Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kitöltöttem egy tesztet és...

Kitöltöttem egy tesztet és ezt az eredményt kaptam (lent) ez most komoly?

Figyelt kérdés

A tesztünk kitöltése során kiszámoltuk a BMI indexedet is.


BMI indexed értéke: 20.3

Van némi eltérésed az ideális BMI értékektől is, de ne aggódj, ez egy könnyen leadható felesleg rajtad.


A hivatalos BMI oldalon ezt sovány kategóriába sorolták

176/62


2014. okt. 27. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs súlyfelesleged. És némi fenntartással kezeld a bulvárlapokban megjelenő teszteket.
2014. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs felesleged. A tesztekről meg csak annyit, hogy a reklámokból él meg a lap, biztosan van benne olyan hirdetés, amihez kapcsolható a teszt. Ezek a tesztek egyébként sem veszik számításba a testalkatot, azaz a csontozat arányait.
2014. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

testzsírszázalék értékből vonunk le következtetéseket.

amúgy meg ott a skinnyfat jelenség,akin bőven van zsír,ilyen adatok mellett is,gyakori jelenség.

2014. okt. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"testzsírszázalék értékből vonunk le következtetéseket"


Csak egy pici módosítás: komplexen, több adatot figyelembe véve vonunk le következtetéseket. A sima testzsír% is lehet önmagában félrevezető, különösen egészségügyi szempontból. Számos egyéb faktort is figyelembe kell venni. Az viszont tény, hogy a testzsír% jobb a BMI-hez képest.


20,3-as értékre pedig a világon olyan szakember nincs, aki feleslegről beszél. A testzsírt meghatározni amúgy sem egyszerű dolog, több tucat módszer létezik, és ami a legdurvább, hogy akár 6-8% eltérések is lehetnek az egyes módszerek között, ami újabb problémákat vet fel.

2014. okt. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

oké okostojás,akkor nem sima testzsírmérés,hanem 6 pontos bőrredő mérés,vagy 4 pontos elektromos testzsír mérés.

a bmi-t meg mellékesen veszi figyelembe az orvostudomány is 1980 óta.

annyiban lehet szempont a bmi,hogy a testsúlyhoz képest milyen a szív terhelése,mert nem mindegy,hogy mekkora testben kell keringetnie a vért.

2014. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont ezt mondom, hogy az orvostudomány komplexen veszi figyelembe, ugyanis alacsony testzsír mellett is lehet valakinek a keringése fos, és magasabbal is kifejezetten jó. (A legjobb, ha ránézek és futtatom egy kicsit a futópadon...) Nem okoskodni akartam, szimplán csak azt mondani, hogy egy-egy paramétert kiragadni böszmeség, na :D
2014. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!