána meg zabálni fogsz. Én 4 hónapig éltem 5-900 kalórián és utána zaba lett a vége és hízás. Vannak kalkulátorok a neten, nézd meg, hogy mennyi az alapanyagcserés és az alá ne menj. Ezt akkor is elégeted, ha csak fekszel egész nap.
2014. júl. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Lehet ugy erzed, hogy kevesebb kaloriaval gyorsabban fogysz, de ennek megvan az ara. Tobbet vesztesz izombol (meg ha eddzel is melle) es joval nagyobb esellyel jonnek vissza a kilok miutan megint normalisan fogsz enni. Hosszabb tavon sokkal kevesbe fogod birni is, nagyobb az eselye, hogy falasrohamok tornek rad.


A BMR szintjen kellene enned, akkor hosszu tavon is birnad es megkapna a tested azt a tapanyag mennyiseget, hogy ne ijedjen meg az ehezestol es ne kezdjen el tartalekolni.


A kilokban mert sulycsokkenes igy egy kicsit lassabb, viszont aranyaiban tobbet veszitesz zsirbol az okos es kiegyensulyozott dietaval, mint a koplalassal, amit csinalsz.

2014. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

nagy lelkesen és tudatlanul én is így kezdtem a fogyókúrámat. 800-1000 kcal és napi testmozgás. az első napokban még jobban is éreztem magam a bőrömben, mint máskor, le is dobtam rögtön pár kilót, és ez a sikerélmény sok önbizalmat adott, de egy hét elteltével kezdtem bedilizni és elgyengülni a koplalástól, valamint eléggé elkezdtek aggasztani az izomzatom leépülésével fenyegető dumák. elhatároztam, hogy figyelni fogom a testem jelzéseit, és nem fogom sanyargatni, hanem egészségesen táplálni. fokozatosan emeltem a kalóriaszámot, elkezdtem számolni a fehérjét, szénhidrátot és zsírt is, valamint az edzéseim is hosszabbak, intenzívebbek lettek, és bár ezzel nem fogyok egy hét alatt 3 kilót, mint a koplalás első hetében, sokkal lassabban megy le a súlyom, de formásodom rendesen, és sokkal jobban is érzem magam a bőrömben, nem beszélve arról, hogy hosszútávon is tarthatónak érzem ezt az életmódot.

ezzel együtt nagyon hasznosnak gondolom azt az egy hét koplalásos diétát, mert ha nem próbálom ki, talán sosem hiszem el, hogy valóban nem az a megfelelő út :)

2014. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem érzem úgy, hogy koplalnék. 3 óránként megéhezem, de akkor eszem is. Próbálom a fehérje mennyiséget növelni, szóval erre is figyelek. Nem tudom, hogy mit lehetne máshogy...
2014. júl. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!