Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy gondoltok az ételre?...

Ti hogy gondoltok az ételre? Mint energiaforrásra, ami létszükséglet ahhoz, hogy életben maradj, vagy inkább egy kikapcsolódás (szünet), az egész napos rohanás közben, ami örömet okoz?

Figyelt kérdés
Elsősorban sovány v normáls testalkatúak válaszaira lennék kíváncsi, hogy ők, hogy fogják fel a táplálkozást?

2014. nov. 11. 22:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amikor vékony voltam, egyáltalán nem élveztem az evéseket, ettem, mert evésidő volt, de nem is kívántam. Bár az édességeket akkor is kívántam. Most meg már örömforrás lett az evés, még olyasmit is jóízűen megeszek, ami régebben nem bírtam volna megenni.(pl. szalonna). Még nem vagyok nagyon kövér (67kg), de már zavar ez, csak nem tudom hogy kellene megszüntetni, hogy így érezzek az evés kapcsán.
2014. nov. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem a szükséges rossz,én kényszerevő vagyok.Eszek ha boldog vagyok,ha ideges,ha bánatos,ha ünneplek,ha szomorkodok...Most már le kellene állnom mert 10 kiló felszaladt,pedig rendszeresen sportolok.
2014. nov. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 angelside ***** válasza:

Életmód váltás, ~15 kg leadása után, 1,5 éve számomra az étel (csaló napokat kivéve) nem más, mint fehérje, szénhidrát, zsír. Ezen makrótápanyagok beltartalmának arányában választom ki, hogy mikor, mit és mennyit eszem. Természetesen azóta a mennyiségét (napi kcal bevitel) is a szükségletemhez igazítom.


Ettől függetlenül természetesen jó ízűek, bár inkább az ételek natúr íze dominál.


Hétköznapi értelemben kicsit "spártainak" tűnhet, de én látom az előnyét a 35 évnyi "azt eszem, amit látok"-kal szemben. Nem bántam meg, nem térnék le róla.

2014. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
170cm/51kg vagyok, szóval elég sovány. Sokan meglepődnek, amikor látják, hogy mennyi kaját képes vagyok megenni. Ha hízékony lennék, valószínűleg már legalább 120 kiló körül lennék. Imádok enni! Ha boldog vagyok, ha unatkozom, ha társaságom van stb. mindig van jó indok az evésre. Nagyon édesszájú vagyok és a gyorskajákat is szeretem. Összefut a nyál a számban, ha a kedvenc csokimra gondolok, ahogy nutellába mártom és azt eszem, vagy a kedvenc gyorséttermemből a kedvenc gyrosomat és olyan finom, nem érdekel, hogy minden kipotyog belőle és tiszta maszat vagyok. Kajaorgia a számban!:D
2014. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnekinek a válaszát. Nagyon érdekes ennyi féle...hozzáállást olvasni az étkezésekhez. Eddig nekem is örömforrást nyújtott az étel, de rám is feljött néhány plussz kiló, és nagyon zavar. Ezért próbálok változtatni a gondolkodásomban. Köszönöm mégegyszer :)
2014. nov. 12. 15:27
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es válaszoló! én is így voltam régen,mint te,de aztán 23 évesen ez megváltozott! azelőtt nem jött rám egy kiló se az akár napi egy üveg nutella,vagy napi 4tábla csoki után sem.de 23 után borzalalmas volt :S csak úgy kezdtek szaladni a kilók felfelé... több ilyen ismerősöm volt aki ezt mesélte,hogy vele is így történt..egy bizonyos kor után kinek hány évesen,de megávltozik a szervezete. és nagyon nehéz volt lemondani az édességekről :S ha tehettem volna visszatekertem volna az időt,mert egy éven keresztül küzdüttem vele..
2014. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!