Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem működik a koplalás és...

Ha nem működik a koplalás és nekem nincs arra keretem, hogy 2 félét főzzek, akkor mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Koplalás alatt, azt értem, hogy mindenből, de keveset. Nekem ez egyet jelent a koplalással. Hisz most egyek 2 kanál krumplis tésztát? Az mi ha nem koplalás?

A csirkemell unalmas, száraz és se erőm se pénzem hogy minden nap két félét főzzek. A családom pedig a hagyományos ízekhez van szokva: gulyás és palócleves félék, pörköltek, tokányok tésztával, rizzsel krumplival, bő olajban sült húsok, tészták stb.

Nem tudom hogy lehetne azt megvalósítani, hogy ők is azt egyék amit szeretnek és én is fogyjak.


2014. aug. 13. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
A "koplalás" önuralom kérdése, de lehet segíteni. Használj szélesebb övet, amit meg lehet húzni és teltség érzet keletkezik. Ha úgy érzed, megéheztél, igyál egy pohár vizet. Készíts emészthetetlen növényi rostokat tartalmazó, de telítő ételeket, salátát (káposzta, répa, cékla, most nyáron tökfélék, kovászos uborka). A többiek egyék ezeket kiegészítő köretként, te meg főételként.
2014. aug. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A feltét legyen közös, a köret különböző, nekik rizs, krumpli, Neked zöldség. Így is külön kell főzni, illetve nem, nyers zöldséget is lehet enni... Én ilyenkor bármihez fürtös uborkát eszem :D Pl. a lecsóhoz... Hús nélkül azért érdekes a dolog.

No, emellé még leviszed a szénhidrátot a többi étkezésedben is, s a maradék zsírdús s többé-kevésbé fehérjedús étrenddel már lehet fogyni (persze a mennyiség is számít).


No ez egy lehetőség. Ha bírod a sok zsírt s nem igényled a sok szénhidrátot, akkor elgondolkodhatsz rajta, ha ez nincs így vagy úgy gondolod, ez egészségtelen, akkor sajna mást kell keresned.

2014. aug. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltál azokkal nincs semmi baj csak a bő olajban főtt húsokkal meg a tésztával.
2014. aug. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, mindent meg lehet oldani, ha akarja az ember.

Én a szüleimmel élek, ahol a megszokott dolgokhoz ragaszkodnak. Anyukám még csak-csak hajlana újdonságokra, de apum kizárt. Neki a megszokott ételek kellenek, amik nem a legegészségesebbek. A 2 menü pedig nálunk sem játszik.


Apró változtatásokkal is lehet eredményt elérni. Vettem pl. zabpelyhet, nem is drága, nem hiszem, hogy erre ne telne. Reggelire 2 szelet fehér kenyér helyett, amelyet a család többi tagja fogyaszt, sokkal jobb verzió a zabpehely. Lassan felszívódó szénhidrát, ezért sokáig jóllakottság érzésed lesz, tele leszel energiával. Ráadásul attól függően, hogy épp mi van még otthon, fel is lehet turbózni pl. gyümölcsökkel, magvakkal, mézzel, holland kakaóval, fahéjjal stb.

Tízóraira, uzsonnára nem kell sokat enni. Elrágcsálhatsz valami zöldséget, gyümölcsöt, zabpehelyből pedig akár finom házi kekszet is csinálhatsz. Szerintem még a gyerekek is örülnének neki, és egészségesebb, mint más süti. 2-3 ilyen keksz is tökéletes tízóraira.

Az ebéd persze nehezebb, hiszen a családnak főzöl. Nem kell mindent olyan zsírosan, olajosan csinálni. Mi van, ha a húsit nem olyan bő olajban sütöd, mint eddig? Senki nem veszi észre. És ha mindig kicsit több, másabb zöldséged csempészel az ételbe? Nem kell egyik napról a másikra elfelejteni a tésztákat, és csak zöldséget enni, de apránként meg lehet mutatni a családnak, hogy az új ízek is lehetnek finomak. Az ebédből pedig értelemszerűen nem 2 kanállal kell enni, de ha pl. eddig repetáztál a krumplis tésztából, most ne tedd. Vagy ha csak a 70%-át eszed a mostani adagodnak, az nem koplalás, mégis kevesebb a bevitt kalória. No meg, lehet csinálni zöldköretet a húshoz, amíg a hús sül, és csinálod a más köretet a családnak, a zöldséget is meg lehet párolni.

Vacsorára a szénhidrátot elkerülni nem olyan nehéz. Attól a család még ehet, ha akar, nem kell őket is szigorúan fogni. De te egyél inkább tojást, túrót, zöldségeket, ilyesmit.


És egy nap 5x egyél, igyál 2-2,5 liter vizet. Ne egyél nasikat, kivéve néha egy kis házi süti (de a bolti cuccokat felejtsd el), és ne igyál üdítőket.

Hidd el, már ez is sokat segíthet!

2014. aug. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha éhes vagy, IGYÁ VIZET! Ez nagyon működik, rengeteg vizet igyál étel helyett.
2014. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Apró lépésekkel lehet változtatni a közös ételeken, hogy egészségesebbek legyenek.

Durum tészta

Jázmin, Basmati rizs

Rizi-bizi

kevesebbszer tésztaköret

többször főtt krumpli, mint sült

kevesebb olaj

félbarna kenyér (nem színezett, hanem rozs vagy tönkölybúza miatt barnább)

fehér lisztet fokozatosan lecserélni alacsonyabb GI-es lisztekre pl. rozs, tönköly (teszem azt 1/4 tönköly, 3/4 fehér, majd szisztematikusan növeled az arányt)

2014. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, én is apró lépésekkel csináltam, és sikerült lefogynom 30kg-ót, úgy, hogy a családommal ettem és azt főztem amit eddig, csak kis csellel.


Rakott ételek-pl brokkoli, karfiol, káposzta

Pulyka darált hús, rizs, a zöldség és a tejföl helyett joghurt, észre sem venni, sajt helyet reszelt sovány sajt vagy mozzarella és erre még pár szelet paradicsom, nagyon finom, az egész család szeretettel fogyasztja.

Zöldség levesek, itt egy vegetás vízben mindenféle zöldség van, és a végén tészta helyett májgombócot teszek bele.

Gulyás leves, palóc leves nálunk is nagy kedvenc, amikor már raknám bele a csipetkét, magamnak szedek ki egy kis fazékkal, a család kap bele csipetkét, és meg is van oldva.

Lecsó most különösen nagyon jó, azt én is eszek velük együtt, csak én kenyér nélkül.

Főzelékeket ugyanúgy eszek én is, pörkölt, tükör tojás, főtt tojással stb.

Bő olajban sült húsok helyett csinálj tokányt, pörköltet, hirtelen sültet stb stb.

Fasírt helyett stefánia vagdalt sütőben.

Sütit ugyanúgy csinálhatsz, csak ne egyél belőle.

Krumpli főve, sütve, ne olajban.

Tészta helyett egyél salátát a húsokhoz.

Vacsorára rántotta, ebből te is ehetsz.

Túró, körözöttel töltött paprika, paradicsom vacsorára jó választás.

Ha megfigyeled, nem is kerül többe.

Jó választás még a máj is, májas rizottó, hagymás sült máj, resztelt máj főtt krumplival.

Töltött ételek, pl darált hússal töltött cukkini, gomba, hagyma.

Gombapörkölt rizzsel.

2014. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lipton. ***** válasza:
Elárulom, hogy az egészséges étel is ugyanannyiba kerül, mint az egészségtelen, ezt sokan nem hiszik el.
2014. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Lipton! Tisztában vagyok vele. Ez nem is volt kérdés. Itt arról van szó, hogy sok idő és energia minden nap 2 féle menüt készítenem és ha a férjem a régi ízeket kedveli azt muszáj megfőznöm. Így sajnos magamon spórolok. De így soha nem lesz meg a 2 g fehérje per nap.

Köszönöm mindenkinek.

2014. aug. 14. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!