Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre fogyókúrázni...

Lehet egyszerre fogyókúrázni és tornázni?

Figyelt kérdés
Szeretnék tornázni de sok rajtam a zsír de csak a hasamon a karomon nincs semmi ezert szeretnék bicepszre gyúrni. Ha diétázok és tornázok az felesleges?
2015. máj. 11. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A bicepszedzés szerintem tipikusan nem tornázás, de ezen nem fogunk összeveszni.

Ha az érdekel, hogy lehet-e egyszerre izmot építeni és zsírt veszteni, nos, ezek alapvetően ellentétes folyamatok, de kezdők esetében bizonyos mértékig megtörténhet. Viszont edzeni akkor sem árt, ha csak megtartod velük a meglévő kis izmaidat, mozogsz, kalóriát égetsz (jó, bicepszedzéssel nem sokat :)) s megszokod az edzést, hogy zökkenőmentesen folytathasd a fogyás után.

Zsírégetésre ugyan az aerobot ajánlják, de én sem azért vettem súlyzókat, hogy 3-4 évig nézegessem őket, vagy amíg sikerül lefogynom, kicsit lassan megy :D

A mozgás jó dolog. De izomépítéshez alapvetően tényleg kalóriatöbblet kell, fogyás közben sokat ne várj.

2015. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tömegnövelés is diéta, a szálkásítás is az. Ha éppen fogyni vágsz a diétával, akkor egy bizonyos ideig erősödhet a bicepszed, de hamar korlátokba fogsz ütközni.
2015. máj. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mozgás sosem felesleges, sőt, ajánlatos is. De én a helyedben nem csak karra erősítenék, hanem mindent megmozgatnék.

Karok, hát, vállak, has, derék, fenék, comb, és a fogyás érdekében sok aerob mozgás.

Pl. heti 2x teljes testes úlyzós edzés + heti 4x 60 p. aerob mozgás.

2015. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neked először utána kéne nézni a dolgoknak, mert tudás nélkül semmit nem fogsz érni az edzéssel.

Csak úgy megsúgom, hogy a karod 2/3-át a tricepsz adja, a bicepsz az egyik legkisebb izom...

Mindenre kéne edzeni.

Ha ha hasadon sok a zsír, akkor máshol is lesz, az biztos. Elképzelhető, hogy ott van a legtöbb, de mindenhova megy.


És ne fogyókúrázz, azt a gyogyósok csinálják: szálkásító diéta.

2015. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igenm viszonylag kicsi izom a bicepsz (azért elég nagy, a coracobrachialis a kicsi. magyarul valami hollócsőrizom vagy efféle), de csinos. Engem is annak a fejlesztése érdekel a leginkább, a tricepszet nem látom (mások persze igen, de hogy mutogatnivaló testem legyen, az odébb van, egyelőre az számít, hogy én lássam a változást akár fürdéskor), azt azért edzem, mert milyen már kiegyensúlyozatlanul, minden fontos izomcsoportra kell edzeni :) Plusz nemcsak látvány van, az ember néha használni is akarja az izmait...
2015. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!