Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális? Néha (ált. )...

Ez normális? Néha (ált. ) reggel aceton szagú a vizeletem.

Figyelt kérdés

2000 kcal az átlag energiaigényem, kb 1500 kcalt viszek be (kalóriabázis, heti fél kiló fogyáshoz ennyit írt), és a ch bevitelem 100 körüli (60-110 között éppen ahogy kijön), de ritkán 170 gr is előfordul. Napi 3-4 liter vizet iszom.

Rendben van ez az aceton amit ritkán érzek, vagy valamit nem csinálok jól?


2014. aug. 15. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tùl kevés a ch, amit fogyasztsz, ha nem vigyázol, komolyan megbetegedhetsz
2014. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A makro- és mikrotápanyagokat bejuttatod a szervezetedbe?
2014. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az első hülyeséget ír, a fehérjével és zsírral ellentétben a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, amire szükséged van belőle, azt a szervezeted elő tudja állítani zsírból...

Ellenben a vizelet szaga rengeteg betegségről árulkodhat, általában a reggeli vizelet nem mérvadó, mert az sokkal koncentráltabb, mint a többi, de azért, ha nagyon élénken más a szaga mint a szokásos, feltétlenül érdemes orvoshoz fordulni.

2014. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor kicsit növelem a ch-t.


amiket eszem: ch csökkentett Aldi-s jókenyér, 1-szelet reggel zöldségekkel, pulykamell sonkával, sajttal. Ebéd mindíg más, ma lecsó volt mozzarellával és még 1 szelet jókenyérrel. Nemrég dinnyét ettem, estére sült csirkecomb lesz sütőben sütve zsiradék nélkül, salival. Majd még kb 40-50 gr tökmag filmezés közben este. Mindent írok a kalóriabázison. Ja és futok hati 3-4szer 3-4 km-t. Ilyenkor többet is eszem.

2014. aug. 15. 15:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Azóta van amiótaAzóta van amióta diétázom és nem mindíg.
2014. aug. 15. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:
szedsz valamilyen gyógyszert, fogyasztószert?
2014. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"az első hülyeséget ír, a fehérjével és zsírral ellentétben a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, amire szükséged van belőle, azt a szervezeted elő tudja állítani zsírból... "


Akkor EZÉRT fogyaszt minden állat (kivéve a kizárólag húsevöket) növényeket, amik föleg CH-t tartamaznak?!?!?!


Ha nem visz be valaki elég CH-t, akkor ketózist kap (ennek tünete az acetonszagú vizelet), ami lehet akár életveszélyes is.

2014. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem szedek semmi bogyót.


Megemelem a ch szintet. Kb mennyire? Amitől még fogyok de nem veszélyes?? 164cm 63 kg vagyok.

2014. aug. 15. 23:09
 9/13 anonim ***** válasza:
azér ne foss a ketoacidózistól, elég nehéz abba belehalni...
2014. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem kapsz ketózist, mivel a májad az elfogyasztott zsírt szénhidráttá alakítja, s lőn világosság... nyugodtan nézz utána a ketogén diétának, én már 3éve ketogén táplálkozom és kicsattanok az egészségtől köszönöm...

és mint, ahogy írtam a reggeli vizelet nem MÉRVADÓ

2014. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!