Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia kezdete? Igy megőrülök.

Anorexia kezdete? Igy megőrülök.

Figyelt kérdés
Bármit eszek bűntudatom lesz. Pedig mindent kívánok , mindent ennék. Meg is tettem, de kb nyár óta figyelem a kaloriakat, es semmit nem merek enni. Az alom test számomra , mint kristine ullebo teste. Egyébként en sem vagyok kövér 158cm es 43 kg vagyok. Ma ettem zabkasat es kis tejjel,fitness muzlivel es vízzel.Ez az egesz akkor kezdődött, mikor szakitottunk a párommal. 17/L

2014. dec. 14. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Én, és sokan mások is leírták már, hogy ne számoljátok a kalóriákat, mert táplálkozási zavarokhoz, pszichés eredetű táplálkozási betegségekhez vezethet.


És mégis csináljátok, és mindig ír 1-1 újabb anorexiás (főleg lány, de nem csak nők).


Mit lehet még tenni?


Le lett írva az is, ezen a fórumon és számos cikkben is, hogy ne egyetek zabot, mert tömény szénhidrát, és nagy inzulinválaszt okoz, aztán egyrészt zsírosodtok másrészt betegek lesztek. Eredmény? Rengetegen eszik a zabot.


Le lett írva, hogy ne igyátok a tejet, mert nincs szükségetek Igf-1-re, csak híztok tőle, nagy inzulinválaszt okoz és betegek lesztek tőle. Eredmény?


Le lett írva, hogy hagyjátok a müzliket, mert tele vannak szénhidráttal és fogyasztásra szinte alkalmatlan ócska növényi részekkel (gabonákkal). Eredmény?


Ezek után nem tudunk segíteni, ha nem tudtok normálisan enni és még lelki problémáitok is vannak, akkor így jártatok. Én bízom benne, hogy nem lesz következő élet, Te esetleg reménykedj abban, hogy lesz és akkor majd oda fogsz figyelni a testi/pszichés egészségedre.


Vagy elkezdesz kalóriaszámolgatás helyett egészségesen enni, olyan ételeket amik nem betegítenek meg, nem hízol el tőlük, pusztán erőt és energiát adnak. Rendbe teszed a lelki gondjaidat, megbeszéled a szakítást a pároddal, esetleg nyitsz új kapcsolat felé.. és akkor még bizonyára rendbe jöhetsz.


De neked kell döntened és kezdened valamit, maguktól a dolgok nem változnak, legfeljebb rossz irányba.

2014. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Megpróbálok mindent megtenni
2014. dec. 14. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok szerencsét kívánok!
2014. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi!
2014. dec. 14. 11:52
 5/9 anonim ***** válasza:

A zab nem fog megbetegíteni. A legfontosabb, hogy ne legyen egyoldalú a táplálkozásod. Egyél komplex szénhidrátokat reggelire, a nap további részében pedig sok fehérjét és zöldséget.

Ne egy önsanyargató életmódot kövess, mert azt úgysem fogod tudni tartani, egyszer kikészülsz.

2014. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A keményítő komplex szénhidrát, de nagyon sok keményítőevő ember lesz beteg. Nem akarom démonizálni a zabot, de semmi szükség nincs rá.

A keményítő is inzulinrezisztenciát okozhat, nagyobb mennyiségben. Persze lehet sakkozni a mennyiségeken, mi az ami még biztonságos. Minimális mennyiségben biztos nem okoz gondot, csak azt még nem nevezik étkezésnek. Amikor viszont egész étkezések alapulnak szénhidráton, az már nem jó ötlet. Ebben is persze mérték, ha csak a reggeli tartalmaz például zabot.

De pont reggel, amikor eleve nagyobb az inzulinrezisztencia, nem biztos hogy mindenkinek jót tesz (bár ez is nagy haladás egy állandóan kenyeret evő társadalomban, ez igaz)

2014. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2014. dec. 14. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne köszönd (mert nincs mit) inkább kapd össze magad, ez lenne a legjobb!

Meg kell tanulni nem rágörcsölni az evésre, lehet ám enni zabot is, mert tényleg nem 1-1 étkezésen múlik semmi, csak ne pörögj rá túlságosan, ne méricskélj, ne gondolj arra hogy hízol.

2014. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értelek, csak baromi nehez.
2014. dec. 14. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!