Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet tartósan lefogyni?

Figyelt kérdés
Amit lehet tartani egy életen át,ki lehet bírni és nem kell sanyargatni magam vele. Már szó szerint rettegek a fogyástól a sok idióta villámdiéta miatt :( mit tegyek pontosan? Hányszor egyek és mit?
2014. nov. 17. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszed, meg lehet mondani pontosan, hogy mi az, amit tartani tudsz egy életen át?

Neked egy személyre szabott életmódváltás való, de azt nem tudhatom, hogy mi, hiszen nem ismerlek. Még a saját esetemben is hosszú folyamat eredménye a jelenlegi, fogyást lehetővé tevő, élvezetes életmódom (bár kicsit ez is lazulni fog később).

Nagyon sokféleképpen lehet fogyni s kiegyensúlyozottan táplálkozni. Emberfüggő, hány étkezés a jó.

Általánosságban a szénhidrátcsökkentést szoktam ajánlani, az sokaknak jó, főleg a gyorsak minimalizálása, kiiktatása... Plusz mozogj, ne koplalj, egyél változatosan (a tápanyagokat tekintve, nem kell minden ételcsoportot, ha nem akarod)...

De nem ugyanaz esik nekünk jól, más az ízlésünk, az érzékenységünk bizonyos ételekre, amin én kivirulok, attól más rövid úton kikészülne...

Van, aki a tipikus szálkásító diétát ajánlja, na az még olyan, amit sok ember követ. Én falnak mennék tőle, én zsírdúsan és szénhidrátszegényen táplálkozom és fogyok. Meg kell találni a saját módszeredet :)

2014. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az a baj,hogy nem tudom milyen az én módszerem. Nem nagyon szeretem a tejtermékeket mindenféle péksüteményt,csokit pedig imádok. Nagyon szeretem a zöldségeket az összes főtt ételt,leveseket és imádok össze-vissza enni. Gyümölcsök sem a kedvenceim. Szerinted? :)
2014. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Upsz bocsi egy másik felhasználóval válaszoltam :D
2014. nov. 17. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Előfordul. Nos, szerintem Te is tudod, hogy a péksütit és a csokit csökkentsd, a zöldség, fehérje és leves pedig oké...

Ha sikerülne kevés szénhidrátot enned, akkor a zsír is lehetne magas. S a mérték igen fontos, valószínűleg nem akadályoz meg a fogyásban, ha eszel egy pici csokit vagy valamit (étcsokiból sokunknak 1 kocka is elég csokivágy esetén).

2014. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már csak azt nem tudom,hogy rendszeresen egyek vagy ha megéhezek? Vagy mi legyen a szabály? Egyébként köszönöm :)
2014. nov. 17. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem jót kérdezel erről... Sosem volt erősségem a rendszeres evés... Manapság már csak egy egyre csökkenő evési ablakom van, a nap legnagyobb részében nem eszem, automatikusan erre álltam rá, nekem nagyon kellemes, de ehhez megfelelő étrend is kell azon túl, hogy én nem vagyok reggelizős vagy éjjel evő típus...

A rendszeres evés szimpatikusabb, én sem variálom összevissza, de ez azért van, mert akkor eszem, amikor éhes vagyok és ha nem mászik el valami, akkor hasonló időpontban éhezem meg s hasonló ételeket eszem, hasonló mennyiségben... Ez szerintem így jó.

2014. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem, nem jó (megfelelő) embert kérdeztél erről. Ha nem lettem volna világos :)
2014. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tested nem a gyártósorról jött le vagy egyedi igényei vannak. Senki nem fogja itt teljes részletességgel és pontossággal megmondani, hogy mi kell a fogyásodhoz. Személyre szóló diétát pedig nem adnak ingyen.

Ami viszont mindenkire igaz, hogy az egészséges diéta a kulcs. Diéta nem egyenlő fogyókúrával. Diéta esetében arról van szó, hogy azt a tápanyagot adod meg a testednek amire annak egyedileg szüksége van. Tessék tanulmányozni a mikro- és makrotápanyagokat.

Nincs olyan, hogy villámdiéta. A diéta egy életre szóló speciális étrend, amire a testednek szükség van az egészséges léthez. Ha egy "villámdiéta" által lefogysz és utána megint hasztalan kajákat eszel, akkor a tested megint "megbetegszik" és hízni fog. Mert ami számára nem kellendő, azt elraktározza - mert ugye egy az egyben kivécézni nem tudod.

Javasolt a többszöri kevés étkezés természetesen "tiszta" kajákból. Ez segít abban is, hogy ne ingadozzon a vércukor, ami által nem kapsz falásrohamot. Fontos a megfelelő vízfogyasztás is, sokszor a szomjúságot tévesszük össze az éhséggel.

Nem kell rettegni. Az egészségben nem lehet csalódni.

2014. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!