Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó a diétám? Rettegek, hogy...

Jó a diétám? Rettegek, hogy rossz, mert rengeteget eszek, lehetséges, hogy nem jó valami?

Figyelt kérdés
Kiszámolom a kalóriát,ch-t mindent,de rengeteg étel ez így is,naponta 5-6szor eszek. Reggel ébredés után 2dl szója tej,benne fehérjepor. Rá 2 órára 60g csirkemell,nyers spenót,megint 2,5 órára ugyanaz max mellé megy egy natur joghurt.ó,megint 2,5 órára ugyanez, később eszek egy cukormentes müzliszeletet. 2,5 megint csirke+spenót, aztán vacsorára is még eszek 50g túrót vagy fehérjét iszok. De amúgy ez egy napra 1200 kalóriánál nem több,ch is kb 40g de mivel folyton eszek ,néha félek,hogy ez vajon jó így? Kevesebbet kellene ennem? Fogok így fogyni?
2015. máj. 2. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

"Kiszámolom a kalóriát,ch-t mindent"


Szép, de mit számoltál rajta?


Napi 5-6 étkezés már eleve nem biztos hogy jó, bár lehet van akinek igen és Te pont ilyen vagy.


Szója biztos, hogy nem jó. Fehérjepor milyen fajta?

Értelmetlen szójatejes fehérjét reggelizni, ha utána 2 óra múlva már enned kell, gondolj bele. De a spenót, csirke az jó étel lenne, de nem túl zsírszegény?


Miért nem eszed egybe a két spenót-csirke adagot? Valószínű (persze nem tudhatom) hogy nem laksz jól, ha 2 - 2,5 óra szünettel eszel.


Joghurt szerintem felejtős kaja, nagy inzulinválaszt okoz, semmi hasznos tápanyag nincs benne, ez azért nehezen vitatható.


Müzliszelet teljesen értelmetlen, káros kaja. Persze hogy számodra mennyire káros, nyilván nem jósolhatom meg.


Szerintem 1200-1500 kcal körüli étkezések jók fogyáshoz (nőknek), de viszont ez kb. 2 étkezésnyi adag. Ebből 5 étkezést csinálni, kissé erőltetett.


És a tejtermékeiddel hiába alacsony a kalória beviteled, amíg magas az inzulinszinted addig gátlódik a glukagonod, fogyáskor semmi értelmét nem látom (pont hízáshoz, tömegnöveléshez kell a sok inzulin: szénhidrát, tejtermékek)

2015. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kevesebbet biztos hogy nem kellene enned, 1200 kcal már nagyon a minimum.
2015. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A müzli szelet káros? Miért?

Azért eszek csak joghurtot egy nap 100g tehát egy doboz, 80kcal 6g ch,hogy ízesebb legyen a csirkemell. Szója tej 2dl ,nem több,azt is csak a fehérjepor miatt.és azért szójatej ,mert kevesebb a ch és kalória tartalma mint a sima tejnek.sima scitech csokis 100kcal 22g fehérje 2g ch. Azért eszek 5-6szor ,mert hajlamos vagyok édesség után nyúlni ,amolyan hobbi evő vagyok,így megbontva folyton rágcsálok és eszembe sem jut elmenni csokiért vagy bármi baormságért,hogy folyton eszek. Nem is azért mert megéhezek csak hozzászoktam,hogy eszek. Mit javasolnál akkor nekem ,miben változtassak? Nem fog megindulni a fogyás,ha így eszek?

2015. máj. 2. 16:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés az édesítőszer okoz bármi inzulin ingadozást? Egyáltalán milyen hatással van a szervezetre? mert rászoktam nagyon az édesítőszerre (stevia) teába teszem,zöld teát iszogatok és ezen is gondolkodtam.
2015. máj. 2. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt én nem írtam, hogy nem fog megindulni a fogyásod, mert nem vagyok jós.


Csak leírtam a véleményemet, ami alapján a gabonák (müzli) szója (tej) és bizonytalan fehérjék (szájtek még mindig nem írtad milyen eredetű fehérje) nem túl megbízható táplálékforrások.


Ez nem azt jelenti, hogy nem fogsz fogyni így. Én akkor sem híztam, amikor full fehér liszttel laktam jól, sokan meg szálkásítanak búzaevés mellett.. anyagcsere, kalóriabevitel is számít.


Csak a legtöbb ember anyagcseréjének nem tesz jót a glutén, tehéntej fehérje (te ugye szóját írtál) a szójáról.. nos, fogyás szempontjából nem állítanám, hogy gáz.

2015. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az édesítőszer érdekes kérdés. Sokak szerint igenis bekavar, akár az inzulin miatt, akár mert az édes íz miatt megmaradhat az édesség után vágyakozás... Rengeteg ketogén diétázó inkább hanyagolja őket. De az speciális téma. Én nem tartom vészesnek a dolgot, a stevia OK, jó, hogy meg tudod enni, én nem bírom a mellékízét - viszont Te tudod, hogy édességre vágysz-e tőle vagy pont segít.


De eszel Te elég zsírt? Mert nem úgy néz ki az ételeid alapján. Úgy tűnik, hogy nagyon erőlteted a durván szénhidrátszegény, zsírhiányos étkezést, túl sok fehérjével. Necces. Ha ennyire kevés szénhidrátot eszel, egyél több zsírt, ilyen kevés kalóriánál nem kell sokat.

Amúgyis rém keveset eszel, ráadásul pici adagokban, de leírtad, hogy ez segít a nassolás elkerülésében s ha Neked így működik, tedd így :) Engem az alapos jóllakás segít a nassolás elkerülésében, bár nem látok problémát a nassolásban sem, ha belefér.

2015. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!