Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan távozik a lefogyott súly?

Hogyan távozik a lefogyott súly?

Figyelt kérdés

Heló! Az érdekelne, hogy a lefogyott súly hogyan távozik a szerveztetből? Ha pl valaki 5 kg-ot fogyik, ő kakilt öt kilót, vagy jóval kevesebb volt a széklet mert sok mindent folyadékként távolított a szervezet? Esetleg kiizzadjuk a folyadék nagy részét? Valami hiteles forrás kellene, sajnos se magyarul se angolul nem találtam, valószínűleg rosszul kerestem.


(Kérem az olyan válaszolók kíméljenek, hogy "elégeted nem érted?" ugyanis ezek kémiai reakciók amelyek során nagyon is érvényes a tömegmegmaradás törvénye.)


Köszi előre is a segítségeteket!


(Egyébként a kalóriaszámlálós módszerrel fogyok, 1600-at tolok be naponta, eddig bejön, és ez matematikailag is kell hogy működjön.)



2014. aug. 11. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha edzel és fogyózol egyszerre, akkor egy részét felhasználja a szervezeted, a többi pedig vizelettel, izzadtsággal, és a széklettel távoznak a szervezetedből.

Mióta edzek és fogyózok egyszerre, napjában 3x van székletem.

2014. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem 1x, de az se sok. Esetleg vmi pontosabb infó van, kb hogy mi távozik, milyen arányokban? Ez érdekelne jobban. Az lehetetlen, hogy a kilók csak úgy felszívódnak :-D
2014. aug. 11. 14:37
 3/8 anonim ***** válasza:

szöszi,ha van valakin zsír,háj,toka,stb

és fogyózik,

akkor a szervezet kénytelen hozzányúlni a fölhalmozott tartalékokhoz /zsír-háj-toka/,

és szép lassan energiát csinál belőlük,amit fölhasznál-elhasznál,

2014. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az úgy mükődik, hogy naponta beviszel a szervezetedbe, 2300kcal, ebből 70% szénhidrát, 20% fehérje és 10%zsir...(ez csak példa)a szervezetednek szüksége van 50%ch-ra, 05%fehérjére és a többi zsir...de mivel mindenből többet viszel be, kezd raktrozni...igy leszünk hájasok...ja bocs nem ez volt a kérdés...ha nekifogysz fogyókúrázni...de nem sportolsz...és nem eszel elegendő ch-t, fehérjét, meg zsirt, akkor a szervezeted a legkönyebben felbontható helyről kezdi beszerezni a szükséges cuccokat, vagyis az izomból...ezért van hogy sokan koplalnak, nem sportolnak...habár fogynak, de mégis idétlen a testük...viszont ha megfelelően táplálkozunk...nem éheztessük szegény testünk.(koplalás után megeszel egy szelet tortát a szervezet azonnal raktározza, a következő koplalásra felkészülve)és emellett sportolunk akkor az újraépiti az izmokat és minél több az izmunk annál több zsirt képes az elégetni...Nem tudom mennyire voltam világos, de igyekeztem:-)
2014. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A számokat ne vedd figyelembe, mert hüjeségeket irtam:-D bocsi
2014. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szervezet a zsirt energiava alakitja es felhasznalja. Nem szeklettel, nem vizelettel, nem izzadassal tavozik.


Ha valaki fogyozni kezd, akkor kezdetben sokat csokken a testsulya, de ez lenyegeben vizveszteseg, ami vizelettel, izzadassal, szeklettel tavozik, de ennek koze nincsen a zsirveszteseghez. Azt nem lehet foghato dolgokkal merni, csak felhasznalni. Mint ahogy az auto tankjaban benzin van, azt a motor energiava alakitja es meghajtja a kerekeket. Nem folyik ki a benzin es nem is alkul at olajja sem.

2014. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos egyikőtök sem teljesítette azt az egyszerű dolgot, hogy vagy a kérdésre válaszol, vagy nem ír be semmit. Sajnálom. Az hogy a zsírt elégeted, és casdk úgy távozik, mert elég az a világ egyik legnagyobb baromsága.


A zsírégetés egy kémiai reakció, ahol érvényes a tömegmegmaradás törvénye (hetedik osztályos kémia, kérdezzétek meg a gyereket). Ez érthetően itt le van írva, de igen bonyolult: [link]


Szóval tömeg csak úgy nem távozhat, mert úgy néz ki, hogy a zsír molekulákból valamilyen kémiai reakciósorozat során lesznek másmilyen molekulák (a molekula több atomból álló cucc, ezek szép bonyolult szerves vegyületek), és a kémiai kötések megváltozásakor energia (konkrétabban hő) szabadul fel, vagy más anyagok állhatnak elő amiket a szervezet máshol (pl. izmok) tud használni, továbbontani és ott szabadul fel az energia (hő).


Az eredeti kérdésem arra irányult, hogy ami távozik TÖMEG (nem hő, aminek most jelen esetben vegyük úgy hogy nincs tömege, mert lényegtelen), az valamiylen formában el kell hogy távozzon: széklet, izzadság, pisi (utóbbi kettőben is lehetnek vegyületek). Engem az érdekelt volna, hogy milyen arányban távoznak. Arról már több helyen is olvastam, hogy az pl nem fogyás, hogy edzés során leizzad az ember, veszt 0,5 liter vizet és nem pótolja, mert annak kidőlés és sírás a vége (az edzés egyébként azért kell, hogy a szervezet megfelelően működjön, pl. aki egész nap ül meg fekszik és alig eszik annak ritka a széklete és mellé még a hasa is fájni fog, de ez sok genetikai adottságtól is függ). Valamint az edzés energibáa kerül, amit ugye a korában említett zsír lebontásos reakciókkal és egyéb lebontó reakciókkal érhető el, ezért hívják zsírégetésnek.


(Ha valaki most az E=mc^2-re (Einstein, spec. relativitás elmélet gondol), hoyg van az energiának tömege, ez a rész neki íródott. Aki a képletet életében egyszer használta, az tudja, hogy ezt badarság felhozni, de sajnos ez a mostani oktatásban gimi 11. közép fizika szinten nincs rendesen leadva. Ez a képlet egyáltalán nem azt jelenti, hogy az energiának van tömege. Ez inkább úgymond közelebb hozza a két fogalmat, nem is véletlenül hívják tömeg-energia ekvivalencia törvényének. A c ugye a fénysebesség, ami 300 000 km/s, de a képletben kg-mal és m/s-sel kell számolni, tehát 1 gram nyugalmi energiája a képlet szerint E = 0.001 kg * (3*10^8 m/s)^2 = 90 000 000 000 000 J (joule, a â hatványozás), ami lehet fogyókúrások számára úgy jobban érthető hogy 215 * 10^8 kcal (215 után még 8 nulla van, a kcal valójában kilo kalóra, de köznyelvben ez a kalória), és ez csak 1 gram akármi (lehet zsír is). Ha ez teljesen energiává alakulna át, hamar elégnétek, és ez jelentené azt, hogy elszublimál (eltűnik) a tömeg, mert elégeted).


Remélem nem volt nagyon kioktató, igyekeztem úgy leírni, hogy közérthető legyen. Nem véletlenül írtam a kérdésbe, "(Kérem az olyan válaszolók kíméljenek, hogy "elégeted nem érted?" ugyanis ezek kémiai reakciók amelyek során nagyon is érvényes a tömegmegmaradás törvénye.) ", mert ez hülyeség, csak társadalmi tévhit és nagyon sok embertől hallottam már.


(Egyébként ez után azt is gondoljátok végig, hogy miért jó folyton a matek-fizika-reál tárgyakat szidni és a fiatalok körében miért divat utálni, de ez már meghalaggya a kategória és a kérdés kereteit.)

2014. aug. 12. 01:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kémiailag-fizikailag-matematikailag nem tudok válaszoni a kérdésedre, de én úgy tudom, hogy a szervezet glükózt szállít a sejtekhez, és abból nyernek energiát, azt felhasználják, amikor mozogsz, lélegzel, emésztesz, stb. És úgy tudom, hogy ha hízol, ugye túl sokat vittél be amit nem tud felhasználni a szervezet,akkor lerakódik. Ha kevesebbet viszel be, elkezdi a raktárat felhasználni, vagyis a zsírraktárakat felbontja, kémiai reakció megy végre és glükózzá alakítja, ami elszállítódik a sejtekhez ugyanúgy mint amikor eszel, szerintem azért nem nagyon "kakilhatod" ki, mert a mellékterméket, salakanyagot már a bevitt ételből kikakiltad, ami el van raktározva, az 100%ig felhasználható a szervezetednek energiaforrásként. Értem hogy tömegmegmaradás, de képzeld úgy hogy mozgási energiává alakul a sejtben az odaszállított glükóz. Egyáltalán nemtudományosan fogalmaztam és nem is tudom alátámasztani, cukorbaj miatt tudok ennyit, nagyjából amit az orvos elmagyarázott... ő bonyolultabban mondta ennyit fogtam fel belőle, én így képzelem.
2017. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!