Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zabkásán kívül mi számít...

A zabkásán kívül mi számít még egészséges reggelinek?

Figyelt kérdés
Már sok féle képen elkészítettem,de hányingerem van tőle.Fogyókúrázom,de a reggelire nincs ötletem.
2015. ápr. 28. 10:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%
Amit akarsz. Semmi értelme koplalással fogyózni. Úgyis minimum azt visszaszeded, amint elkezdesz normális kaját enni. Én is fogytam 30 kilót, mégis emberi ételeket ettem. Még pizzát is.
2015. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sok egészséges étel van. Ehetsz például sajtot zöldséggel, túrót zöldséggel, tejet kukoricapehellyel...
2015. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
48%
Minden étel egészséges, ha változatosan és mértékkel eszed. A zab sem egészségesebb a többitől.
2015. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Minden hol azt olvasom,hogy zabkása kell reggelire,mert az a legegészségesebb reggeli.Nálam nagyon nehezen indul be a fogyás,ezért próbálok mindent megtenni annak érdekében,hogy elinduljon.

Pár hete eszem a zabkását reggelire,alpro kókusztejjel elkészítve.Ebédre főtt kaja,általában csirke hús egy nagyon kevés körettel,sok zöldséggel,vagy valamilyen leves,amibe nincs zsír és liszt.Vacsora csirke vagy pulyka sonka nagyon kicsi sajttal,balzsamecetes zöldségekkel.A 3 étkezés között egy alma vagy egy narancs.

Egy fél kilót fogytam 2 hét alatt,pedig teljesen lemondtam az édességről és a chipsről.Ami nálam nagy szó,mivel függő vagyok :-) Szóval nem értem mit csinálok rosszul.

2015. ápr. 28. 11:11
 5/29 anonim ***** válasza:
Én reggelire mindig teljes kiőrlésű kenyeret eszek. Vagy sonkával, sajttal és valamilyen zöldséggel, vagy főtt tojással, és zöldségekkel. Esetleg sovány túróból készült körözöttel, szintén zöldségekkel.
2015. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

#4: azt nem írtad, mennyit mozogsz!


Szép a diéta (kell is, de csak úgy, hogy utána nem állsz vissza a korábbi étrendre), de mozgás is kell mellé.


Én a fenti reggelivel (vacsi is ilyen), illetve normál ebéddel diétázom. Értem ez alatt: nem eszek krumplit, rizset csak barnát, tésztát csak durumot.


Mozgás nélküli napokon 1.525 kcalt viszek be max, amikor mozgok, az azáltal elégetett kcalt is felszámolom (ha túl sokat mozgok, akkor nem bírok annyit enni). A mozgás: egyelőre kerékpározom (a túlsúlyom miatt egyelőre csak azt szabad, meg erősítőket, de azzal várok még), heti 4 nap 1-2,5 óra közt alkalmanként, így eddig lement 19 nap alatt 4 kiló. Sokallom, heti egy kilót terveztem be...


A heti fél kg nem rossz, az egészséges fogyás heti fél, max. 1 kg.

2015. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
55%
Egyet találhatsz utolsó, mozog-e. Kb. zéró másodperc lehet a rekordideje, azért foglalkozik ezzel a sok hülyeséggel, hogy zabkása minden mennyiségben. Ahhoz, hogy fogyjon az ember, mozogni KELL, sportolni, sportolni, sportolni. Csupán kajáktól nem fogsz leadni.
2015. ápr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
A zabkása nem rossz, de ideálisnak se mondható. Nyugodtan edd reggelire is ugyanazt amit vacsorára, vagy tojást, felvágottat, sajtot, zöldségeket.
2015. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Akkor most egészséges legyen vagy fogyjunk vele?

Én nem tudom, miért kéne szénhidrátbombát enni pont reggel, de attól még nem kötök bele abba, aki zabkásázni akar, tegye. Én sosem fogynék le úgy, de ez totál emberfüggő.

Kérdező, amit írtál, hogy eszel, az alapján szerintem is határozottan fogynod kéne, mozgás nélkül is. Lehet, hogy azt is teszed, de 2 hét alatt ezt nem lehet látni, a testsúly többet képes vibrálni magától, mint a jó tempójú fogyás ennyi idő alatt. Vannak stagnálások igen jó és egyértelműen kalóriadeficites étrendben is olykor. Serintem légy türelmes és bár nyilván lehet fogyni mozgás nélkül, az egészséged miatt is jobb, ha mozogsz, a tested kinézete miatt is s azért valamit a fogyásban is segít, csak épp az étrend a döntő. Vagyunk páran, akiknek ég és föld, hogy mozognak-e, mert pl. a mozgás nélküli fogyáshoz szükséges picike kalórián nem képesek élni s a közérzetnek is betesz, ha az ember nagyon passzív.


Szerintem a rántotta a tökéletes reggeli, már annak, aki reggelizik, mert a semmi az ideális annak, akinek akkor nem kell étel. De persze sok lehetőség van. Nem tudom, mit tekintesz egészségesnek, én pl. a tejet és a glutént és a cukrot tuti nem, de nekem egyéb szénhidrátbombákat sem jó enni (gondolom, sokak így vannak vele, csak nem tudják, milyen nélkülük. én is jól voltam, csak később még sokkal jobban). Olyat ne egyél, amitől nem vagy jól (pl. lenyom evés után), ez ilyen alapszabály nálam, egyébként pedig olvass utána és döntsd el, szerinted mi az egészséges.


Mitől jó a zabkása? Nem egy különösebben tápanyagdús étel (az a tojás :D), szénhidrátbomba, s amúgyis elég borzalmas íze van, ami engem illet, tudom, hogy van, aki szereti. Nagyon sok kakaóval és mézzel én is meg tudnám enni néha, de akkor sem lenne finom.

Sok rosszat nem tudok felhozni a zab ellen, nyomokban gluténnal nem foglalkozom, de hogy mitől olyan különlegesen ideális, azt se látom.

2015. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

EGY NAPOM:


117 kcal 117 kcal 50 gSzafis light kenyér37 kcal 44 gCheesland Cottage Cheese fűszernövényes29 kcal 23 gS Budget csirkemell sonka2 kcal 5 gfelix ketchup hozzáadott cukor nélkülREGGELI: 184 kcal 225 kcal 1 adag (100 g)proteintorta light verzió88 kcal 2 dl (200 g)Tehéntej (1,5%)0 kcal 0.3 dl (30 g)Kávé (általános)2 kcal 10 gEritritTÍZÓRAI: 315 kcal 168 kcal 150 gCsirkemell (nyers)188 kcal 200 gFrosta Hawaii zöldségkeverékEBÉD: 356 kcal 88 kcal 2 dl (200 g)Tehéntej (1,5%)91 kcal 1 adag (25 g)BioTech Iso Whey Zero66 kcal 1 darab (20 g)Cerbona pirosgyümölcsös müzli szelet (hozáadott cukor nélkül)UZSONNA: 245 kcal 168 kcal 150 gCsirkemell (nyers)37 kcal 60 gSissy natúr joghurt4 kcal 20 gútifű maghéjVACSORA: 209 kcal Összes kcal bevitel: 1309kcL

2015. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!