Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen sportot ajánlanátok?...

Milyen sportot ajánlanátok? Mit csináljak a lábammal?

Figyelt kérdés

Egy ideje már fogyókúrázgatok. (Tudom ez elég furán hangzik, de még mindig jobb, mintha nem csinálnék semmit)

Szóval futni szoktam. Nem tudom megmondani hányszor egy héten mert ez elég változó. Amikor elkezdődik a suli, főleg november hónapra annyira összecsapnak a fejem fölött a hullámok, hogy már futni sem tudok elmenni. (Tudom, hogy ilyen NINCS - szóval inkább tanulok éjjelig helyette - elég stresszes természet vagyok) Novemberben és december első hetében ezért el sem mentem, de most már bánom, mert felszedtem két-három kilót. Így 72 helyett 75 vagyok. (Ja, 107 kg voltam és 178cm vagyok, lány)

Futnék én tovább, de a jobb térdem annyira fáj, hogy néha behajlítani is alig tudom a lábam, nemhogy futni vele.

1 órát szoktam, de tegnap meg kellett állnom 25 percnél.

Menjek el vele orvoshoz? Vagy mi ilyenkor a teendő? Még sose fájt igazából semmim. Már párszor bekentem lóbalzsammal, de semmi hatása.

És amíg nem tudok futni, mit sportoljak?

Régebben fegyencedzést csináltam, de őszintén szólva utáltam. Nem bírom a monoton dolgokat.



2014. dec. 22. 20:23
 1/8 anonim válasza:

mindenféleképpen menj el orvoshoz.a térdfájás komoly dolog is lehet.

ha elmentél orvoshoz,és a végeredmény kiderült,utána gondold át hogy mit érdemes sportolmi. az torna az mindig jó.nagyon fitt leszel a tornátó

2014. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A térdedet mutasd majd meg alkalomadtán egy ortopéd dokinak. Ha mégis futnál akkor mindenképpen sima földön, vagy olyan gumiszőnyegen, mint amilyen a Margit-szigeten van, és semmiképpen betonos úton.


De szerencsésebb lenne ha futás helyett bringára szállnál, vagy mehetsz spinning edzésre is (nagyon király, bár elsőre konkrétan belehalsz) vagy jó lenne ha rendszeresen úsznál. Jobbulást, és sikeres fogyást, kitartást kívánok!

2014. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves, jóindulatú válaszokat!

Igazából vidéki vagyok és az erdő elég sziklás vagy ha nem az akkor sáros (főleg télen)

Dokihoz akkor el fogok menni a két ünnep között.

És a torna milyen torna lehet?

Az iskolában van úszási lehetőség, de nem fognak kinevetni? Egy kicsit félek ettől :(

Biciklim még nincs, de be akarok szerezni egyet.

2014. dec. 22. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Hatalmas túlsúllyal es gyenge izmokkal kezdtel futni,szetment az ízület. Irany a doki AZONNAL es pihentesd.

Mindenkepp ússz,az nem terheli.

2014. dec. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki nevetne ki? Vagy miért? Minden vadidegent magasról leszarsz, akinek nem tetszik a látványod az ne nézzen rád. Ennyi. :)
2014. dec. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna futnod ilyen túlsúllyal, ennek a levét iszod meg most. Mindenképpen doki, utána pedig tőle kérdezd meg, milyen mozgásokat végezhetsz.
2014. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, de eddig semmi baj nem volt a lábammal és az már több, mint 2 éve volt, hogy futni kezdtem...
2014. dec. 23. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Károsodások nem azonnal mutatják meg magukat, hanem jóval később. Anyámnak is most fáj a lába, pedig már 20éve annak, hogy megsérült. Kicsit másképp járt, ami miatt mostanra "félrekopott" az ízület.
2014. dec. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!