Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi kb.12 db tojásFEHÉRJE...

Napi kb.12 db tojásFEHÉRJE egészséges még?

Figyelt kérdés
Reggelire-ebédre-vacsorára 4-4-4 db zöldségekkel, tökéletesen jól lakom, és így egész nap nem vagyok éhes. De nem ártalmas ennyi tojásfehérje?

2014. okt. 22. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A tojás alapvetően egészséges, de a napi fogyasztása nem javasolt. A napi 12 db szerintem kifejezetten sok, ezt egy kicsit vissza kellene fogni. Hetente max 3-4 alkalom még belefér, bár ez csak az én véleményem.
2014. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de csak a fehérjét eszem meg, így is ártalmas?
2014. okt. 22. 17:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Én megenném a sárgáját is, el nem tudom képzelni, hogy káros lenne, van, aki többet eszik... A koleszterines régi téveszméket hagyjuk, ha nem viszel be, csinál a tested magának, mert szüksége van rá (akinek valóban, nemcsak az orvosok egyre alacsonyabb limitje miatt magas a koleszterinje, annak lehet, hogy érdemes vigyáznia, utána kell nézni, én ahhoz már nem értek, engem nem érint).

Lehet egyéni érzékenység s ketreces tojást sem ennék személy szerint, de amúgy remek cucc a tojás, ha sok tojást és zöldséget eszel, akkor már egy csomó tápanyagot kipipáltál vele... Plusz finom s elég változatosan lehet elkészíteni.

2014. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Káros, mivel eléggé egyoldalú, változatosabban kéne étkezned, ott van a gomba és a húsok is, ahogy szerintem gabonát is lehet enni mértékkel.
2014. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

No igen, változatosabban is lehetne (főleg, hogy hiányzik a tojássárgája), de fehérjének teljesen jó a tojás mint komplett állati fehérje, a szervezet megkapja az eszenciális aminosavakat és e téren rendben van, akármiből is jönnek, tojásból, húsból vagy növényből.

Amúgy persze ez a tojás+zöldség nekem is egyhangú lenne (de nem tudom, a kérdező tartósan csinálja-e ezt), én eszem hozzá olajos magvat s nem hiszem, hogy különösebb hiányosságaim lennének (változatosságra pedig semmi panaszom nem lehet). A gomba kellemes cucc, de nem hiszem, hogy az átlagember kilószámra enni, márpedig 1 kiló is vajmi keveset jelent a fehérjét tekintve... Annyi pl. a spenótban is van, bár az aminosav komplexüket nem tudom.

2014. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem embere válogatja ezt az egész tojás kérdést. Napi 10-12 tojást szoktam enni, hegyekbe állnak a tojástartók a melléképületben :) mindig egész tojást eszem, vérképem, vérnyomásom kitűnő.

Ha leválasztod a sárgáját egyrészt kevesebb zsírt ezzel együtt pedig kevesebb kitűnő hatóanyagot is viszel be, vitaminok, ásványi anyagok, enzimek.


Másrészt így lecsökkented a tojás 100-as biológiai értékét mert magának a tojásfehérjének "csak" 88-as. Azért minimum 1 tojás sárgáját meghagynék minden étkezéshez. Meg egy pici változatosság azért beleférhetne az étrendedbe. De ezt nem rosszallóan mondtam :)

2014. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. A zöldségek alatt a "gombát" is értettem (tudom, helytelenül), de pl. gombás tojásfehérje-rántotta.:) Ma pl. spenótos volt reggel, most este meg csak simán, de ettem mellé paradicsomot, pritaminpaprikát. Lehet egyébként, hogy akkor étkezésenként egy sárgáját meghagyok. (Olajos magvakat szoktam is enni.)

Köszönöm a tanácsokat.

2014. okt. 22. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!