Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A súlyzózástól lehet fogyni?...

A súlyzózástól lehet fogyni? Hány kilós súlyokkal edzek?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok ebben és szeretném az ehhez értők véleményét kikérni...úgy tudom, hogy a súlyzós edzés elég jól fogyaszt. Ez igaz? Milyen mozgássorral lehet a leghatékonyabban fogyni ilyen módon? Hány kilós súlyokkal? (Nő vagyok)
2010. jan. 24. 22:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként egészségesen táplálkozom, a leggyakoribb az étrendemben a barna rizs + csirkemell, közben eléggé levittem a ch szintet, 1200-1400 kalóriát eszem naponta, mert még szoptatok. Szoptatás alatt lehet súlyzózni vagy csak utána kezdjek bele?
2010. jan. 24. 22:40
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
szerintem a súlyzózással inkább csak erősítesz, a zsírt alakítod át izommá. én inkább futnék, tortnáznék, bicikliznék a helyedben.
2010. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A zsír nem alakul át izommá... mivel ezek két különböző fajta szövetből, sejtekből állnak... mint pl ezüstből sem lesz soha arany, hiába olvasztgatom... zsírból sem izom.

Igen, a súlyzózástól lehet fogyni... ugyan nem zsírégető edzésnek számít, de mikor edzés után regenerálódik a szervezeted, ahhoz rengeteg energia kell, és zsírt égetünk edzések után. Hát most kezd pl 2 kilóval, nem tudom mennyire vagy erős, mennyit bírsz, aztán növelheted fokozatosan a súlyokat. Szoptatás alatt is edzhetsz, csak ne terheld túl magad. De nem ajánlom hogy szakértő nélkül kezdj bele a súlyzós edzésekbe, legalább egyszer-kétszer menj el személyi edzőhöz, meg is mutatja hogy kell, edzéstervet is készít, ezért megéri kiadni egy kis pénzt... mert könnyen megsérülhet a gerinced ha nem feszítesz eléggé, nem úgy tartod magad ahogy kéne... ez nem gyerekjáték.

2010. jan. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

én szopatáskor fehérjét vesztek :D


Amúgy meg, ne súlyzóss, aerobik sztem jobb.

2010. jan. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy fehérjét vesztek a szoptatással...épp ezért nem fogytam semmit tőle...nagyon sok helyen olvastam, hogy a súlyzózás fogyaszt. Nem vagyok oda az aerobikért, inkább ezt próbálnám ki, hátha az alakomat is formálná/erősebbé válnék. Most nem sportolok, szerintem nem vagyok erős, szóval ha a legkisebb súllyal kezdek (2 kilósakkal), az is használ majd?
2010. jan. 25. 09:33
 6/11 maundrel ***** válasza:
hogyha felesleg van rajtad akkor aerob, és/vagy kardio mozgás szükséges. Annyiban igaz hogy fogyaszt a súlyzós edzés, hogyha izmosabb vagy akkor alapjáraton több kalóriát égetsz el, mivel az izmoknak több energia kell. De ha pl. csinálsz naponta 2-300 felülést, attól nem lesz lapos a hasad csak izmosodik a zsír alatt, és ezért kell a súlyzós edzés mellé aerob is. Valamint ha súlyzós edzést csinálsz folyamatosan növelned kell a súlyt. én ajánlom neked a wwww.edzesmester.com - ot. Itt sokat megtudhatsz a súlyzós edzésekről,valamint az aerob és kardio edzésekről. (ingyenes)
2010. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Ez korrekt tájékoztatás volt!
2010. jan. 25. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó minek ajánlgat olyat, amit vagy nem olvasott el, vagy nem sikerült felfognia.

Számtalan (az összes komoly) sporttal foglalkozó oldalon leírták már, hogy a súlyzós edzés a leghatékonyabb, ha zsírleadásról van szó.

Akinek ezt nem sikerült felfognia, az nyugodtan folytassa az idióta aerob edzéseit, azzal is tud fogyni -igaz nem zsírból, hanem izomból.

A kérdező jó irányban indult el, de valóban szükség lehet egy jó edzőre, ha biztosra akar menni.

2010. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 maundrel ***** válasza:
aerob edzéssel nem zsírból hanem izomból fogyunk??.. és még nekem nem sikerült felfogni a dolgokat.. :P :S
2010. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Utolsónak:


Nem szerencsés a "fogyás" szó, de az aerob edzés hátráltatja az izom növekedését, így nehezebbé válik a zsírleadás. Energiaként szénhidrátot használunk fel hozzá, ami ,-ha diéta miatt csökkentett mennyiségű, akkor az izomszövetből fog fehérjét bontani.

A zsír ugyanis, -mint már valaki írta, helyesen a regenerálódáshoz szükséges energiafedezet.

Regenerálódás igénye pedig nem az aerob edzésnek, hanem a határterheléses súlyzós edzésnek van.

2010. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!