Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a különbség a diéta, a...

Mi a különbség a diéta, a szénhidrát szegény táőlálkozás, és a fogyókúra között?

Figyelt kérdés
15 vagyok, és szénhidrát szegény táplálkozást kéne csináljak. Nem tudom hogyan kell azt, vagy miből áll, a főkérdésemre való válasz után nem irnátok plusszban zárójelben egy két dolgot nekem, amit ehetnék?
2010. jan. 12. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a diéta olyan étkezést jelent (eredetileg), amelynek gyógyítás a célja. betegeknek írják elő.


a szénhidrátszegény táplálkozás többfélét is jelenthet. ha a diéta felől közelítjük, akkor ilyen például a cukorbetegek táplálkozása, akiknek meg van határozva, hogy egy nap mennyi szénhidrátot ehetnek, és azt hány étkezésre szétosztva. a népnyelv persze szénhidrátszegénynek hívja az atkins-diétát is, ahol minimális szénhidrátot fogyasztanak, ezzel szemben rengeteg zsírt és fehérjét.


ha neked orvos írta elő vagy javasolta a szénhidrátszegény táplálkozást, akkor keress egy tápanyagtáblázatot, ahol megtalálod az élelmiszerek szénhidráttartalmát. általában, ha valakinek ilyen diétát javasolnak (pl. cukorbetegek), akkor nem szabad semmi cukrozottat, mézeset enni, aszalt gyümölcsöket, banánt, szőlőt, mert ezekben is sok a cukor. a zöldségeket, gyümölcsöket tervezetten kell enni, mert ezekben is van szénhidrát.

nagyon alacsony a szénhidráttartalma a salátának, a paradicsomnak, paprikának, uborkának, reteknek, spenótnak, sóskának, a husoknak, húsféléknek, és vannak alacsony szénhidráttartalmú gyümölcsök is.

a krumpliban, rizsben, tésztában kifejezetten nagyon sok a szénhidrát, ezért barnarizst, vadrizst, durumtésztát javasolt enni, mert azokban szintén sok a szénhidrát, de kevésbé emelik a vércukorszintet, mint a finomlisztből készült tészta, fehérkenyér, fehérrizs.

2010. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a fogyókúra pedig egy teljesen átfogó dolog a jó, egészséges fogyástól az agyament hülyeségekig. de, ha egy szóban kellene megadni, szándékos vagy spontán súlyvesztést jelent.
2010. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszsönöm. Igazábol azért van szükségem szénhidrát szegény táplálkozásra, mert van ralytam kb 10 kg felesleg. És van egy nagyon nagyon jó szer, amit este kell meginni, és kb 5 ig lehet csak enne, de kevés szénhidrátot. ennyi a kritérium. ÉS csak ezért érdeklődtem. Tehát akkor a szénhidrát szegény kajálás, pont olyan mint egy igazi fogyókura. :( kár, azt hittem többet enged meg. Ezért örültem úgy
2010. jan. 12. 13:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A diéta és a szénhidrátszegény táplálkozás eltér a fogyókúrától abban, hogy az előbbi kettő fő célja nem mindig a fogyás, hanem benne van az egészség megőrzése is. A szénhidrátszegény táplálkozáshoz először is meg kell tanulnod, hogy mi az a szénhidrát pontosan és milyen ételekben van. Ki kell hagynod vagy le kell csökkentened bizonyos ételek mennyiségét: ide tartoznak az édességek, tésztafélék, krumpli (ha nem hagyod ezt el, akkor is próbáld pl. főtt formában enni, ne pedig sültkrumpliként). Egy csomó más dologgal lehet helyettesíteni ezeket az ételeket: fehérkenyér helyett lehet teljes kiőrlésűt venni, a köretek helyett lehet zöldségeket enni.
2010. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a kalória úgy nagyjából a zsírból, szénhidrátból és fehérjéből származik. tehát ha alacsony kalóriájú ételeket akarsz enni, akkor értelemszerűen olyat kell fogyasztanod, amiben kevés a fehérje, a zsír és a szénhidrát.


10 kilót egy kiegyensúlyozott étkezéssel és rendszeres mozgással simán le tudsz adni. kerüld a nassolni valókat, a cukros üdítőket, édességeket, rágcsákat, nagy, vastag fehérkenyérszeleteket. ennyi, ne bonyolítsd túl. egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. a bőröd is sokkal szebb lesz.

2010. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak nem az a drága Viewty LC, amiről itt is annyit kérdeznek? Ha normálisan betartasz mindent, akkor a szer nélkül is simán tudsz fogyni. Szerinted mi értelme van megvenni ezt, ha mellette teljesen ugyanúgy kell diétáznod? ez mutatja, hogy semmit sem ér.
2010. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha helyesen táplálkozol, akkor nem kell ez a hülyeség! Ez egy ősrégi trükk, eszméletlen, hogy még mindig beszopják emberek... Ismered a kőleves meséjét?

Tudod egy varázsló a faluba érkezik, és aszondja, hogy nála van egy kőleves! Adjanak egy bográcsot meg vizet, beledobja a követ, és szuper kis leves lesz! Na hozzák is neki, a csávó beledobja... Aztán azt mondja. Még jobb lesz, ha rakunk bele egy kis zöldséget! Hozzák is neki... aztán azt mondja: Még jobb lesz, ha rakunk bele egy kis húst, meg fűszereket!

Végül kész a leves, és a falusiak megkóstolják! Nem hiszik el, hiszen finom! És mindez egy kőből! És a kő nem is lett kisebb! HÚÚÚÚ Meg is veszik a varázslótól jó sok pénzért...


Csilingelős bohócsapkát is húzhatsz a fejedre, attól is fogyni fogsz, ha helyesen táplálkozol! Még nem tűnt fel, hogy minden ilyen csodasz@rnál odaírják, hogy akkor a legjobb a hatás, ha mellette mozogsz és diétázol??? Tudod a kőleves is akkor a legjobb, ha raksz hozzá egy kis zöldséget, meg húst!!!


Jó étvágyat! :)

2010. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 benzike válasza:
De miért pont délután 5ig ehetsz ? Hol írták ezt a hülyeséget neked vagy szomszédnéni mondta? Én elég sokszor eszek este 9 10kor es megis csak lement - 35kg am
2013. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!