Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kellene naponta...

Mennyit kellene naponta sportolnom, és hogyan kellene étkeznem hogy ~10 kilót tudjak fogyni?

Figyelt kérdés

88 kiló vagyok

178 cm magas

19 éves

férfi


~4-5 hónap alatt szeretnék fogyni 10 kilót


Biciklizéssel / úszással naponta mennyit kellene sportolnom?

Illetve mit kellene fogyasztanom, és mikor?



2015. ápr. 4. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

-igazából a lefogyáshoz bőven elég az is ,ha csak keveset eszel,

-az ugri-bugri nem feltétlen kell hozzá,

2015. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szerintem meg nincs értelme keveset enni...

tönkreteszi a szervezetemet ha még annyit sem eszek amennyi alapvetően szükséges egy napra...


ezért gondoltam úgy hogy csak minimálisan eszek kevesebbet / másfajta élelmiszereket eszek és még mozgok is hozzá, ezért valószínűleg felhasználom a "felhalmozódott zsírtartalékaimat" :D

2015. ápr. 4. 14:54
 3/6 anonim ***** válasza:
ha jól tudom, egy kg felesleg ledolgozásához -3000 kcal kell, tehát ennyivel kell többet elégetned kilónként, mint amennyit bevittél. Eből ki tudod számolni hogy mennyit kellene enned. Ha 4-5 hónap alatt akarod leadni, nem szükséges nagyon szigorú étrend sem, és a mozgás pedig amúgy is jót tesz (immunrendszernek, állóképességednek, szívednek...), szóval mindenképp jól teszed ha sportolsz. Kaloriabazis.hu-n be is írhatod az adataidat és követheted is mennyi kcal fogyasztasz el egy nap, és egy "tervet" is ír, hogy a célodat milyen napi kcal bevitellel tudod elérni :)
2015. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hiába edzel akár 6 órát is egy nap akkor nagyon elfáradsz és se erőd se kedved nem lesz következő alkalommal edzeni :) Inkább heti 4 alkalommal menjél el edző terembe és legyél ott úgy egy órát vagy másfelet. Ami NAGYON fontos az az étkezés. Nem mindegy hogy mit eszel és hogy mennyit. Kérjél személyedzőtől étrendet vagy számold ki a kalória bázison a napi bevételed olyan 2000 kalória körül legyen :) Sok sikert a fogyáshoz :)
2015. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kösz,

1 óra biciklizéstől földúton max 350

2015. ápr. 4. 21:16
 6/6 A kérdező kommentje:

kösz,

1 óra biciklizéstől földúton max 350 m-es szintkülönbséggel én nem nagyon fáradok el...


néztem az utóbbi napokban és 400 kalóriát égetek el (kb 11 km-t teszek meg)


az úszás az jobb lenne de azt csak hetente tudom...



lehet elég lenne csak azt vezetni hogy mit eszek, de olyan nagyon nem tudom megváltoztatni az étrendemet.


az ebéd az mindenképp marad, a reggelit (hogy mit veszek a boltban) és a vacsorát tudom befolyásolni.


általában pékárut szoktam venni, néha 3 almát, vagy esetleg kefírt+sajtos kiflit

2015. ápr. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!