Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1800-2000kcal sok lenne egy...

1800-2000kcal sok lenne egy 16 éves lánynak súlytartásnak?

Figyelt kérdés
167cm 48kg vagyok, és szeretném is tartani a súlyomat. Heti 3x van 1 órás kick box eddzésem. Emellett ugye heti 3tesi óra, plusz a mindennapi tevékenységek.. Szerintetek kb. mennyi az a kalória amivel még nem híznék? 1800-2000 soknak tűnik? Ezt persze minőségi ételekből vinném be, szóval reggelire teljes kiörlésű kenyérből szendvics, sok zöldséggel. Tízóraira valami gyümi vagy joghurt meg valami keksz, ebéd hús,hal zöldségkörettel/rizzsel, uzsira megint csak valami keksz vagy gyümi, vacsira tojás,hal,zab, ilyesmik... és gondoltam heti 2x 3x belefér egy kis nasi a súlytartásba. Szerintetek így hízni fogok? Kevesebbet egyek?
2014. dec. 14. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell számolgatni. Ami eddig volt az is kevés.
2014. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha nem számolom,félek, hogy meghízok. Honnan veszed hogy kevés volt ?
2014. dec. 14. 13:14
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez jó mennyiség, csak gondolkodj el, hogy teljes kiőrlésű kenyeret és joghurtot biztosan akarsz-e enni, vagy csak divat miatt eszed.


Gondolj a káros hatásaikra, persze nem lebeszélni akarlak ezekről, de fölösleges szénhidrátot, glutént miért akarsz enni kenyérrel? Fölösleges növekedési faktorokat miért eszel joghurttal?


Ma olvastam egy nálad 2 évvel idősebb lány kérdését, akit petefészek ciszták miatt akarnak műteni illetve endometriózis gyanúja van. Mióta kenyeret meg tejet eszik az ember, főleg a mai mennyiségben, ilyen betegségek és persze az elhízás erősen terjednek. Csak kérdezem, hogy átgondolják vajon a nők? Biztosan ilyen kétes ételeket akarnak (ráadásul rendszeresen) enni?


Mivel nekem közöm nincs hozzá, így a kérdést mindenkinek magának kell feltennie :)

2014. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok, pláne az életmódod mellett. Elég vékonynak is tűnsz nekem számok alapján. Fejlődő szervezetnek talán még több energiára van szüksége, hogy legyen miből nőni - és nem horizontálisan :D


Jók, amiket írtál, de remélem, nem egy szendvicsre gondoltál, hanem kettőre, meg legalább egy egész marhára, ha húsról van szó. Érted, mire akarok kilyukadni?

2014. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem reggelinek elég nekem egy szendvics (2szelet barnakenyér) annál többet nem tudnék megenni egyszerre. Ebédre húsból általába 120-150g-ot megeszek sok párolt zöldséggel vagy rizzsel. :) Egyébként köszi a válaszokat, akkor először kipróbálom 2000kcal-al naponta, aztán ha azt látom,hogy híznék,akkor visszaveszek egy kicsit. :)
2014. dec. 14. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Neeee számolgass! Főleg ennyi edzés mellett ne.

Az ételek minőségére figyelj, meg ésszerű mennyiségeket egyél, tehát ne zabálj be mert az még egészséges kajákból is megterheli az emésztőrendszeredet.

Ennyi edzés mellett természetesen belefér a nasi, de inkább házilag készíts sütit tk lisztből, vagy esetleg mandulalisztből, lenmaglisztből (rengeteg ch szegény alternatíva van) és édesítővel/steviával édesítsd a sütit. Meg csinálhatsz túrókrémet is, összekeversz natúr joghurtot (zsírszegény) szintén sovány túróval és bele édesítő, esetleg gyümölcsök. Finom nagyon.

Meg ajánlom reggelire a banánpalacsintát. Több helyen olvastam már róla, egyre népszerűbb, összeturmixolsz egy banánt 1 tojással és kisütöd serpenyőben kevés olivaolajon vagy kókuszzsíron mintha egy omlett lenne mondjuk. Nem is kell édesíteni mert a banán miatt nagyon finom lesz. Ne éhezz semmiképp, ha éhes vagy egyél valami jó minőségű kaját, mivel az éhezés hosszú távon úgyis jojóhoz vezet. Hidd el, tapasztalatból mondom, életmódváltás mellett mégjobban élvezi az ember a kajálást. 12 kilót fogytam és még annyit sem edzettem, mint te.

2014. dec. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszodat is!!:) A banános palacsintát mindenképp kipróbálom majd,úgyis imádom a banánt.:P
2014. dec. 14. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!