Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be napi szinten,...

Hogyan osszam be napi szinten, hogy melyik napszakban mit eszek?

Figyelt kérdés

Január óta fogyózok, kalóriaszámolással. Kb 1200 kalóriát eszek egy nap, előfordul, hogy picit többet. Nem sportolok aktívan, sétálni szoktam, de ezen változtatni fogok (amint megszabadultam a varrataimtól - persze ez az elmúlt 3 hónapra nem mentség). Január óta 9 kg-t sikerült leadnom.

Jártam egy orvosnál a napokban, aki bizonyos eü okokból dietetikus felkeresését ajánlotta. Beszélgettünk a napi rutinomról, és azt javasolta (az orvos, dietetikusnál még nem jártam), hogy naponta 6-szor egyek. Először fél 8kor, és utoljára 10kor (11kor fekszem le általában). Számomra a 10 órás "pótvacsi" rettentő fura, mindenhol az van, hogy 6 után semmi... én mondjuk 7-8kor szoktam este utoljára enni... De a legnagyobb problémám, hogy el nem tudom képzelni, hogy mit egyek 6 étkezés alatt úgy, hogy ne hízzam vissza, amit eddig leadtam.. 4-5ször szoktam enni max, de olyan is előfordul, hogy csak 3szor. Ez a 6 rengetegnek tűnik. A másik, hogy reggel én általában joghurtot vagy gyümölcsöt eszek. Azt mondta, hogy ezeket semmiképp, mert túl gyorsan felszívódnak. Minta étrendeknek is örülnék és tanácsoknak is!! Köszönöm szépen előre is!!


2015. ápr. 28. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A 6 után semmit egy régi téveszme, persze van, akinek az a jó, mert 6-kor valami önkontrolltalan szörnnyé változik, főleg, hogy otthon van :)


Nos. Én nem adok tanácsot, ez a Te egészséged, de én tuti nem hallgatnék az orvosra. Igazából bárkit körberöhögnék, aki előírná, hogy akkor egyek, amikor a testem nem akar, baromira jóllakott vagyok és antiétvágyam van. Én nagyjából egészséges vagyok, úgyhogy el nem tudom képzelni, miért kellene sokszor ennem. Nem kell. Hogy Neked milyen bajod van, azt nem tudom, abba nem kontárkodhatok bele, csak azt tudom leírni, én mit tennék és gondolok. Magyarázta valamivel a dolgot?


Hallottam már, hogy reggel nem jó túlzásba vinni a szénhidrátot és legyen zsír az epeürítés miatt, de ennyi. Én a nagy éhség elkerülése miatt nem eszem, ha mégis, akkor kizárólag zsírt, de volt idő, amikor gyümölcsöt ettem, mert csak az ment be és vágytam a lédússágára. Ha kicsi a mennyiség, akkor különösebb gondot nem okozhat, max. éhes lesz tőle az ember, akkor nem annyira hasznos. De tápanyag és jóllakás szempontjából vannak jobb dolgok, pl. a rántotta zöldségekkel.

2015. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Több problémám van, a vérképemmel kapcsolatban voltak meglátásai.. a koleszterin - bár normál értékhatáron belül van - szerinte lehetne kicsit magasabb, a hugysav magas, illetve a vércukrom is kicsit magasabb, de még épp a normál értékhatáron belül van.
2015. ápr. 28. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!