Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a puffasztot...

Mi a véleményetek a puffasztott rizsről?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok közületek hányan fogyasztják, és mi a véleményetek arről hogy egészséges vagy nem, árt vagy hasznos...

2014. aug. 18. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
nem kell vele erőlködni
2014. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy értve?
2014. aug. 18. 15:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Számomra iszonyúan ízetlen, bár csokiban jó.

Viszont nem jutna eszembe szénhidráttal fogyózni, mivel az én testem ezt kicsit sem támogatja.

Bizonyára van, akinek segít, sokfélék vagyunk.

Egészségtelennek nem tartom. Sokmindent annak tartok (vagy nem tudom, de nem kockáztatok), a rizst pont nem. A párom alaptápláléka, viszont ő súlyt tart. Én inkább kerülöm, igazából sokkal jobb ételeim vannak...

2014. aug. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lipton. ***** válasza:
Lassú ch- nak jó!
2014. aug. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mik azok a sokkal jobb ételek? Én egészségesnek tartom. Mivel nem egyszerű, hanem komplex szénhidrátot tartalmaz, ezért lassú felszivódású, ahogy Lipton emlitette.

Ha helyesen étkezik valaki, akkor a napi táplálék 55-60 %-át teszik ki a szénhidrátok. Azonban nem mindegy, hogy milyen formában visszük be ezeket a szénhidrátokat.

Akkor járunk jó úton, ha a szénhidrát bevitelünk a komplex szénhidrátok javára tér ki.

Habár gyümölcsök értékes vitamin- és rostforrások, de magas gyümölcscukor-tartalmuk miatt csínján kell velük bánni fogyókúra alatt vagy cukorbetegség esetén is.

A gabonaőrlemények, a különböző magok joghurtban elkeverve kiadóssá tehetik a reggelit, tartós jóllakottság-érzést biztosítanak, de akinek gyenge pontja az édesség és a nassolás, azok is főleg komplex szénhidrát-tartalmú nassolnivalókat fogyasszanak, ilyenek például a puffasztott gabonák.De nem a csokoládés verzióból.Én sajttal meg paradicsom szelettel fogyasztom, napi maximum 3 darabot.

Köszönöm a véleményt, amit nem cáfoltam csak leirtam én is, hogy mi az én véleményem.Kiváncsi vagyok az egészségesebb ételeidre:-)

2014. aug. 19. 10:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy egészségesebbek, igazából erről a hozzáértőbbek is vitáznak. De nekem sokkal jobbak. Tojás, olajos mag, zöldség, főleg ezeket eszem.

Egyáltalán nem igaz, hogy szénhidrátra kell alapozni, ez csak a mai hivatalos álláspont, de nem Egy Igaz Út van, a táplálkozásban sem :) Nekem a zsírdús étrend sokkal jobban esik, mint a szénhidrátdús s amennyire utánaolvastam, nem is járhatok rossz úton, a zsír jó energia és lehet vele fogyni. Sokan nem értenek egyet velem, joguk van hozzá, de bármit mondanak, szabad akaratomból nem teszek olyat magammal, ami rosszul esik nekem.

A napi édességem pedig szénhidrátszegény, amennyire ck lehet, már ha nem vágyom épp szénhidrátosra.

Írtam előzőleg, hogy egészség szempontjából nincs bajom a rizzsel. Csak éppen nekem nem éri meg, túl kevés íz (kb. semmi), túl sok szénhidrát.

2014. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ok.Akkor te hogyan osztod el a tápanyagot, szénhidrát, fehérje és zsir között?Százalékba.

A 100%ot elkell osztani 3 fele, ha tetszik ha nem...Ird le a tegnapi étkezésed(ne nekem. hanem magadnak)számold össze, és szerintem több Szénhidrátot vittél be mint fehérjét vagy zsirt...A lényeg úgy is azon van hogy több legyen a komplex szénhidrát mint az egyszerű zukker. Sok mindent mondanak, sok mindent irnak, tanulmányoznak...És azthiszem, mindenkinek más a szervezete.Ahogy te is mondtad.Én is kerülön a cukrokat, de nem viszem le 50%alá soha.

2014. aug. 19. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Már jópárszor néztem a számaimat, így ebben képben vagyok.

Igen, az összeg mindig 100%, ez elég evidens.

A tipikus napom (ilyen laza, azt eszem, amit akarok) kalóriaszázalékban nézve 60% zsír, s úgy 25% ch és 15% fehérje. Erősen függ a kalóriabeviteltől, minél több a kalória, annál jobban elhúz a szénhidrát. Az olykor előforduló szénhidrátdús napom (főleg rokonnál sütizéskor) kb. 50% zsír, 30% fölötti szénhidrát, de az már nem esik jól, feltéve, hogy a szénhidrát nem elsősorban zöldségből és gyümölcsből jön. Aztán van a szénhidrátszegény napom, ami, ha igazán jól sikerül, 80% zsír, 12% fehérje és 8% ch. Ilyen napot 1-2-t szoktam tartani egyszerre, mert ez már nekem durva a zöldséglimit miatt, viszont tomboló csokikorszakok megállítására igen alkalmas, no meg néha poénos is.

Az étrendem s ízlésem olyan, hogy nagyon alapoznom kell a zöldségre, ami azért biztosítja, hogy ne egyek túl kevés szénhidrátot. Azért pár ketogén próbálkozásnál sikerült alámenni az egyéni minimumomnak, de azt rögtön érzem és azonnal korrigálom is. Plusz most már eleve nem próbálok túl kevés szénhidrátot enni, mert tudom, mi kell nekem.

2014. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
60% zsir? wow.Ezt miből és hogyan?Akárhányszor összeszámoltam a max zsir bevitelem 30%os volt.Nem tudom elképzelni hogy miket ehetsz 60%os zsirtartalommal és 15%os fehérjével.nagyon kiváncsi lettem:-)
2014. aug. 19. 20:20
 10/10 A kérdező kommentje:
Ninccs az aaz etel amibol 80%os zsir es csak12% feherje bevitelt tudunk biztositani.valamit elneztel szerintem.
2014. aug. 20. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!