Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire dagadt?

Miért vagyok ennyire dagadt?

Figyelt kérdés
72 kg és 164 cm vagyok,12 éves lány.Miért vagyok ennyire elhízott?Nem eszek gyors kajákat,évente egyszer-kétszer járok McDonalds-ba.Nem is vagyok az a sokat evő,mármint aki annyit eszik,folyton repetázik meg minden.Például a tesóm barátnője az aztán tényleg sokat eszik,és itthon,mi nálunk eszi tele magát!De tényleg!10-kor eszik egy májkrémes kenyeret,utána meg csokit,délbe meg két tányér ebédet.De én tényleg nem vagyok ez,iskolába vizet viszek,nem is iszok annyi colat.És megdöbbentő,hogy az olyan vékonyak,mint a kisujjam,minden szünetben a büfébe mennek,és vesznek valami jó csokit,meg nyalóka stb.Mit csináljak???
2010. febr. 12. 14:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lassú az anyagcseréd. De az is lehet, hogy a pajzsmirigyeddel van gond. Érdemes lenne megnézetni.
2010. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes lenne megnézetni magadat egy dokival, ahogy előttem is írták. Ha tényleg nem eszel annyit, hogy így nézz ki tőle, valami egyéb oka lehet.

De az is lehet egyébként, hogy nehéz a csontozatod vagy egyszerűen ilyen az alakod, nehezebben mennek a kilók. :)

Rólam is kevesen hiszik el, hogy hány kiló vagyok, mert legalább egy tízessel többet mutat a mérleg, mint amennyinek kinézek; én anyukámtól örököltem ezt a fajta nehéz csontozatod úgymond.

Sok sikert! Remélem megtalálod majd, mi a gond!

2010. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sokat enni ahhoz, hogy valaki dagadt legyen... Elég rosszkor rosszakat enni... Azt már tudjuk, hogy a többiek mit esznek, most talán azt kéne elmondani, hogy te mit és mikor eszel...
2010. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:

Szia!

A pajzsmirigy problémát tényleg érdemes lenne dokival megnézetni. Hidd el, jobb hogyha most mész el ilyen dolgokkal, mintha akkor mennél, mikor már komolyabb baj van. Egyébként meg te is megnyugszol utána, ha nem ez a baj. Annyit tudok tanácsolni, hogy valamit sportolj. Amikor annyi idős voltam mint te, én utáltam futni. Helyette inkább elkezdtem focizni, ahol szintén futni kellett, de az mégis csak egy játék. Szóval ha nincs kedved csak úgy edzeni, akkor valami hasonlót próbálj ki, pl kézilabda, röplabda stb. Este felé, olyan 6 után pedig már ne nagyon egyél semmit, jobb előrébb hozni a vacsorát. Nem tudom mennyire szereted a csokikat, de azokat sem árt mérsékelni. Helyette egyél inkább gyümölcsöt. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem hogy tudtam valamennyit segíteni.

2010. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

A pajzsmirigyemmel nincs semmi gond,mert a védőnő már elküldött egy ilyen vizsgálatra,vettek vért,és utána visszahívtak,és mondták,hogy nincsen semmi bajom.Néha szoktam csokikat enni,szeretem a gyümölcsöket,zöldségeket,a húsokat már kevésbé,de azért azokból is van,amiket megeszek.Hát ezekből szoktam mit enni.Vacsorázni 18 és 19 óra között szoktam.Jah,és 4 kilóval születtem.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 12. 14:53
 6/34 anonim ***** válasza:
szia! Az is lehet, hogy ilyen az alakod, vagy későn érő tipus vagy, tehát még nőni és nyúlni fogsz! :) És szerintem nemsokára megjön neked, vagy már megjött, olyankor a lányok híznak. Kezdj el sportolni, attl nem csak fogyni fogsz, hanem izmosodni is :)
2010. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Egyszerűen azért vagy ennyire elhízott, mert több kalória jut be, mint amennyit a szervezeted eléget, ezért a felesleget elraktározza.


Mindenkinek másképp működik ez, van aki a felesleget kevésbé alakítja a zsírraktárba.

Ez genetika.


Ha 4-500 kalóriával kevesebbet eszel naponta, mint amennyit felhasználsz, akkor fogyni fogsz. Lassan, de biztosan.

Rendszeres mozgás is elengedhetetlen!!

2010. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
ETTŐL MÉG MINDIG NEM LETTÜNK OKOSABBAK! :) Hányszor eszel egy nap, mennyit... Tegnap pl. mit ettél? Ma?
2010. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
15.21! A zsírsejtek száma az genetika, de a felesleget mindenki elraktározza... A mozgás meg nagyon jó, de a kaján múlik minden... Egy óra futás 5-600 kalória, ez nagyjából egy db kakaóscsiga... szóval rossz kaja mellett mindegy, hogy mozog-e... És fel kell pörgetni az anyagcserét is, napi 5-6 kis étkezés... És igenis meg kell tanulni milyen szénhidrátok, fehéjék, zsírok vannak, és miből miért mennyi kell... másképp nem megy, a kalória egy dolog, de egyáltalán nem mindegy miből viszi be!!!
2010. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Szerintem még fogsz nőni, és fogyni is.

Én 14 évesen dagi voltam, aztán 19 évesen vékonyabb, 21 évesen meg már tök vékony. Valahogy megnyúltam pár centit nőttem, és fogytam is.

Én nem diétáztam, de te megpróbálhatod, pl


Sültkrumpli és tészta helyett köretnek legyen inkább rizs. A húsokkal nincs baj, azt ehetsz, meg halat is.

A tésztás kajákról szokjál le, és kenyeret is csak keveset egyél. Viszont salátát, paradicsomot, paprikát, uborkát egyél minden ebéd után, vagy egy mandarint.

Ez valamit segít az emésztésben, és nem rakódik le újabb zsírpárna. Próbáld meg ha teheted.

2010. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!