Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak a kalóriák számítanak?

Csak a kalóriák számítanak?

Figyelt kérdés

A cikk szerint nem.

[link]


Meg én már évek óta hangoztattam, hogy nem. Lassan utolérem önmagamat? Vagy az én hülyeségeimet érik utol?


2015. jan. 15. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor számít a kalória, ha szénhidrátot viszel be, vagy olyan fehérjéket, amelyek magas inzulinválaszt eredményeznek. Zsírból ehetsz egy hordónyit naponta, attól egyszerűen képtelen növekedni a zsírszövet, mert a zsíranyagcsere folyamatok máshogy működnek, ott kipisiled az energiatöbbletet.
2015. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem.


Egy kalória nem azonos egy másik kalóriával.


Ahogy írják is, csak támpontnak jó, de az sztem is tök felesleges, hogy valaki tizedpontossággal lövi be a napi kalóriamennyiséget.


A minőségi táplálkozás a lényeg.


Szemét kajával sokszor kalórideficittel sem ér el az ember semmit, míg a minőségi élelmiszerből származó plusz kalóriák sokszor nem is jelentenek igazán pluszt.


Nem láttam még embert hústól, zöldéségektől-gyümölcsöktől elhízni...

2015. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi ujat nem mondott a cikk.


Nyilvan a makrok aranyara figyelni kell, de vegso soron az osszkaloria szamit fogyas szempontjabol.

2015. jan. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem mondott újat a cikk, csak az emberek (szerintem) zömének hathat újszerűen.


De legyen: akkor a 'fogyókúrázók' zömének.

2015. jan. 15. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!