Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segíthetek? Bővebben lent.

Segíthetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért írok ide,mert sokan küzdünk a fogyásért. :)

Van pár ötletem,amivel talán segíthetek.

Nos ha fogyni szeretnétek,akkor ne az legyen,hogy koplaltok napokon át,mert azzal csak magatoknak tesztek rosszat.

Én azt csinálom,hogy minden étkezés után iszom egy bögre zöldteát.Ami segíti az anyagcserét és ráadásul nagyon egészséges is.

Igyatok banánturmixot,amit úgy készítsetek el,hogy egy banánt összevágtok,hozzá kell önteni egy nagy bögre tejet és egy evőkanál mézet,majd összeturmixoljátok.

Egy héten kb. 3szor csináljátok meg az almás-répás turmixot.Kell hozzá 1 répa,1 nagy darab alma és szintén 1 nagy bögre tej.A répát pucoljátok meg,vágjátok darabokra,ugyanezt az almával is,öntsétek hozzá a tejet,majd turmixoljátok jól össze.

Ezeket a turmixokat általában vacsorára készítsétek el.

Mindkét turmixnak zsírégető hatása van,valamit segíti az emésztést.

Reggelizni mindig kell,tartsátok be.Az ebédet is,viszont vacsorára turmixot igyatok,vagy egyetek egy almát.

Fogyókúrázni nem lehet mozgás nélkül.Ha tehetitek,fussatok minden nap. :) Ugyanis a futás a leghatékonyabb zsírégető.

Egyetek sok gyümölcsöt,zöldséget és szírmentes húst. (pl:csirkemell)

Zsírégető még az ananász,kivi és narancs is.

Zöldségek terén:retek,paradicsom,uborka,kelbimbó,répa,cékla,spenót,zeller,vöröshagyma,zöldborsó.


Remélem,hogy egy picit segíthettem. :)


2010. jan. 8. 01:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* zsírmentes (elírtam) :)
2010. jan. 8. 01:17
 2/14 anonim válasza:

Rendes Tőled, hogy ezt így leírtad!

A banán viszont igen cukros gyümölcs, nem?

Mennyit mozogsz?

És mennyi idő alatt mennyit fogytál mennyiből? :)

Köszi!

(én 161 cm vagyok, és 85 kg!!!!) :((

2010. jan. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, én azt szoktam tanácsolni az embereknek, hogy hagyják el a fehér lisztet, meg a cukrot az étrendjükből + egy kis mozgás, és láss csodát, le fognak fogyni.


Ez a titka minden fogyokúrának.


Én így lefogytam 20 kilót, azóta is boldogan élek az 58 kilós sulyommal, nem hiztam vissza, mert azota se eszek cukrot se kenyeret, se (fehér)tésztát. Ennyi.

Csoki- függőségemet meg kielégitem diétás csokival, Milka pl ugyanolyan mint az igazi.

Kenyérpótlásra meg rengeteg alternatíva létezik, meg ugye itt van már a Norbi-barátunk is a dolgaival, igaz hogy drága picit, de én pl egy csomag kenyérrel elvagyok 1 hétig melóban.

2010. jan. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Banán tejjel mézzel estére??? Zsírégető??? Ne haragudj de ez egy vicc... Tipikusan az az eset, amikor a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve.

Ez a turmix, jóformán színtiszta cukor, azt a kis zsírt leszámítva ami a tejben van. A méz színtiszta cukor, egy deci tejben alig van kevesebb kalória, mint bármelyik cukros üdítőben, és a banán a legkalóriadúsabb gyümölcs, a legmagasabb cukortartalommal...


Figyu nincs olyan, hogy zsírégető valami... még a szó is egy vicc, amerikaiak találták ki a 60-as években.


A sok zöldség az jó ötlet, és a csirkemell is...


A zöldteáról csak annyit, hogy nem pörgeti az anyagcserét, hanem izgatja a bélfalat, ami ettől gyorsabban húzódik össze. Sokszor okoz hasmenést, ami lemossa a bélbolyhokat. A tápanyagfelszívódás ettől elégtelen...

Az anyagcserét pörgetni csak úgy lehet ha valaki 5-6 kis étkezést tart naponta. Ettől a szervezet megszokja, hogy 2-3 óránként enni kap, tehát arra áll be, hogy mire jön a következő adag, addigra megeméssze az előzőt. Ezt hívjuk anyagcsere gyorsulásnak.

Fordítva is így működik, ha valaki csak reggel és este eszik, akkor a szervezet lelassítja magát, hogy a reggeli kitartson estig. Ilyen egyszerű.

Lehet, hogy amit leírtál, az jó valakinek aki iszonyatosan szemét kajákat, chipset, orrbaszájba csokikat tömött eddig magába, és mekin élt, de aki 5-6 kilótól akar megszabadulni, és mondjuk 60-65 kilós nő... na az tuti el kezd hízni tőle :)

Rengeteg a cukor ebben a turmixban. Ha mindenáron inni akarja valaki, akkor inkább reggel... De akkoris csak full cukor :)

A másik turmix nem vészes. Egyébként a tej ivás felesleges. tejzsír és tejcukor... semmi más. Vitamin és ásványi anyag taralma nincs, köszönhetően, hogy a tejek 99%-a tejporból készül, agyon van tartósítószerezve, és egyéb adalék sz@rokat is hozzájuk adnak... Jóformán akkor láttak tehenet, ha tejszállító kamion mellé odaállt egy bociszállító :)

2010. jan. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nos,én elég sok helyen olvastam ezekről a dolgokról és gondolom hülyeségeket nem írnak,főleg azok,akik értenek is hozzá.Én hiszek nekik.


[link]

És több honlapon is olvastam erről...


[link]


Máshol szintén olvastam,hogy a zöldtea mennyire jó hatással van a szervezetre.Gondolom nem a hasukra csaptak és kitalálták.Több helyen is bebizonyították,nekem szintén jót tesz.


Én 180 cm magas vagyok és 75 kg voltam,ami engem eléggé zavart.Mert a hasamon láttam a túlsúlyt.

Ezekkel a "receptekkel" lefogytam 68 kg-ra kb 2,5 hét alatt.Nekem bevált.

Semmi bajom sem lett tőle. A lényeg,hogy nagyon sokat mozogtam. :)

2010. jan. 8. 02:14
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Én segíteni szerettem volna,ennyi.

2010. jan. 8. 02:22
 7/14 A kérdező kommentje:
2010. jan. 8. 02:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Köszi a tippeket, szerintem sokaknak segitesz vele, az hogy van egy.két okoskodó, azzal ne törödj. Ezek MINDEN javaslatot lehúznak, szerintük csak az ö módszerük az egyedüli igazi.
2010. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem nem lehúzni akarták a javaslatodat, csak leírta valaki a véleményét, és alátámaszotta miértekkel...

ennyi.

innentől mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy kipróbálja-e vagy sem.

szép tőled, hogy megosztottad a történeted, és gratulálok, hogy sikerült, bár valószínű a sok-sok mozgás a nagyobb részét tette ki a sikerednek.

szerintem abban igaza van a "kritizálónak", hogy a banán a leghízlalóbb gyümölcs és egyáltalán nem ajánlják az esti fogyasztását, sem a dietetikusok, sem a fogyiguruk!

és amit ha nem írja le és nem olvasom, el se gondolkodom rajta, az a bélmozgás gyakoriságának serkentése!

átgondolva tényleg tök logikus:D

szóval mindkettőtöknek köszönöm, mert mind a kettőtök adott valamit, és remélem én nem leszek lepontozva:D

2010. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

egyébként ahogy az egyik Te általad elküldött link:

reggeli banánkúra, reggelizz, mint a majomkirály......


igen jó dolog a banán, de REGGEL!! mert akkor azt a gyümölcscukrot a szervezet fel tudja dolgozni egész nap!

viszont ha este iszod/eszed, akkor mivel nem fogsz annyit mozogni, mint egész nap, el fogja raktározni!


és tényleg nem kötekedés, csak gondold végig!

2010. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!