Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálhatok rosszul, ha...

Mit csinálhatok rosszul, ha rendszeres szobabiciklizés mellett nem fogyok semmit?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete kezdtem szobabiciklizni, eddig csak 3 nap maradt ki. Olvasgattam más helyeken is, de mindenkinek azt írták, hogy azért nem fogy, mert nem izzad ki. Hát, ez nálam nincsen meg, alattam minden alkalommal egy tócsa gyűlik össze, én meg úgy nézek ki, mint akit elkapott az eső.

Változó, hogy mennyit tekerek. Ha lassabban csinálom, akkor 25 km/60 perc. Mostanában próbálgatom, hogy "versenytempóban"(ami gondolom csak nekem számít annak) tekerek, bár ilyenkor csak 10-12 km. Persze mindig maximum, 8-as fokozaton.


Viszont hiába csinálom már 3 hete, komolyan mondom, hogy egy dekát nem fogytam. Oké, nem jöhet rögtön a siker, de azért jó lenne, ha a mérlegem legalább egy kevés pozitív visszajelzést adna. Ugyanis már kezd egy kicsit alábbhagyni a motivációm.

Tudom, hogy mindenkinek ez az első kérdése: bár nem eszek diétás kajákat, de egyáltalán nem eszek nehéz ételeket sem. Szerintem a csirkemell a legnehezebb kaja, amit ebben az időszakban ettem.


Van valakinek ötlete?


2015. jan. 27. 11:33
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
A fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, "könnyű" ételekből is lehet jóval többet enni, mint a szükséges. Az izzadásnak a fogyáshoz semmi köze, legfeljebb átmeneti súlyveszteséget okoz, és erősen alkatfüggő. Ha nem fogysz, rossz az étkezésed.
2015. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Máshol meg az ellenkezőjét írták. Így viszont soha nem fogok lefogyni, mert étkezéssel már próbáltam.


Ezzel azt akarod mondani, hogy a testmozgás nagyon keveset számít?

2015. jan. 27. 11:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem lehet megmondani, tekintve, hogy van aki edzés után berombol a Mekibe és felzabál 3 BigMac-et. Na így pl. nem is lehet fogyni.


A nehéz étel, meg nemtom mit takar, de pl a csokis croissant nem egy nehéz étel, viszont pont jó arra, hogy ne fogyjál tőle egy dekát sem.

2015. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha leírnád az étrendetet, akkor tudnánk segíteni.
2015. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 3 hete szobabiciklizek,naponta fél órát és csinálok súlyzós edzést is.A kajám csirkemell,zöldségek,tojás,ilyesmi.Napi 3 liter vizet iszok.Nekem már lement 5 kiló.
2015. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
41%

"Ezzel azt akarod mondani, hogy a testmozgás nagyon keveset számít?"


Igen. A testmozgás alapvetően arra szolgál, hogy a fogyás ne izomból történjen, de azt is csak megfelelő étrend (és megfelelő mozgás) mellett. (és segít a megfelelő kalória deficitet elérni, de közel sem olyan mértékben, mint azt sokan gondolják). Valamint, hogy fogyás után szép tónusos, és ne löttyedt homokzsák formád maradjon. Persze van egyéb számos pozitív hatása is, de a fogyás szempontjából ennyi.

Az elsődleges a táplálkozás, legfőképpen a megfelelő mennyiségű fehérje, és a megfelelően alacsony mennyiségű szénhidrát.

2015. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"Így viszont soha nem fogok lefogyni, mert étkezéssel már próbáltam. "


Rosszul csináltad. Nem bántásként mondom, de így van. Jó étrenddel ÉS mozgással mindenki le tud fogyni.

2015. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 kg testsúly csökkenés kb. 7500 kalória vesztéssel érhető el.
2015. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
A zsírégetéshez olyan alacsony fokozaton kell tekerni, hogy ha beszélgetni akarnál közben, az még kényelmes legyen. Esetedben én inkább 2-3-as fokozatot javasolnék, illetve a pulzus se menjen 130-140 fölé.
2015. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3hét még nagyon az eleje, ha eddig nem mozogtál, most pedig mindennap, akkor némileg az izmok is vizesedhetnek. Hatásos fogyáshoz a kajával is csinálni kell valamit.
2015. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!