Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék fogyni de...

Nagyon szeretnék fogyni de sportolásra/edzésre nincs időm mivel rengeteget kell tanulnom. Hogyan fogyhatnék le? Mit egyek illetve mit ne egyek? Mikor és mennyit?

Figyelt kérdés
Linkelhettek videókat vagy bármilyen más motiváló ötletet!
2015. febr. 5. 20:40
 1/4 anonim válasza:

Próbálj mindenképp mozogni valamennyit, nem csak a fogyás miatt, az egészséged miatt is nagyon fontos! Ráadásul az agyműködésre is pozitív hatással van, ami a tanuláshoz fontos!

Néhány tipp mozgásra időhiány esetén: ahova tudsz, tempós sétával, kocogva vagy biciklivel járj, ha túl messze van, parkolj messzebb/szállj le egy megállóval hamarabb stb. Lift helyett lépcsőn járj, a mozgólépcsőn is menj fel. Bevásárláskor ne told a kocsit, hanem cipeld a két jól megtömött bevásárlókosarat. Gondold át a napirendet, és próbálj lehetőséget keresni valami mozgásra. Tanulás közben is kell tartani szüneteket, ha megpihensz, ne csak bámulj előre, hanem állj fel, mozogj valamit! Utána megint jobban fogsz tudni koncentrálni. Nem kell feltétlenül "edzésre" menni, otthon is sportolhatsz, ezzel megspórolod az utazást, néha biztos hogy van 10 perc - fél óra időd! Pl. itt van egy csomó videó otthon elvégezhető gyakorlatokról, kereshetsz időtartam szerint is: [link]

Táplálkozás: egyél naponta többször (4-6x) keveset, mert ha ritkán eszel, és nagyon éhes leszel, akkor könnyebben előfordul, hogy hirtelen dugig eszed magad. Igyál sok folyadékot: főleg víz, tea, kávé cukor nélkül, de vigyázat, még a 100% gyümölcslevekben is sok a cukor, úgyhogy azokat csak riktán. Üdítőket, tejszínhabos-tejes édes kávét hanyagoljad. Az alkohol jobban hízlal, mint a cukor, úgyhogy azt is mértékkel! Kerüld az édességeket, péksüteményeket, max. heti egyszer egyél sütit. A szénhidrátok (cukor, keményítő) és a zsírok mennyiségét csökkenti kell, de nem nullára. Magas rosttartalmú ételeket érdemes enni, mert a rost nem hízlal, viszont laktat (és jó az emésztésnek). Egyél annyi zöldségfélét, amennyit csak tudsz, ezeknek alacsony a kalóriatartalmuk, de laktatnak. Minden szendvicshez, pirítóshoz egyél zöldségfélét (paprika, paradicsom, uborka, retek, saláta, savanyúság stb.), ebédhez egyél (nem majonézes) salátát vagy savanyúságot, főzeléket, zöldségleves, rakott zöldséget, a keményítős köreteket (krumpli, tészta, rizs) cseréld le vagy egészítsd ki pl. párolt zöldségekkel, vagy keverj a krumplipürébe karfiolt, vagy más zöldséget amit szeretsz. Ne feledkezz meg a hüvelyesekről sem (lencse, bab, borsó stb.). Egyél nem túl nehéz leveseket ebédre, akkor kevesebbet kívánsz majd a főételből. Egyél teljes kiőrlésű gabonákat (barna kenyér, barna rizs, Graham liszt, zabpehely, bulgur stb.), ezeknek kb. ugyanannyi a kalóriatartalma, mint a fehér társaiknak, viszont jobban telítenek és egészségesebbek. Kerüld a szokásos müzliket, tele vannak cukrozva, a sima zabpehely aszalt gyümölccsel jobb választás. Tejtermékekből, húsokból, húskészítményekből válaszd az alacsonyabb zsírtartalmúakat (szalámi, kolbász helyett sonka; sokfajta sajtban rengeteg zsír van!), vajat, margarint kevesebbet használj. Kerüld a zsírban, olajban sült ételeket (sült krumpli, rántott ételek, fánk stb.).

Ha nassolni akarsz, válassz gyümölcsöt (banánból ne túl sokat), zöldséget (pl. répa, paradicsom), natúr joghurtot, esetleg elkeverve friss vagy fagyasztott gyümölcssel (a bolti gyümölcsjoghurtok tele vannak cukorral), smoothie-t, túrót elkeverve gyümölccsel, a csoki, csipsz, ropi nem jó választás.

Nekem az a taktikám, hogy amikor bevásárolok, nagyon odafigyelek, hogy egészséges ételeket vásároljak, a boltban könnyebb megállni a kísértést, de ha otthon van csoki, süti stb. az rögtön elfogy. Mindig van az íróasztalom közelében egy kosár alma, ha nassolni akarok, így ahhoz nyúlok. Vagy van, hogy bekapok egy mentolos rágót, utána nem kívánok enni egy darabig.

Nem kell semmiről teljesen lemondani, de alapvetően állj át egészségesebb ételekre, ez legyen a rutin. Az én tapasztalatom az, hogy ez egy hosszabb folyamat, amíg átáll az ember, meg kell ismerni új alapanyagokat, recepteket, kikísérletezni, mi az ami ízlik. Vannak dolgok, amit idővel megszokik és megszeret az ember. Pl. a túl édes dolgokról le lehet szokni, ha sok cukorral iszod a kávét, szépen fokozatosan csökkentsd a mennyiségét.

Ne sanyargasd magad, és ne próbálj túl gyorsan fogyni! Ha nem sikerül hosszú távon tartható étrendet kialakítani, később visszajön súly.

Sok sikert!

2015. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sport nélkül nem fogsz egészséges, tartós, szép eredményt elérni. A sok tanulás nem kifogás.

Nekem anno középiskolában már attól megerősödött és izmosodott a vádlim, hogy sokat mászkáltam (suli után még nyelvtanfolyamra), és ezen kívül csak a sulis tesiórák voltak.

Mozogni mindenképp kell, még akkor is, ha kevés a szabadidőd.

2015. febr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy szobabiciklit!Tekerés közben is lehet tanulni!Én 30kilót fogytam érettségiig!
2015. febr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem egyél sok zöldséget,gyümölcsöt és kevesebb édességet,cukrot tartalmazó ételt.Illetve kerüld a nagy szénhidrátot tartalmazó ételt.
2015. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!