Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt milyen vitamin...

Fogyókúra alatt milyen vitaminokat kell bevinni a szervezetbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni, hogy melyek azok a vitaminok, amik a fogyást segítenék?

Régebben a toppon voltam fizikailag, akkor rengeteg féle vitamint szedtem. És 125kg voltam.

Most 93kg vagyok, és hulla fáradt!

Tartottam 3hónap szünetet a diétában, és nem szedek most vitamint. De elég gyenge vagyok, töredezik a hajam, fakó lett a bőröm. Azt hallottam, hogy ezt valami vitamin okozza, és azt is, hogy megáll a fogyás egy ponton. Kb 2 hónapja újra kezdtem a diétát, de semmi eredménye nem volt. Még szeretnék leadni 20kgot.

Kérlek segítsetek abban, hogy mely vitaminok játszanak szerepet leginkább abban, hogy újra meginduljon a fogyás. Úgy hallottam, hogy az egyik ilyen a jód.

Köszi előre is!


2010. febr. 21. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
a C vitamin (főleg fehérjével kombinálva, utolsó étkezésnek). a kellemetlen tüneteidet is enyhíti,, esetleg megszünteti. további tanácsokhoz tudni kellene, milyen fogyit csinálsz, amitől így kivagy. ezen kívül B6 vitamin az anyagcsere normális működéséhez szükséges.
2010. febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A jód nem vitamin, hanem nyomelem. A bevitel mennyisége pedig nem közvetlenül függ össze a pajzsmirigyhormonok termelődésével, amik valóban katabolikus hatásúak (de nemcsak a zsírszövetre). A magam részéről a komplex multivitamin-nyomelem készítményeket ajánlom (elsősorban az egészséged védelmében), és egy olyan kiegyensúlyozott diétát, ami tartalmaz pl. fehér húsokat és komplex szénhidrátokat is a "hígabb" zöldségek mellett.
2010. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ez egy dietetikus által összeállított vegyes étrend, szóval minden van benne, csak mindenből kevés.

Nem magától a diétától vagyok ki, hanem mert úgy érzem, szép lassan a kilókkal együtt a vitaminok, nyomelemek is eltűntek...

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Akkor veszek komplexet, hátha!

Köszönöm!

2010. febr. 21. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a B-vitaminok nagy mennyiségben fokozzák az étvágyat. Amennyire szükséged van belőlük, azt nyilván be kell vinni a saját érdekedben, de azért kalkuláld bele, hogy "túlpótolni" nem biztos, hogy kéne ilyenkor.
2010. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisz85 ***** válasza:

A vitaminok nem segítik a fogyást. Alapvető tápanyagok a szervezet számára. A megfelelő étkezés, edzés és folyadékbevitellel fogsz zsírból leadni. Ha mégsem indul be, akkor a három közül valamelyikkel porbléma van.

Multivitamin kiegészítésnél olyat használj ami legalább 23 összetevőt tartalmaz, és magas C, B és E vitamint tartalmaz, Beta Carotint használj, mert ez jobb antioxidáns mint az A vitamin és nagyobb dózisban sem gond a használata. CA + mg sem árt még szedni kiegészítésképpen. + rengeteg zöldség,

2010. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenféle vitaminra szükséged van, és fogyókúra alatt nem biztos, hogy eleget fogyasztasz, ezért érdemes valamilyen multivitamint szedni.

[link]

2011. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!