Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amióta fogyókúrázom állandóan...

Amióta fogyókúrázom állandóan székrekedéssel küzdök, mit tegyek, már annyira feszül, puffad a hasam, rendesen beszorul a levegő, nagyon fáj?

Figyelt kérdés
2 hete van ez, péntek óta nem voltam nagy WC-n, normálisan eszem-iszom, de nem bírom, idáig nem volt ez, fáj nagyon
2015. febr. 11. 15:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Már ettem direkt nyírfacukrot teában 2 kanállal, mert rá van írva, hogy hasmenést okoz, de semmi hatása, csak még jobban puffadok és "morog" a gyomrom/belem

Bocsánat, hogy így fogalmazok, de nem tudom, hogy mit tegyek.

2015. febr. 11. 16:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Mozogsz is a fogyókúrához? Az megmozgatja a beleidet is.
2015. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nem iszol elég vizet
2015. febr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván normálisan eszel-iszol. Egy frászt!
2015. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Víz és rost!! Egyikből vagy mindkettőből súlyosan hiányt szenvedsz. Ne nyírfacukorral meg minyavalyával próbáld beindítani, hanem szedj be valami hashajtót, ennyi nap után már javasolt!! Ha az nincs, akkor savanyúkáposztalé, stb. a klasszikusok.

A táplálkozásod pedig nem jó, ha így beállt a beled.

2015. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mozgok, munkám is az, egész nap rohanok. Itthon is tornázom+ 2 órát biciklizem.

Ma ettem:

2 lágy tojás, 1 szelet rozs kenyér, uborka szeletek rajta és paprika szeletek

Tízórai 1 db alma, 1 db narancs

ebéd tojás leves, sült csirkecomb 2 db, káposzta saláta

uzsonna 1 marék tökmag, 1 joghurt(activia natúr)

vacsora majd túró lesz, zsírszegény, kb 15-20dkg

inni 2.5 liter csapvizet ittam, 3 bögre zöld teát nyírfacukorral, 3 kávét


Tegnap:

2 szelet light trappista sajt, 1 szelet főtt hús(csirkemell) 1 szelet rozs kenyér(ez ilyen forma kenyér, 7db-os, tiszta tömör, aldis) uborka szeletek, paprika

tízórai 1 pohár joghurt, 1narancs

ebéd zöldség leves, resztelt máj, 4 kanál rizs(ebben volt zöldborsó és répa is) uborka (csemege, üveges) 3db

uzsonna 1 db alma, 3db mandarin

vacsora túró(fél kg-os, ezt osztottam el két napra)


Van, hogy zabkását eszem reggelire(de inkább hétvégén, mert munkába szendvicset szeretek vinni, jobban eltelít)

narancs helyett van, hogy banánt vagy kiwit eszem-ez függ attól, hogy milyet veszek, mit kapok olcsóbban/szebben

inni van, hogy mentes vagy enyhén szénsavas vizet szoktam inni

Kávéba nem teszek tejet, cukrot, nyírfacukrot sem szoktam, nem szeretem, csak van itthon ha megkívánok néha egy kis édességet

Főzelékeket is szoktam enni, holnap spenótfőzelék lesz 1 db tükör tojással, 1 db sült csirkemellel(ezek egy adagok, munkahelyen eszem, mindig próbálom az egészségeset választani, sok a választék)

Egyik nap lencselevest ettem füstölt hússal, másodiknak görög salátát választottam, de ezt vacsorára ettem

2015. febr. 11. 16:28
 7/9 anonim válasza:
Szia nem tudom hogy egy kicsit is megnyugtat e de én is ugyan ezzel a problémával küzdöttem fogyókúra közben de nem fájt a hasam de a tesómnak igen ő is fogyózott és hashajtót szedet:) 13/L
2015. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom milyen ez, bár nekem betegség miatt voltak ilyen tüneteim, de szörnyű volt. Azt mondják, hogy a szódabikarbóna segít ezen, de nekem semmit sem hatott. De lehet, hogy betegségnél nem is segít. A sok víz tényleg segít, érdemes sokat innod, szoktasd rá magad. Ami nekem segít az a szűztea kapszula, napi 2 bőven elég, eleinte megy a hasad tőle, de utána jobb lesz. Mindig elmegyek tőle a mosdóba, és segített a fogyókúrában is. Nem volt tőle semmi bajom.
2015. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Green Roze válasza:

Szia,

Én azt tanácsolnám, hogy próbáld meg kizárni a tejet és tejtermékeket az étrendedből. Próbáld meg helyettesíteni rizs- vagy mandula tejjel, esetleg kecske sajttal és túróval. Ha tejallergiád van (a tüneteid passzolnak), ez segíthet.

Ha ez nem segít, akkor zárd ki a hüvelyes zöldségeket, mert azok puffasztanak. Csinálhatod 5-7 napig egyiket aztán a másikat, figyeld meg hogy használ-e.

Átmeneti segítségként enyhe nyomást kifejtve körbe masszírozhatod a hasadat, óramutató járással megegyező irányban. Kb 5 percig. Ez segíthet beindítani a bélmozgásodat.

2015. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!