Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hízlal a dinnye, (...

Mennyire hízlal a dinnye, ( van aki azt mondja hogy tele van cukorral, mások szerint ez egy könnyen emészthető lé ) vagy általában a gyümölcsök? (Gyümölcsnapok? ) A gyümölcsös joghurt jótékonysága miatt megengedett diéta alatt?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok dinnyében sok cukor van, ez tény... Lövésem nincs, mit tehet a fogyásommal, de hogy a szénhidrátbevitelemet kegyetlenül megdobja, az tény (egy kiló dinnye nekem elég semmi, cukros léből sok be tud menni... főleg, ha étkezésnek próbálom használni, de úgyis hamar megéhezem tőle).

Ahogy más esetekben, a hízás nem egyetlen ételtől függ, főleg, hogy a mennyiség is számít. Gondolom, ez olyan, mint az esti sör: lehet nem ideális, de ha nem nagy mennyiség és egy kisebb lakomát vált ki, akkor a kalóriakülönbség miatt valószínűleg kevésbé hizlalóvá teszi a napot :D De alapvetően nem szénhidráttal célszerű fogyni szerintem.


Nem tudom, a gyümölcsjoghurtban mi a jótékony, igaz, nem értek hozzá, a magam részéről nem eszem olyasmit.


Gyümölcsnappal én nem próbálnék meg fogyni, tápanyag szempontjából nagyon kiegyensúlyozatlan s pont cukor van benne sok, ami a testnek nem annyira kell. Biztos van, akinek bejön 1-1 kósza gyümölcsnap, én nem tartozom közéjük, nálam az extra fogyókúrás nap inkább ketogén :P

2014. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél csak dinnyét, használd ki, amíg van. A legfontosabb a változatosság, ne szenvedj amiatt, hog valamit nem ehetsz. Joghurtot is gyümölccsel. [link]
2014. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat, az a baj velem, hogy nem tudok ellenàllni a dinnyének,és a mennyiségnek nehezen szabok hatàrt! :-)

De én is azt gondolom, úgyis mindjàrt lecseng a szezonja... :-)

2014. aug. 9. 23:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is igyekszem kihasználni a dinnyeszezont, szerintem is érdemes ;) S most megnéztem. Egy kiló dinnyében is csak 70g körüli szénhidrát van (2 értékből átlagoltam a netről)? Jó, nem mondom, ennél azért tudok többet enni belőle, de ha csak melléksen, nem étkezésként, akkor ennyi nekem egy napra egész bőséges. Múltkor egy 8 kilós dinnye (az már nem apró) 2 napig tartott s ketten vagyunk rá, az napi 1 kiló fejenként, mert fele a héj. 65g ch sokak étrendjében nem valami sok, nálam speciel jelentős, de én vigyázok a szénhidrátra (már ha nincs itthon egy kiló aszalt datolya, az már túl nagy kihívás - na azt sokkal könnyebb túlzásba vinni, mint a görögdinnyét. sokkal), inkább a zsírt tolom, ami nem tipikus.
2014. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden gyümölcsben sok cukor van, de nem ettől fogsz elhízni. :D
2014. aug. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Remélem nem írok hülyeséget, de kémiaórán a szacharidoknál ez a legelső dolog, amit elmagyaráznak.


A gyümölcscukor (más néven fruktóz) nem káros, és a szervezetnek szüksége is van rá. Ez a legédesebb cukorfajta, a szokásos "édes íz" eléréséhez a többi cukor mennyiségénél 30-40%-kal kevesebb kell.

Ez az a cukorfajta, amit a cukorbetegek is fogyaszthatnak.

Nevéből is kiderül, hogy főként gyümölcsök húsában található meg.

Manapság egyre inkább elterjed a káros trend, hogy az emberek kristálycukor helyett fruktózt vesznek, azzal édesítenek. Ez azért nem jó, mert nagy mennyiségben a fruktóz trigliceridekké (azaz zsírrá) alakul át.


A szőlőcukor (más néven glükóz) is főként a gyümölcsökben és a mézben található meg. Könnyen felszívódik ez is, így például az energiaszeletekben, csokikban glükóz van.


Az asztali cukor (más néven szacharóz) az a mesterségesen előállított cukorfajta, ami a fehér kristálycukorban megvan. Ez egy glükóz-gyűrű és egy fruktóz-gyűrű összekapcsolásával jön létre. Ez az a cukor, amiből minél kevesebbet kellene fogyasztani, mert mesterségesen előállított anyag, ez már magában hordozza, hogy a szervezetre másként hat.



Mivel általánosan tanácsolt, hogy a cukorbevitelt leginkább gyümölcsökből és mézből fedezzük, ezért nyugodtan egyél dinnyét, csak jót fog tenni.

Sőt, ha már erről van szó, ajánlom, hogy a dinnye magjait is nyugodtan nyeld le, a közhiedelemmel ellentétben semmilyen emésztési problémát nem okoz! Ha nem rágod meg, egyszerűen áthalad az emésztőrendszeren - ha viszont megrágod, gazdag vas-, cink- és B-vitaminforrásá válik. Tartalmazza az összes esszenciális aminosavat.

Benne telítetlen zsírsavak vannak, amik segítik kielégíteni a szervezet ezirányú igényeit, közben nem károsítják az érfalakat.

Mindemellett jó antioxidáns-forrás is.

2014. aug. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyira hizlal, amennyivel több kalóriát viszel be az elégetettnél.


Nincs hizlaló kaja, maximum olyan, amibe nagyon sok a kalória, és azt nem használod fel...

2014. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En ugy tudom, hogy a dinnye nem hizlal mert azt mondjak hogy csupa viz...
2014. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!