Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek normális a súlyom?

Szerintetek normális a súlyom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy egyáltalán nem vagyok megelégedve a testemmel.Pár éve még a bordáim is látszottak most meg már pocakot is eresztettem.Nem szeretnék anorexiásnak kinézni (mert pár éve úgy festettem) csak zavar a pocakom

Körübelül 164-165 centi vagyok és 53-54 kg.Apukám tökéletes testalkatú személyi edző

.Anyukám úgy szintén.Rengeteg kissé bántó beszólást kapok tőle mert híztam.Félreértés ne essék nem akarok őrült fogyókúrákba kezdeni csak kíváncsi vagyok.Pár diéta tippnek örülnék! :)

Ha lehet a nem túl kedves kommenteket hanyagoljátok!

Köszönöm!

13/L



2014. dec. 30. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A testsúlyod teljesen normális, az más kérdés, hogy valaki alacsony súllyal is lehet zsíros, löttyedt. Kezdj el sportolni valamit, amit szeretsz (lehet ez valami torna, tánc, csapatjáték, stb), próbálj kevesebb édességet enni és több egészséges ételt, üdítő helyett igyál vizet, ilyen apróságok és pár hónap alatt sokkal csinosabb leszel és jobban fogod magad érezni.
2014. dec. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg a magasságból ki kell vonni 111-et és az az ideális testsúly. Anyudtól nem szép, hogy cseszeget, a lánya vagy, úgy kéne tökéletesnek lenned neki, ahogy vagy. Attól, hogy ő tip-top alakú, neked még nem kell:)

Én pl. 173cm vagyok és 60kg. Nekem is van pocakom egy kicsi (na meg fenekem...), pedig elvileg még 2 kiló kéne a "111-es elvhez":)

Ha téged zavar az a kis has, skkor sportolj hasra, de ne azért akarj tip-top lenni, mert akkor anyukád nem piszkálna tovább, hanem azért, mert te szeretnéd:)

2014. dec. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

2. "a lánya vagy, úgy kéne tökéletesnek lenned neki, ahogy vagy. "


Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam!! Attól, hogy a saját lánya, az anya még nem kell, hoyg tökéletesnek lássa a saját gyerekét - elég baj, hogy sokan így gondolkodnak és a 100 kg-os gyereknek sem szólnak, mert nekik úgy tökéletes, mivel ök szülték!!!! Egy szülönek a gyereket reálisan kell látni, és ha valami nincs rendben a gyerekkel, akkor szólni érte!!


Kérdezö: te nem vagy túlsúlyos, azonban a serdülökor kezdetén sokszor nem egyenletesen fejlödik a test, és ezért kialakulhatnak átmeneti aránytalanságok.

Fogynod, meg diétázni éppen ezért nem kell és nem is szabad, amit viszont célszerü betartani, az az, hogy erösen csökkented a nassolást: chipset, üdítöket, édességeket csak nagyon ritkán és nem sokat fogyassz. (Teljesen elhagyni értelmetlen, mert akkor egyszer csak annyira rákívánsz, hogy fél boltnyit megeszel - és akkor már jobb inkább hetente egy kevés)


Ami feltétlen szükséges szerintem, az a sport, hogy megfelelö alakod legyen, ez az egy módszer, ahogy a hasadat el tudod tüntetni.

2014. dec. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkét szülőd személyi edző, akkor miért nem tőlük kéred, hogy fogyasszanak le? Főleg ha bántóan beszólogat, amivel csak táplálkozási zavarokat lehet kialakítani, segíteni nem.
2014. dec. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Te korodban olyan sokféle testi változás megy végbe, hogy ebbe beleavatkozni csak nagyon óvatosan szabad, azaz sem elhízni, sem kórosra lefogyni nem szabad. Másrészt Te nem azt az alkatot örökölted, mint a szüleid, hisz te "keverék" vagy és inkább valamelyik nagyszülődre fogsz leginkább hasonlítani. Ez a jelzett súly és magasság a "normális" határok között van.
2014. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A testsúlyod teljesen normális a magasságodhoz! Sőt! Vékony testalkatú lehetsz!

Ha apukád és anyukád személyi edző, akkor biztosan tudnak segíteni abban, hogy mit mozogj, hogy kicsit formába hozd magad. Fogyókúráznod biztosan nem kell és nem is szabad, most nagyon sokat fejlődik a szervezeted, nem szabad ilyenkor fogyózni, szüksége van a táplálékra. De azért figyelj oda, hogy miket eszel.

Egyébként mostanában még biztosan fogsz nőni, tehát még megnyúlsz. Sokat fogsz változni a következő években.

2014. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Anyukám nem szemèlyi edző a testalkatára értettem.Nem is nagyon durvákat mond (Apum) csak ha annyit mond hogy milyen pocakos vagyok számomra az rettenetessen bánt mert semmi önbizalmam nincs.

Tudtok valami jó sportot ajánlani?

2014. dec. 30. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a futás a legjobb, mert az formál és fogyaszt. De a lépegetőgép is jó, mert az combra, fenékre és hasra fogyasz, formál:) Amúgy szerintem megmondhatod anyukádnak simán, hogy rosszul esik neked, ha ilyet mondd, biztos megért:))
2014. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!