Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elmeséled nekem, hogy van az...

Elmeséled nekem, hogy van az hogy valaki fogy es visszahízza?

Figyelt kérdés
Ebben a melegben nincs etvagyam,szerintem holnap se sokat eszek! De felek hogy ha igy megy tovább es rendesen táplálkozok hirtelen hízok. Egyáltalán hogy kell normálisan fogyókúrázni?

2014. aug. 13. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Sárga kapszula c. könyv. Na azt kell letölteni! És nem, nem csak "gyúrósoknak" szól.
2014. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értettem :) koszonom
2014. aug. 13. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Röviden: a szervezet azzal, hogy önmagát feltartsa, és alapvető funkcióit elvégezze bizonyos mennyiségű kalóriát felhasznál. Ez egyénenként változó, hiszen nem mindegy, hogy milyen nemű vagy, hány éves stb. De ugye nem csak tengünk-lengünk egész nap heverészve az árnyékban. Dolgozunk, bevásárolunk, rendben tartjuk a házat, takarítunk, rendezgetjük a kertet stb. Ehhez is felhasznál a szervezet x kalóriát.

Ezt a kettőt összeadva megkapjuk, hogy mennyi a hétköznapi tevékenységeinkkel együtt a napi energiaigényünk. Ha pont ennyit viszünk be, a súlyunk stagnálni fog. Ha többet, akkor hízunk, ha kevesebbet, akkor fogyunk.

És ezek mellett van még egy olyan fogalom, hogy edzés. Ha egészségesek, fittek akarunk lenni, netán még fogyni is szeretnénk, bizonyára sportolunk is. Na itt viszont égetjük a kalóriát.



Az alap kalóriaszükségletet ki lehet számolni (neten is, bár ez nem biztos, hogy a legjobb eredményt hozza, de sacra jó). Na most, ha az alap kalóriaszükségletnél picit kevesebbet viszel be naponta, és edzel, akkor fogysz.


Viszont, a nem eszek sokat dolog bukó. Nem szabad koplalni. 6-7-800 kalória naponta nem elég. Ilyenkor a szervezet raktározni kezd, ezért hiába eszel keveset, nem fogsz fogyni. Persze meleg van, meg minden, fülledt a levegő stb. Ettől még enni kell. Eleget. Egyél könnyed, laza kajákat, salátákat, zöldségeket stb és a nehéz ételeket kerüld.

2014. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm, hogy ilyen hosszan kifejtetted!
2014. aug. 13. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember teste nem ért a természeti törvényen megsértéséhez és igenis fogy párszáz kalóriával... Mégis mit tehetne? Elégeti, amit kap és még a test valamely részét is (izom, zsír, de kivonhat tápanyagot a csontból is).

Utána szokott lenni gond, amikor a lassult (hogy minél tovább életben maradjon, a test ebben elég jó, mindent meg szokott tenni) anyagcseréhez a régi mennyiségeket eszi. Persze van, aki le tud fogyni koplalással és meg is tudja tartani, de szerintem ehhez olyan alkat kell, ami ritka s nem is egészséges ekkora terhet rakni a testre, ha pedig több izmunk van egy minimális szintnél, azokat jó eséllyel elbontja a szervezet (a legalapvetőbbekhez ragaszkodik, ezért tudnak még az igazán riasztó kinézetű anorexiások is járni).


Az életmódváltás az igazi. Én a fogyást is egészségesen és élvezetesen szeretem csinálni, nekem máshogy nem is menne. De másoknak is elég szörnyű, amikor szenvednek hetek óta s természetesen nem fogynak nagyon sokat zsírból, mert az nem megy nagyon gyorsan... Idő kell hozzá, az pedig iszonyatos lenne önsanyargatással és a test stresszelésével.

2014. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom neked is :)
2014. aug. 14. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!