Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rendszeres kerékpározással,...

Rendszeres kerékpározással, illetve diétával lehet fogyni?

Figyelt kérdés

A diétát már tartom egy ideje, de úgy vettem észre, hogy önmagában az nem sokat hat, és azt tanácsolták, hogy érdemes lenne a diéta mellé valami kardió mozgást végezni, és végülis a kerékpározást ajánlották.

A kérdésem az lenne hogy 1-1 alkalmommal mennyi ideig érdemes tekerni, hogy hatásos is legyen? Ma voltam először, fél órát bírtam még csak, de azt jó tempósan tekertem le. Hetene 3x terveztem, hogy menni fogok, jó lesz-e így? Látható lesz az eredménye rövidesen?


2014. szept. 25. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jó a diétád sport nélkül is fogysz. Ha nem jó akkor sporttal sem. A tükör és a heti mérlegelés megmutatja ha nincs legalább heti 0.5 kg fogyás akkor valamit változtatni kell.


A bicaj az jó lehet de ezt is többféleképpen lehet csinálni hogy hatásosabb legyen. Így elsőre a 30 perc az oké és a heti 3 is. Csinálhatod aerob edzésként amikor a pulzusszámod 130 alatt tartod. Ez kb addig van amíg az orrodon tudod venni a levegőt és így tekerj folyamatosan 30 percet. A lényeg hogy erőlködés nélkül tekerj ne legyen nagy izom munka. amikor már edzettebb vagy mehet 40-50-60 perc de ennél feljebb nem kell menni. Ha ez is megy edzhetsz 4-5x is egy héten így.


Ha edzettebb vagy nyomhatod intervallum edzésként is, ez jobb mint a fenti módszer mert akár 24 órán keresztűl is pörgeti az anyagcserét és 15-20 percnél több nem kell belőle és csak max heti 3x. A lényege hogy elindulsz tekersz 3 percet lazán utána 30 mp-ig tiszta erőből utána 1 perc lazán és ezt megismétled 6x és a végén 3 perc laza tekerés levezetésnek. Bár ez télen a hidegbe nem túl jó ha kapkodod a levegőt és lever a víz én szobabicajjal csinálom heti 2x a súlyzós edzés mellett


De edzésnek ha nincs kedved bicajozni kipróbálhatod otthon a szobádban a cross training-et ez jobban megdolgoztat, jobban erősít, heti 3x elég. Tapasztalgasd ezt is azt is találd meg azt amiben örömöd leled :)

[link]

2014. szept. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Napi fél óra tekerés.
2014. szept. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!