Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A legtöbb elhízott gyerekből...

A legtöbb elhízott gyerekből miért lesz felnőttként is kövér? Miért nem fogynak le?

Figyelt kérdés

2014. szept. 4. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szírsejtek soha nem tűnnek el, maximum ki tudod üríteni fogyással. És akinek sok a zsírsejtje annak hamarabb megtelik zsírral és hízik vissza egy fogyás után. Akinek már gyerekként kialakul, azt szokja meg a szervezet.
2014. szept. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kövér LESZ, kövér MARAD.


Úgy írod, mintha 18 évesen jönne egy tündér és megkérdezné, te mi szeretnél lenni, kövér vagy sovány?

2014. szept. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert lefogyni nehezebb, mint meghízni, pláne ahhoz van szokva, hogy szarul kajál, s nem mozog. Nem olyan egyszerű dzerintem megváltoztatni azt, amibe egész gyerekkorodban neveltek.
2014. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt nem betegség és gének miatt kövérek a gyerekek, hanem az életmódtól és rossz táplálkozástól. Ha egész életében a rossz mintát követi, akkor nincs mitől fogynia, még a kamaszkori hormonális hatások se segítenek a túlzabáláson és mozgáshiányon. Az az elképzelés meg, hogy majd "megnyúlik" a gyerek, meg, hogy "majd eloszlik a zsír rajta" baromság.
2014. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy gyerek még nem foglalkozik azzal, hogy kövér. Felnőttként már dönthet arról, hogy folytatja-e korábbi életmódját vagy változtat, felhagy a korábbi mintákkal és lefogy.
2014. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne lefogyni gyerekként tizenéves fejjel? Rengeteg embert ismerek akik már kiskoruktól kövérek, ennek ellenére semelyikük nem fogyott le. Kövérség alatt 30+ kg-s súlyfeleslegről van szó. Nem hiszem el, hogy nem zavarja őket, ennek ellenére már a többség huszonéves és még mindig kövérek.
2014. szept. 5. 11:50
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Kb. 12 éves koromtól fogva voltam meglehetősen kövér, rengeteget bántottak miatta, nekem se tetszett az az állapot de minden segítségkéréssel vakvágányra jutottam. A családom azzal hitegetett, hogy majd növök még 30 centit és eltűnik a zsír, meg hogy ilyen az alkatom, stb.

Kimaradtam minden iskolai programból, közösségből, sz@rrá ment az önbizalmam, önértékelésem.

Nem olyan könnyű ez a "miért nem fogy le" dolog. Aki ezt puffogtatja annak bizonyára sose volt 5kg-nál több feleslege.

Végül 21 évesen jöttem rá arra, hogy nem fogok megnyúlni és segíteni se fog senki, ezért kemény munkával, két év alatt leküzdöttem azt az 50 kilót. A bőrömnek ugyan annyi, meg a tinédzser éveimet is dobhatom a kukába, de legalább nem halok meg magas vérnyomásban és az önbizalmam is helyrejött.

Rohadt kemény munka volt, szóval azt javaslom hogy aki lát egy szomorú kövér embert az ne lenézze vagy megbántsa, hanem próbáljon neki segítő kezet nyújtani. Vagy ha azt nem tud, akkor nézzen más irányba. Egy kövér embernek van elég baja, nem kellenek a lenéző pillantások.

Köszönöm

2014. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem fogynak le tizenévesen? Mert a szüleik nem túl okosak. Nagyon sokan hiszik az ilyen "old wives' tale" mítoszokat.


Én is kövér gyerek voltam, mikor mondtam anyukámnak, hogy fogyni szeretnék, tudod, mit mondott? Akkor husit nem kell ennem, csak krumplit.

2014. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Meg aki gyerekként kövér volt és felnőttként is az marad, annak nincs sikerélménye, nem tudja milyen érzés vékonynak lenni, legfeljebb fejben mondogatja: bárcsak én is csinos lehetnék. Aztán a gondolata csak kívánság szinten marad, nem tesz érte, nem változtat életmódot, mindent úgy csinál amihez hozzá szokott világéletében.
2014. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem nem lehet, hanem annak, akit egész pici korától kezdve rossz táplálkozási szokásokra, és mozgásszegény életmódra szoktattak, nagyon nehéz átállni. most képzeled el, olyan 15-20 évig él üdítőn, cukros, zsíros, stb. hízlaló kajákon. szerinted egyszer csak vesz egy 180 fokos fordulatot és elkezd nem így élni?
2014. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!