Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kávét iszom, javulhat ez...

Ha kávét iszom, javulhat ez valamit?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz az anyagcserém.Kávézni nem kávézom..Eddig életemben kb 5ször esett meg.Viszont megfigyeltem,hogy mikor kávéztam,még aznap mentem is a wc re,ellentétben a szokásos 1 alkalom /hét helyet..A kávé segíthet felpörgetni az anyagcserém?egy idő után nem fogja megszokni a szervezetem,hogy "csak a kávé miatt járok" wc re?
2010. jan. 21. 20:18
 1/10 anonim válasza:

Jó megfigyelés, a kávé vízhajtó, ha simán feketén iszod mindenképp felpörgeti az anyagcserét

Én inkább a kávéfüggőségtől félnék, a szervezeted és az anyagcseréd nem fog hozzászokni, főleg nem akkor, ha rostos ételekkel és rengeteg 100%os gyümölcslével, szénsavmentes vízzel egészíted ki/ helyettesíted :)

2010. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

rengeteget iszom,egészségesen étkezem,sok gyümölcsöt eszek,de egyszerűen semmi javulás az anyagcserém illetően:(függő nem leszek mert utálom a kávét.

köszi a választ:)

2010. jan. 21. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Hányszor eszel egy nap? A gyümölcstől nem fogsz wc-re menni... sok rost kéne. Zaborpa, zabpehely, brokkoli...
2010. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Reggelente teljes kiörlésü zsömlét eszek sonkával,zöldséggel,ebédre tökfőzelék,ilyesmi(szóval rendes főttétel)uzsonnára gyümölcs,vacsorára ált,zabkása,gyümölccsel.Tehát ez számomra napi 4 étkezés.Nem értem tehát az okát a belassult anyagcserének.Napi 2,5km tempós gyaloglás.19 /l,174 cm 68 kg
2010. jan. 21. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom az emberek nem szeretnek ciki dolgokkal orvoshoz járni de ha tényleg 1szer mész egy héten nagydologra, azzal szerintem orvoshoz kéne fordulnod, mert lehet, hogy ez valami emésztőrendszeri probléma. Egyáltalán nem egészséges és normális, hogy a bélsár így felgyűljön benned. Legalább a háziorvosodat meg kéne kérdezned, ha szakrendelésre nem is akarsz menni.
2010. jan. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így voltam a WC-zéssel. Mindig nagyon nehezen ment. Tanács: soha ne használj rendes hashajtót, mert attól nagyon komoly bajod lehet. Ne szokj rá a kávéra sem, próbáld ki a teázást, lehet venni nagyon jókat a boltokban, patikában. Nekem a szűz tea segített (nem kell belőle sokat inni) meg pluszban ihatsz más teákat is. Van, akinek beválik, van, akinek nem, szóval ezt neked kell kitapasztalni. Változtass ezen, mert ettől lehet aranyered is vagy sajnos súlyosabb betegségeket is hozhat a jövőben (pl. rák). Én voltam orvosnál vele, semmit sem tudott vele kezdeni. Neked kell megtalálni a módszert, ami segít, de inkább a teát próbáld ki a kávé előtt, a hashajtó szereket meg mellőzd. Plusz sokszor egyél keveset. Nekem csak ezek segítettek, semmi más. A gyümölcs önmagában nem fog segíteni. A banán, csoki stb. még rá is segít, hogy ne tudj menni WC-re, szóval ezeket kerüld.
2010. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amit írtál, hogy 4-szer eszel egy nap, az igazából 3... ha csak gyümölcsöt eszel, az nem étkezés. 6-szor kéne 2-3 óránként, legyen benne több zab és próbáld ki a brokkolit, meg sok-sok pároltzöldséget! Én 2-3-szor megyek egy nap wc-re...
2010. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudnám neked javasolni a citromos vizet,almát, joghurtot.

A kisfiamnak is ez segített(9 éves).Ő is hetente ment csak Wc-re.Nagyon nehezen ment neki.Elkezdtem neki az almát erőltetni(délután) később joghurt(kora este),majd lefekvés előtt frissen facsart citromlé vízzel higítva.Nem csapta el a hasát,de másnap már tudott kakilni.

Az alma,joghurt megmaradt.A citromosvizet meg iszom én,mert fincsi.

Ha nem jársz sikerrel,menj el orvoshoz.

2010. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Világ életemben így volt ez,hogy lassú volt.Nem hinném hogy19 év után halnék bele...az orvos általában nem mond rá semmit.A teát pedig ki fogom próbálni.Tud valaki konkrétan ilyen emésztést javító teát javasolni?és ezeket azért édesítővel ugye ihatom?
2010. jan. 23. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Az emésztésjavítónak meg anyagcsere gyorsítónak kikiáltott teák semmi mást nem csinálnak, mint izgatják a bélfalat, ami aztán hasmenést okoz. Ezáltal a tápanyagok nem szívódnak fel rendesen, és felborulhat a vízháztartás is. Aztán meg 2 napi nem mész wc-re.

Ha meg rendszeresen issza valaki ezeket a sz@rokat akkor meg lemosódnak a bélbolyhok, és hónapok esetleg évek mire rendbejön a bélflóra.

Anyagcserét lehet gyorsítani nap 5-6 kajálással, ezt kéne megpróbálni még mindig.

2010. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!