Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg ehetnék ennyi kalóriát?

Tényleg ehetnék ennyi kalóriát?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, 167 cm és 57 kiló. A dietetikus szerint 2000 kalóriával tarthatom a súlyom, ha nem mozgok különösebben. Én heti 3-4 alkalommal mozgok azért valamit (aerobic, taposógép, futás, bicikli...). Ennél is többet ehetnék ezek szerint? Nem sok ez egy kicsit? Semmiképpen nem szeretnék visszahízni. Ti hány kalóriát ennétek a helyembe egy nap?

2014. okt. 11. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát, de, szerintem sok... Legalábbis nekem ugyanilyen magassággal sok lenne. Még az 1000 is, nemhogy a duplája. De mondjuk ez egyéni is.
2014. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem akarok egy dietetikusnak ellent mondani, de hivatalosan 1648 kalóriára van szükséges, ha nem mozogsz semmi
2014. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Annyit ennék, amennyivel jóllakom, aztán meglátnám, mi lesz. Ha elkezdenék visszahízni, akkor tennék ellene (persze az, hogy 1 kilóval többet mutat a mérleg, nem jelent semmit, de ezt remélem, tudod :)).

Ezt nem lehet kiszámolni, csak megtapasztalni. Én 2000 kalóriával fogytam le nem gyorsan, de nekem kellemes tempóban 70 kiló alá, nem sok mozgás mellett. Most már ez inkább súlytartó kalóriamennyiség számomra, persze ha mozgok, akkor már nem :) Innen extrapolálva (hajajj, annak sosincs köze a pontossághoz), ha Te hasonló anyagcserével rendelkezel, mint én, akkor 2000 akár jó lehet, de inkább némi mozgás mellett - de ezt tényleg nem lehet megmondani, hisz egyéniek vagyunk s amúgy sem tudhatom, hogy a mozgással mennyi kalóriát égetsz.

2014. okt. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet megmondani hogy neked mi a jó. Azt csak te tudod kitapasztalni. Én például nem mehetek 2.700 kalória alá a 80 kilómhoz mert azonnal elkezdek fogyni.


De én inkább a fehérjét a CH-t meg a zsírt nézem, a fehérje az mindig magasan van ha hízni akarok feljebb viszem a CH-t. Ha fogyni akarok akkor meg lejjebb de ilyen nem szokott előfordulni :D

2014. okt. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem reálisnak hangzik. Feljebb nem vinném, de teljesen okésnak hangzik. Egy internetes számoló azt mondta, hogy neked kb 1750 kalória kell ha nem mozogsz egyáltalán. Magyarán, akkor 2000 jól hangzik azzal, hogy heti 3-4szer mozogsz :)
2014. okt. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem mindegy hogy miből áll az a 2.000kalória de ezt biztos elmagyarázta a dietetikus szóval nem is kezdek bele + ő talán-biztosan- jobban ért hozzá:)

egyébként szerintem nem sok ha! tényleg meg van a heti 3-4edzés de ha többet mutatna a mérleg sem kell aggódnod mert az izom ugye nehezebb a zsírnál úgyhogy sose azt nézd hanem, hogy mennyit változott az alakod

én heti 3x járok súlyzós edzésre és előtte 20-30perc cardio + még 1-2nap szóval 4-5alkalommal edzek és reggel is eszek, suliba is viszek 2 féle kaját de eddig még nem híztam csak formálódtam és hogy ezt észrevegyem és ne szörnyűlködjek a kalóriák számán lefényképeztem magam 1hónapja és azóta hetente majd összehasonlítom a képeket és a hasamon-combomon pl látszik a képen és a fenekem is formálódott szóval ez is jó ötlet meg motivál is:) "befora-after képek, biztosan ismered-ismeritek

jó edzést, eredményes fogyást és sose koplalj! sok fehérje, és jó-szinhidrátok kellenek + a zsír

kitartás, szurkolok

L/19

2014. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

-előző vagyok-

before*

szénhidrátok*

egyébként innen nézhetsz fehérjedús egészséges édességeket is ha megkívánnád: [link]

[link]

2014. okt. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jajj még egy valami :D

hetente 1x-2x egyél avokádót az a lehető legjobb! bőrödnek is és anyagcserében nekem sokat segített

avokádót leturmixolod, paradicsomot leforrázod, hagyma, 1tk olíva olaj vagy bármi de nem sok de a zsír kell! ezt összeturmixolod vagy töröd villával-elkevered és mehet a kenyérre:)

2014. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!