Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zoldsegeket nem lehet...

A zoldsegeket nem lehet valamivel kivaltani?

Figyelt kérdés

Bab, lencse, karfiol, borso, kukorica, krumpli. Ennyi zoldseget tudok megenni.. 2 honapja probalom megszeretni oket, naponta probalgatok uj zöldségeket, uj elkeszitesi modokat, de nem izlenek. Egyszeruen kiskorom ota utalom oket...


Tudom, hogy nagyon egeszsegtelen, de mar nem tudok mit csinalni. Tobb eve szenvedek ezzel, de meg a jegsalatat sem tudom megenni, nemhogy a paradicsomot, aminek meg ize is van :(

Nincs valami taplalekkiegeszito, vagy nem is tudom...:(


2014. júl. 29. 21:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ne egyszerre edd őket!
2014. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre. Probaltam cukkinit, padlizsant, spargat, paradicsomot, paprikat, retket....
2014. júl. 29. 21:09
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Barcsak ez ilyen egyszeru lenne! Gyerekkent en is utaltam a zoldsegeket, felnottkent kezdtem eszegetni oket, de sosem szerettem meg egyiket sem, hasonloan hozzad. Kover is voltam jo sokaig... Mikor sok ilyen-olyan zoldsegmentes es sikertelen dieta (ertsd visszahiztam utana) utan rajottem, hogy egeszsegesen etkezni, tartos fogyassal csakis sok-sok zoldseggel lehet. Elkezdtem maskepp nezni rajuk: nyitottan, kivancsian, egy uj boldog, egeszseges es karcsu eletet remelve. Es sikerult! Leadtam 20 kilot, olyan karcsu vagyok, mint eletemben meg soha! Ezert megerte elkezdeni kiserletezni a zoldsegekkel :) A mai napig legalabb ketszer nagy adag zoldseget eszek naponta es igy is kepzelem el a jovomet is. A csaladom persze ki vam akadva es nem hiszik el, hogy en tenyleg megeszek mar mindent :)


Most igy 30 eves fejjel azt kivanom, bar szerettem volna meg a zoldsegeket korabban es akkor hamarabb lehett volna karcsu alakom, nem probaltam volna ki hulye dietakat, amitol csak jojoztam...


Szoval neked is ezt javasolom: probald meg felfedezni az uj izeket! Minden zoldsegben van valami finom, biztosan megtalalod a modjat, ahogyan neked izleni fog. Rossz hirem van egyebkent: a kukorica meg a krumpli nem igazan zoldsegek...

2014. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hanem? Allatok?


Bizakodva, pozitivan alltam hozzajuk, de egyszeruen undoritoak.

2014. júl. 29. 21:23
 5/28 anonim ***** válasza:
59%

az a baj, hogy a különböző zsíros, cukrozott, sózott, agyonfűszerezett ételekből az emberek ízérzékelésre el van tolódva


tehát egy zöldséget alapvetően finomnak kellene éreznünk


de ez vissza lehet tolni a jó irányba, ha elhagyod a szemét kajákat és rátérsz az egészséges táplálkozásra ami jórészt zöldségekből áll


de te ehhez mentálisan gyenge vagy

2014. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Mekkora kar, hogy nem eszek ilyeneket!!:-((
2014. júl. 29. 21:33
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

"Bab, lencse, borso, kukorica, krumpli." <- Ugye tudod, hogy ezek a zöldségek nem épp a fogyókúrát támogatják? A karfiol kivételével elég magas a szénhidrát tartalmuk, nem éppen fogyókúrásak.

Én javaslom, hogy próbáld ki ezt: Kb. 3-4 dkg vajon feldobsz két fej vöröshagymát, kicsit pirítod, majd hozzáadsz brokkolit, karfiolt, esetleg egy kis répát, sózod, borsozod, majd fedő alatt kb. 10 perc alatt puhára párolod. Mikor már a brokkoli szárán is átszalad a villa, akkor jó. Én sem szerettem soha a zöldségeket, de a diéta alatt nagyon megszerettem őket, ez pedig egyenesen a kedvencem. A vaj ugyan tömény zsír, a répában van némi szénhidrát, de nekem ez simán belefér a diétába, mennek le a kilók egyelőre.

A friss salátákba rakj egy kis fetasajtot, nagyon fel tudja dobni.

Szerintem az a baj, hogy a sok mesterséges ízesítő miatt az ízlelés ingerküszöbe nagyon magasra kerül, elszokunk az ilyen kevésbé intenzív és fűszeres ízektől. Ha elkezdesz így táplálkozni - magamból kiindulva - meg fogod szeretni ezeket az ételeket.

2014. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Es hol irtam, hogy naponta eszem ezeket?

Babot es lencset gyakrabban, sok a feherje benne.


NEM ESZEK FUSZERES, ZSIROS, CUKROS, STB SZEMET ETELEKET. Kiskorom uta undorodom a zoldsegektol. Nem csak az izukkel, hanem az allagukkal, szagukkal, mindennel bajom van.

Pl paradicsom: annyira ledus, fuj. Mikozben egy almanal imadom, ha ledus. Ropog, es a szaga is hanyingerkelto.

Brokkolit nagy nehezen legyurom...


De annyira szar, hogy fozocskezek, ebedelek beloluk 1-2 falatot, aztan megyek hanyni... 2 honapja majdnem minden nap hanyok...

2014. júl. 29. 21:38
 9/28 A kérdező kommentje:

Epemutetem miatt se ehetnek olyan szarokat, amiket hisztek rolam.

De most jut eszembe, kb a mutet oda van ez a zoldseg=hanyas dolog. Megeszem, elkezd fajni a hasam, es kijon... Kesobb a hasam is megy..

2014. júl. 29. 21:41
 10/28 anonim ***** válasza:
de akkor mit eszel?:DD
2014. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!