Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg ilyenekkel lennie a...

Tényleg ilyenekkel lennie a fogyókúrának?

Figyelt kérdés

Üllőmunkát végzek, meg van egy kis fölöslegem. Szép lassan elkezdtem változtatni az életmódomon, többet járok sétálni, heti 2-3x szoktak tartani délután, estefele tornaórát az egyik általános iskola tornatermében felnőtteknek kb. 1 órát. Ennek már pár hete.

Nemrég talákoztam az egyik ismerősömmel elújságoltam neki ezt az egészet. Szabály szerűen hülyének nézett és elhajtott diatetikushoz, hogy majd ő felír nekem mindenféle fogyitabit és szedjem azt meg, hogy ha nem mozgok napi minimum 2 órát kifulladásig akkor semmit nem fog érni az egész és nem fogok fogyni. Kicsit elvette a kedvem az egésztől ezzel. Tényleg így lenne és fölösleges az egész amit csinálok?



2015. máj. 17. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, valószínűleg csak 51%-ot ért el OKJ-n, majd rohant állást szerezni.
2015. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kitartó vagy, simán figyhatsz. Csak csökkentsd a cukrokat, lisztes dolgokat. Ennyi. :)
2015. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, elsősorban az étrend a legfontosabb. Amíg azon nem változtatsz nem lesz sok eredmény.

Tudnod kell a kalóriaigényedet, és ehhez képest kevesebbet kell bevinned hogy fogyjál. De nem mindegy mennyivel, épp csak annyival hogy ne eredményezzen túl gyors fogyást, tehát ne koplalj, soha ne korogjon a gyomrod. Ebben az esetben a szervezet vigyázni fog a zsírra, hogy ne bontsa le.

Ellenben az izmaidat kezdi lebontani, tehát súlyzós edzés is kell a diétához. Ehhez persze elegendő fehérje bevitel is kell, hogy legyen "tápláléka" az izmoknak.

Szénhidrátból kerülni kell a gyorsan felszívódót, tehát a cukrokat, inkább az összetett szénhidrát bevitele jobb persze csak mértékkel.

Zsírt is lehet, sőt kell fogyasztani, pl. telítetlen zsírokat magokból, stb.

Zsírégetéshez 40-60 perc aerob edzés a leghatékonyabb, viszont ha lehet ne legyen egy napon a súlyzós edzéssel.

Ha szedsz kiegészítőt akkor vitaminokat, ásványi anyagokat vigyél be, és legfeljebb L-Karnitint aerob edzés előtt fél-1 órával.

2015. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudunk hatásosan lefogyni, ha megváltoztatjuk azt ami kiváltotta. Ismerek egy lányt, 100 kiló folott volt a súlya. Nála az volt a probléma, hogy mindenhez adott cukrot. A joghurthoz, gyumolcslevekhez, de még a vízhez is. O azzal lefogyott 40 kilót, hogy elhagyta a cukrot. A legtobb ember esetében a probléma, hogy sokat vagy nem megfelelo élelmiszereket eszik és melette nem mozog semmit.

Jó, hogy elkezdted a változást, sétálj tobbet, (pl. ha busszal jársz haza akkor szállj le 2 megállóval hamarabb és gyalogolj haza) és tedd rendbe az étkezésedet.

2015. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én eddig még bárkinek újságoltam bármit bármiről az egyből elkezdte osztani az észt, hogy hát igen igen, de ugye tudom, hogy ez így sz@r, meg ez úgy van, hogy bla bla bla...


Ne foglalkozzál senkivel. Az emberek mindig úgy akarják beállítani saját magukat, mintha ők ezt jobban tudnák. Egy halom f.s ömlik a szájukból. Tök mindegy, mi a téma.

2015. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A dieteikusok NEM értenek táplálkozáshoz (csak úgy csinálnak mintha) és nem a mozgáson múlik a fogyás.


Tehát, ha te jól étkezel, kalóriadeficitben vagy, akkor fogyni fogsz. Ha mellette a céljaidnak megfelel az az edzés amit te csinálsz, akkor még előrébb vagy.

2015. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, Te csinálod jól. Talán kicsit még utána kéne olvasnod, mitől fogy az ember, hogy ilyenkor se bizonytalanodj el.
2015. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!