Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb. két hét alatt elértem...

Kb. két hét alatt elértem azt, hogy 1000 kcallal többet eszek egy nap, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Június 15-én kezdtem diákmelózni. Ingázok: napi 90-100 percet sétálok (gyors séta) + a melóban is futkosok; tehát nem egy monitor előtt ülök egész nap.


Június 15-e körül kb. 1200 (nagyon max: 1400) kcalt ettem, most meg azon kapom magam, hogy 2000-2200 kcalokat eszem meg egy nap..


Persze nem csoki, nem pizza, nem szemét kaja... hanem a "ludas" a teljes kiőrlésű cuccok: úgy érzem, egyre többre van szükségem.

Pl. június 15-én kb 85 grammot ettem (1 db teljes kiőrlésű pékáru) de most meg van hogy egy fél kiló kenyeret (vagy többet) is bevágok egy nap...


Az ok: nagyon sz*rul állunk anyagilag. Amíg pesten dolgoztam, volt pénzem csirkemellre, meg ehhez hasonlóra, meg június közepén is, de június végén egyáltalán nem volt... így teljes kiőrlésű kenyeret vettem (vettek a szüleim is, csirkemellet nem... meg más húst se nagyon, Pulykát is szoktam enni, halat is, de alig vesznek húst... nekem még nem jött fizum, csak 10.-e után kapok fizetést.)


De folyton éhes vagyok... tudom nem mentség, de gondolom több kcalt használhatok el; míg pesten tanultam fősulin évközben csomót ültem, így nem kellett annyi kalória. Akkor is mozogtam (heti 2 edzés) de nem ennyit.


Ezeket eszem:

alma, citrusfélék, zöldségekből főleg uborka, paradicsom, paprika, cékla, brokkoli.

Borsót, kukoricát sosem eszem.

Csirkehús, pulyka, hal, ha van rá pénz... fehérjeként még: tojás, illetve - tudom a paleosok elítélik: yoghurt. Nem az agyoncukrozott danone!

És magvas/teljes kiőrlésű kenyér...


Olyan mintha folyamatosan tágulna a gyomrom... és egyre többet bírnék enni.

Oké, lehet hogy napi 200 kcalal többet kellene ennem (1200 -> 1400 kcalra emelni) na de hogy biztos nem kell nekem napi 2200 kcal abban biztos vagyok, még ha most többet is mozgok.


Illetve amit érzek: ha nem eszem, akkor iszonyú fáradság önt el, szédülök... főleg este 6kor, iletve reggel ha nem reggelizek. Meg ha nem ebédelek, akkor is...

úgy érzem elájulok, ha nem ehetek...



Miért tágult ki ennyire a gyomrom és hogy tudnám "visszaállítani"?



2014. júl. 7. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Kihagytam:

nem eszem csokit, pizzát, mekis/gyorséttermes kaját, cukrot, fehérlisztes dolgokat, zsíros dolgokat.

Nem sütök olajjal, csak simán beleütöm a tojást a serpenyőbe pl. Sosem rámázom meg a magos kenyeret, natúrban eszem a zöldségekkel + csirkemellsonkával.

Édesítőt használok.

Nem iszom cukros üdítőket. Vizet napi 3-3,5 litert is megiszok.

2014. júl. 7. 22:01
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kéne szedned valami vitaminokat, gondolom, akkor nem éreznéd azt, hogy pótólni kéne valamit. Amúgy meg...az végülis nem olyan aok kalória, csak arra vigyázz, hogy ne szedjél fel súlyban. Hány éves vagy és hány kg, ha szabad kérdezni. Általaba a túlsúlyosak szoktak egyre több kaját bevinni a szervezetbe, úgy érzik sose elég.
2014. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dolgozol, többet mozogsz, több energiát használsz fel, ezért természetes, hogy többre is van szüksége a szervezetednek. Egyrészt 2000 kalória egy átlagos nő normál napi szükséglete, 1200 még diéta alatt is kevés, másrészt pedig ha ennyit kívánsz, akkor ennyit, ne akard éheztetni magad. Bár fél kiló kenyér valóban rengeteg, az pedig, hogy teljes kiőrlésű, nem sokat javít a minőségén. Ettől függetlenül a mostani étkezéseddel semmi probléma nincsen.
2014. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!