Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy ugyanannyit eszem, mégis kövérebb vagyok?

Figyelt kérdés

Kb 2012 nyarára lefogytam 57 kg-ra nagyon rossz idegállapot miatt, és ezt a súlyt elég sokáig tudtam tartani. Jelenleg nap végi súlyom 65 kilógramm ami nagyon sok. Van egy kajanapló a 2012-es időből és a mostanihoz összehasonlítva nem ettem kevesebbet, vagy jobb minőségű kaját, sőt...fogamzásgátlót akkor is szedtem már. Nem értem. Rendszeresen sportolok, mégis semmi... 167 centi vagyok és 65 kiló. Leginkább a karom zavar, mert a munkámban is sokat emelgetek és a zsír alatt megnőtt az izom és így még vastagabb. :( mosónő kar.

Szerintetek min kéne változtatnom? Szénhidrátszámolásban vagyok otthon, de a kalóriát nem tudom.


2014. szept. 10. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:
És az a baj, hogy nő létemre nagyon szerencsétlen testalkatom van. A lábaim vékonyak, formásak (egyedül ez tetszik magamon) viszont a felsőtestem túl nagy az alsótesthez képest. Pici fenék, nagy has, közepes cici, hát háj és mosónő kar...el vagyok keseredve...hagyjam abba a fogamzásgátlót, az talán segít?
2014. szept. 10. 20:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be a kalóriabázis.hu oldalára, ott sok segítséget kapsz a kaja összeállításban is, sportban is, meg a fogyásan is támogatnak a többiek a fórumban.
2014. szept. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy hormonálisan megborított a fogamzásgátló az évek alatt, sőt. Nálad az a pálya hogy magas a testzsír %-od és kevés az izom, tipikus dolgokat írtál le magadról ami erre utal 100%-ban. Ha esetleg hormonális problémád van arra nem tudok mit lépni, talán nézess egy vérképet abból sok minden kiderülhet.


Nem tudom mit sportolsz és miket eszel, de ha egészséges vagy ezen a két dolgon áll vagy bukik hogy milyen az alakod. Az alkat az pedig genetika kérdése. kb 70%-ban az étrendtől függ hogy fogy vagy sem. De fogyhatsz rosszul is és jól is. A jó az amikor főleg zsírból a rosz amikor főleg izomból fogysz.


Kéne egy zsírgető diéta, mellé heti 3x súlyzós edzés és napi 40-60 perc folyamatos szobabicikli pl. annak biztos lenne eredménye. A zsír %-ot kéne levinni de úgy hogy az izom maradjon.

Ha gondolod olvasgass. Testépítők írták, ezzel a módszerrel sikeres lehetsz a fogyásban. Ha valaki akkor hidd el a testépítők tudják hogy ezt hogy kell kivitelezni :)

[link]


De itt egy jó cikk is:

[link]


És itt egy harmadik:

[link]

2014. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg heti 2 nap súlyzós edzést végzek, heti 3x aerob jellegű mozgás, futás vagy szobakerékpár. Vérképből kiderül a hormonális probléma? Érdemes lenne felkeresnem ezügyben a nőgyógyászt? Lehet ideje lenne 5 év után abbahagynom a tablettát...fiatal vagyok még.
2014. szept. 10. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérd ki egy orvos véleményét, hormonális és nőgyógyászati dolgokban, totál nem vagyok otthon. Ezért még csak tanácsot sem tudok adni hogy mi van veled, pasi vagyok de nem orvos :). Egyet viszont magamból kiindulva közel tíz év súlyzós edzés után biztosra mondhatok.


Ha egészségügyileg rendben vagy úgy formálhatod a tested ahogy akarod a célnak megfelelően.

Ha tömeget akarok növelni nyomom a tömegnövelő étrendet, ha nyár előtt leakarok dobni 2 hónap alatt 8 kilót és főleg zsírból hogy szálkás legyek, akkor szálkásító diéta, kemény súlyzós edzés és heti 5-6 aerob. Akaraterő kell hozzá és szerintem ezt bárki megtudja csinálni.

Neked is sikerülhet az tutti :)

2014. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szepen! Akkor elsősorban orvosnál kopogtatok, ha minden tuti, akkor biztos, hogy a kajálásommal van a gond.
2014. szept. 10. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!