Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem el a fogyókúrát?...

Hogy kezdjem el a fogyókúrát? Ti hogy vettétek rá magatokat?

Figyelt kérdés
Párszor már nekifogtam és tudom is, hogy mit kellene, mit nem, de egyszerűen nehéz rávenni magam. 160 cm vagyok és 75 kiló. Maximum 10 kg-t szeretnék leadni. Szeretek kicsit husi lenni, de az utóbbi időben átestem a ló túloldalára. Hogy kezdjek neki a dolognak? Honnan szerezzek ösztönzést?
2015. márc. 23. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. láttam egy nagyon jó pasit...aztán rájöttem hogy ilyen állapotomban senkinek nem kellenék, nemhogy egy helyes srácnak. Na meg, az egészségem sem utolsó szempont.:)

Én múlt hét kedden kezdtem el, azóta lement 1 kiló.:) Sok van még hátra, de megvan bennem rá az erő.

Én pl. azt csinálom, hogy ha meglátok egy tábla csokit, vagy bármi finomságot, felteszem magamnak a kérdést: tényleg meg akarom enni? Hiszen a csoki kb. 5 perc öröm, amíg megeszem, de ha nem eszem meg, nem hízok tőle, és hamarabb leszek szép vékony!:)

Persze mindent nem vonok meg magamtól.:) Kalóriát számolok, és próbálok fehérjedúsan étkezni, de mindig úgy csinálom, hogy beleférjen a napi keretbe egy-két kocka csoki.

És persze sportolni is kezdtem, szombat-vasárnap futok, hétköznap naponta-kétnaponta ugrálókötelezem.

Eleinte furcsa, hogy nincs nassolás, de kezdem megszokni, és élvezem a dolgot!:)

Ha gondolod, írj privit. Segíthetjük egymást.:)

Kitartás!

16l

2015. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Tetszett az első hozzászóló,bár én már "vén tyúk" vagyok... :)

31 éves 3 gyermekes anyuka vagyok és el vagyok kenődve kissé,hogy a 158 cm-hez 67 kg társul!! Nem vészes,csak 10 kg plusz,de ez is sok,mert érzem,hogy nem tudok olyan lazán futkosni a gyerek után...

na ezen felbuzdulva én gyömbéres testápolót csináltam magamnak,és gyömbéres-citromos vizet kezdtem inni,de a hideg rázott tőle,a testápoló meg elfogyott,és így abba maradt...

Eddigi eredmény: -3 cm hasról, -3 cm csípőről,combom ugyanolyan.

2015. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Osynho ***** válasza:

"Ti hogy vettétek rá magatokat?"


Sehogy, mer káros és könnyen visszajönnek a kilók. Életmódot kellene változtatni, nem kúrákban gondolkozni.

2015. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy,mert 3,max 5 nap alatt mindig abbahagyom,mert bezavar valami.Holnap újrakezdem,remèlem végre sikerrel járok.Amúgy az a motiváció,hogy június első vagy második hetében szeretnék berakatni egy köldök piercinget,már régóta szeretnék.Most 168 cm vagyok és 68 kg,szóval igyekeznem kell. :D
2015. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én fitness modelleket, fitness motivational videókat néztem, de akkor nem nagyon tudtam rávenni magam. Aztán egyik reggel felkelltem, és eldöntöttem, hogy márpedig úgy fogok kinézni, ahogy elképzeltem. Aztán beraktam egy jó csajt háttérnek, hogy ilyen leszek a végén. Azóta is minden nap sportolok, kizártam a lisztet és a cukrot.

Most tartok kicsit több, mint egy hónapnál, és teljesen beleszoktam (valamint már egy ruhaméret mínusznál tartok, bár már a kezdés előtt is a határon voltam). Érdemes keresni magad köré olyan embereket, akiket szintén érdekel ez, mert akkor egymást motiváljátok.

Egyébként nekem nem jött be az egy hét egy kiló mínusz, amivel kecsegtettek, de ez valószínű azért van, mert a sok edzéstől a zsír helyén izom keletkezik. De nem keserít el, mert a tükör megmutatja az igazat.

Ja, 166 cm vagyok, és most 72 kiló, 65 kg a célom, és egy izmos test ;)

Sok sikert neked, biztosan menni fog, ha tényleg akarod.

2015. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen már anbyira szégyelltem a testem, hogy nem tudtam elviselni, ha bele kellett néznem a tükörbe, vagy akár a tudatot, hogy valaki éppen engem néz. Nagyon nehéz volt az elején, végül az egyik barátnőm csatlakozott hozzám. Jó volt, hogy valaki velem együtt 'szenved', bíztat, stb.. Azóta ő abbahagyta, nekem pedig természetessé vált, hogy ha éhes vagyok és 'gyorsan be akarok kapni valamit', akkor nem a péksütik felé veszem az irányt, hanem a gyümölcsökhöz. Persze nyilván néha én is csalok, és nem csak ennyiből áll ez a folyamat,de ez pl nekem hatalmas lépés volt,mert nagyon gyakran főtt étel helyett is ilyeneket ettem. Nem mondom, hogy könnyű, megszámolni sem tudom, hányszor aludtam el korgó gyomorral és hogy hányszor néztem kopogó szemekkel, hogyan eszik a körülöttem lévők a finomabbnál finomabb kajákat.. Nehéz, de előbb-utóbb jön egy megerősítés, ami továbblendít és segít, hogy tovább csináld.
2015. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!