Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lenne az ideális testsúly?

Mi lenne az ideális testsúly?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket

Szerintetek mi lenne az ideális testsúly egy

- 16 éves lánynak/fiúnak

- 23 éves lánynak/fiúnak

- 28 éves nőnek/férfinak

- 35 éves nőnek/férfinak

- 40+ nőnek/férfinak


Átlag magassággal számolva, tehát nőknél 165-170 cm közötti magasságnál, férfiaknál 170-180 cm. Képekkel illusztrálhatsz is.

Köszönöm a segítségeteket!



2015. márc. 21. 18:19
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem véletlen, hogy nem használok BMI kalkulátort.

Én most arra vagyok kíváncsi, hogy TI hogy látjátok a környezeteteket, vagy talán magatokat.

2015. márc. 21. 18:22
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

A 40 pluszos korosztálynak, sőt a 60 pluszosnak is illik ugyanolyan súlyúnak maradni, mint volt 16 évesen. Kivéve, ha azóta izmosodott, netán nőtt, hiszen a fiúk tovább nőnek.

A nőknél max. 60 kiló az optimális súly. Kivéve, ha valaki olyan izmos, mint a fitness versenyzők, pl. annak idején Béres Alexandra vagy Rubint Réka, akkor lehet akár 65 kiló is.


Fiúknál annyira nem vagyok képbe, de egy 170 centis férfinak nem lenne szabad 70 kilónál többnek lennie. Ha gyengus, alig van rajta izom, vékony csontú, akkor elég a 62 is.

180 centi magas férfi esetében is max. 85 kiló.

2015. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

15-20 között kb. 50-60 kg egy 170 cm-es lánynak

20-40 között kb. 55-60 kg egy 170 cm-es nőnek

40-60 között kb. 55-65 kg egy 170 cm-es nőnek

Férfiaknál fogalmam sincs. Ott szerintem sokkal jobban befolyásolja a súlyt a testalkat, izomzat. Elvileg a férfiak izmosabbak. Vagy aki nem, és van rajta egy kis felesleg, poci, jobban áll neki, mint egy nőnek.

2015. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Ami a lényeg, akár férfi, akár nő, hogy a has mindig lapos legyen!
2015. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy 165 centis nőnek 54-64 közötti súly az ideális, 170 centiméternél pedig 59-69 között, minden életkorban. De ezt szerintem nem ilyen egyszerű meghatározni. Sokat számít a genetika és az életmód is. Nyilván, aki sportol annak több a súlya az izom miatt. Ez így van rendjén. Van akinek széles a csípője és erős a csontozata. Ilyen például a húgom is. Egy deka fölösleg sincs rajta 164 cm és 63 kiló. Szép lapos hasa van, semmi narancsbőr, mivel fiatal és rendszeresen mozog. De eszméletlen széles a csípője és a válla. Ez van, ilyen a genetikája.
2015. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
testzsír százalék jobban számít mint a súly.
2015. márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!