Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy a jó étrendhez nem kell pénz?

Figyelt kérdés
Az oké, ha egyedül él valaki, család nélkül, meg magára főz, az egy más szituáció. De aki fiatalként szeretne egészségesen élni, a családja meg épp Gulyáslevessel meg Pörköltel tömi a fejét, miközben ő szeretne rizst, zöldséget, meg csirkehúst enni( mellé edzeni ). De ez az egész kivitelezhetetlen, mivel a családi kassza olyan pici, hogy örülünk, ha hónap végén enni tudunk, nem hogy még nekem külön kaját csinálni... Aki az én cipőmben jár, megoszhatná velem, hogy ő hogy csinálja!
2014. szept. 5. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk a gyerek beszél a szüleivel, hogy ő most ezt-meg ezt szeretne ebédelni és vagy megcsinálják vagy nem. Te úgy gondolod, hogy az finom, megszeretnéd kóstolni, hátha másnak is ízlik a családban.


Kezdetben én ezt használtam, bevált.

2014. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gulyás, pörkölt sem gond, ha nem eszel belöle sokat. Zöldségfélék meg most kimondottan olcsók, sokkal inkább, mint a húsok.

Ha valahol nincs igazán pénz kajára, ott nem húst esznek, hanem idényzöldségeket

2014. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gulyás leves, pörkölt :) ho ho ho bőség van. Ebből még akármi is lehet. Mehet mind a kettő csak kenyeret meg tésztát ne egyél hozzá. Tojás is mehet, túró is mehet este ha van. A szénhidrát, különösen a cukor fogyasztása gyakorlatilag leállítja a zsírégetést ezért van a szálkásító étrendben kevés szénhidrát és nulla gyümölcs.

Próbálj napi 5 étkezést betartani és mindennap mehet egy laza 40-60 perces gyaloglás. Tádáá és fogyni fogsz. Húsba, tojásba, túróba van fehérje ha több zsírt viszel be az sem baj, csak a szénhidrátot tartsd lenn amennyire tudod.

2014. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Napok óta lecsót, spenótfőzeléket tojással és zabkását eszem, mert csak 1 hét múlva lesz fizetés.

Gulyás leves, pörkölt, juj ezek jó kis ételek, edd nyugodtan, pörkölthöz egyél savanyúságot vagy főzz hozzá egy marok rizst, kb 20 perc és kész is.

2014. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző, amiket Te eszel, az is jó (a zabkását kivéve, brrr, sosem szerettem a zabot, de van, aki igen s az se a legrosszabb étel). A rizs pont a lehető legolcsóbb, azt főzhetsz Te is. Lecsós rizs? Legjobb. Na jó, a tojásos lecsó nyers uborkával kicsit még jobb...


Azt azért megértem, hogy aki csirkét akar enni (én azt is nagy ívben kerülöm, de az én vagyok), annak nem biztos, hogy jó a pörkölt. Még nekem se lenne jó, ha nem igazán minőségi házi húsból lenne, valahogy a zöldségek kevésbé igényesek, még a sima bolti is finom szokott lenni, kivéve a paradicsomot.


Node vannak azért lehetőségek. Ha nem is érhető el az, amit igazán szeretnénk, lehet játszani a körettel, külön főzni valami egyszerű és olcsó, de nekünk megfelelő dolgot, ezeket már rengetegszer leírtuk, itt az előttem hozzászólók is... Igenis, ha pörkölt van, akkor pörköltet eszel, csak mondjuk nem krumplival, hanem zöldséggel és/vagy rizzsel... Az nem drága s roppant egyszerű külön megfőzni az ételhez. A párom 30 deka rizst főz egyszerre (pár perc meló) és rájár. Ez jót tesz az ételköltségünknek is, mert a rizsnél olcsóbb ételt nem tudok, persze lehet hozzá olcsó zöldség helyett drága dolgokat is enni, de maga a rizs bámulatosan olcsó. Már amelyik, mi a legolcsóbbat vesszük, ami azért még rendesen megfő.

2014. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt én sem igazán értem, és lehet mondani, hogy meg kell beszélni a családdal, de általában a többség dönt, és ha a kérdező családja egy kicsit is hasonlít az enyémre akkor nem bírják elképzelni ez ételt anélkül, hogy ne tocsogjon zsírban/ olajban, illetve a zöldségfélék legfeljebb a levesbe kerülnek, de száműznék az embert a pokolba ha esetleg salátát csinálna magának vacsorára.

Tudom, hogy a reggeli kenyér helyett vehetünk magunknak valamit, de ezt sok gyerek nem teheti meg, illetve ha igen akkor tudja, hogy a bérlet, ruhák, tisztasági dolgok mellett elégé kevés pénz marad arra, hogy egészséges kaját vegyen magának(legalább is én így vagyok vele, ha nem lenne az ösztöndíjam akkor szinte csak fehér kenyeret látnék).

2014. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi bajod a gulyáslevessel meg a pörkölttel? Van benne hús is! Ne egyél mellé kenyeret, azt kész. Gondolom nem testépítő versenyre készülsz szigorú diétával, akkor meg simán belefér.


Nem a gulyáslevestől híznak az emberek egyébként.


A zöldség meg baromira nem drága. Pár forint egy kiló zeller, sárgarépa, cékla, a kígyóuborkát sem aranyárban mérik és sorolhatnám. Nem az import, holland tápoldatban nevelt fodros csicsás salátát kell nézni, meg az előre mosott, szeletelt, csomagolt lóf...kat, mert az drága. De jelenleg a fejes saláta is szezonban van itthon, nem vagyonokba kerül.


Ezekkel a sopánkodásokkal mindig a lustaságot próbálják igazolni az emberek.

2014. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!