Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy valakinek...

Miért van az, hogy valakinek a legkisebb kalóriaforrásokra is figyelnie kell, valaki meg akármennyit ehet nem hízik egy dekát se?

Figyelt kérdés

én a 2. kategória vagyok, próbálok minél egészségesebben étkezni de pár éve napi egy chips, fehérkenyér stb minden volt, eszembe se jutott ezeken gondolkozni. kalóriában szerintem még így is messze többet eszek, mint kéne (na de akkor!), csak próbálom sokkal egészségesebben, sokszor nézek utána neten mit lehet, mi a jó, és akkor találkozok fogyókúrás kérdésekkel, és megdöbbent mennyire keveset kellene enni normálisan :O

kicsit félek is, hogy valami nem oké velem :(


2015. máj. 18. 01:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem eszel többet, mint kellene, ha többet ennél, híznál. Ennyire logikus az egész.


Aki leginkább ektomorf alkat, annak nagyon gyors az anyagcseréje, így ha hízásról van szó, akkor az nehezen megy neki - ahogy az izomépítés is, mivel azokat is bontja tápanyagért. Ebben az esetben olyan szintű gyors anyagcseréről van szó, hogy meglehet, hogy akár a szükséges dupláját is el kell fogyasztania. Pl. ha tömegnövelés, akkor míg egy endomorf (hízásra erősen hajlamos, tömzsi) 2g/tskg szénhidráttal már tömegel, addig neked kell vagy 5. 70 kiló esetén ez mondjuk 450g rizs, de hát másból is szerzel szénhidrátot, legyen mondjuk 400 - feltételezve, hogy nem ettél kenyeret, stb. Azért az endo (saccolt levonás után) ~110-éhez képest ez nem semmi mennyiség. De nyilván nem kell magadba tömni a szénhidrátot, de az egyértelmű, hogy ha kalóriáról van szó, akkor is minimum kétszer annyit kellene enned, mint amire szükséged van, ha hízni akarnál, hogy izmot építhess, vagy ne nézz ki úgy, mint egy karó.


Szóval nincs veled semmi gond, tök átlagos vagy, teljesen normális genetikával. Sokan örülnének neki, de amennyi szenvedéssel jár az, hogy ki akarjon valahogy nézni valaki, én inkább örülök annak, hogy a fogyás lassú, nem kell hülyére ennem magam.

2015. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem.


Te vagy a 2. kategória, aki sokat ehet és nem hízik.


Hát még nincs olyan hormonzavarod, anyagcsere betegséged ami miatt felborulna a szabályozási rendszered, ezért még nem alakul ki elhízást okozó betegséged. Ezzel mi a baj? Te is lehetsz ettől még beteg, sőt még anyagcsere zavarod is kialakulhat, évtizedeid lesznek rá.


Amúgy nem kell annyit enned mint másoknak, én most nem skatulyáznám be, hogy mennyit kell ennie egy átlag embernek, de ha valaki szétba.. megbetegítette a szervezetét emiatt pedig rossz az anyagcseréje, nyilván gyengébb is, a 'megspórolt' energiát amit felhasználnia kellene azt zsírba raktározza, nyilván kevesebbet fog enni mint egy egészséges ember, aki hozzá képest pazarló lesz.. ez az egészség ára. Az afrikai éhezők mind pm alulműködésre vágynak.. ugye.


Amúgy eszel amennyit eszel, miért téma ez? Ismerek olyan csávót, aki izmosabb mint én, még többet is edz mint én, nehezebb nálam és elvileg kevesebbet eszik. Most irigykedjek rá vagy mi? Halál mindegy, így jártunk, ne aggódj már :)


A probléma gyökere: nem kell azért keveset enni, mert másoknak az a normális. Mégis kinek/minek akarsz megfelelni (és mégis miért?) amikor arra gondolsz, hogy mások kevesebbet esznek ezért neked is kevesebbet kellene mert az a 'normális'? Ez baromság :)

2015. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TXCowboy ***** válasza:
Ja újabban már nem csak a mérlegnek, hanem a tányéron lévő étel mennyiségnek is "ideálisnak2 kell lenni? Majd lesz a BMI kalkulátor után egy food kalkulátor is, ami megmondja, hogy adott magassághoz lehet e púpozott tányérral enni? Bohóc vicc kategória. :D
2015. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Értesz programozáshoz? Amennyi fogyimániás tinicsaj van, egy ilyen alkalmazással jó pénzt lehetne kaszálni :D
2015. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4. amúgy valamennyire értek is, de szurkoljatok a vizsgámhoz azért :D


amúgy kicsit attól félek hogy van valami baj a szervezetemmel, ami így "zabálja" a kaját, hogy nem marad meg rajtam :( de persze nagyon nagyon örülök, hogy nem vagyok hízékony, és reménykedek hogy tényleg csak ilyen az alkatom :D

2015. máj. 18. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Az emberek igencsak másak ilyen téren.

S van más típus is. Én stagnáló típus vagyok :) Már olvastam magyarázatot, az ember szervezete pazarlóbb, ha többet kap, amivel napi jópárszáz kalóriás pluszt is ki tud egyensúlyozni, nem beszélve arról, hogy pl. én kevesebbet kívánok egy evősebb nap után, megvan az egyensúly.

Jó az étrendem és nem kell félnem a hízástól. Csak fogynék már le :P Az is lassan megy, bár azért lényegesen gyorsabban, mint meghízni.


A fogyókúra kérdések sok normális kövérebb ember számára is ijesztőek, nyugi. Nem tudom, hogyan lehet 1600 kcal alatt enni, nekem évek és drasztikus életmódváltások kellettek, hogy 2000 alá tudjak menni. S van, aki 30 kilós fölösleggel eszik ilyen 1200 kalóriákat... Ijesztő. Az én szervezetem rövid úton kiverné a balhét, majd elkezdené lekapcsolni a részegységeimet. Okos is test ez, ragaszkodik az üzemanyagához és szól, ha baja van :)


Mennyit kell enned? Van egy pont, ami azért aggasztó s bizony betegségek is állhatnak mögötte. De csak mert valakinek pl. 3000 kalória kell egy nap, még nincs gond, az még egész szolid, ha mozog is az ember. Főleg, ha alatta sem kezd el fogyni, csak takarékosabb üzemmódra kapcsol.

2015. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, ha felszívódási zavar miatt kell sokat enned, az betegség.


Sok sikert vizsgáidhoz!

2015. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, egészségügyileg nem okoz neked problémát, ebből soha nem lesz gondod, csupán a szervezet mindentől megszabadul, ami számára felesleges. Ha nem ennél, nem fogynál, mert idő után megálljt parancsolna a szervezeted, csak ami felesleg, azt égeti el hamar - mint pl. plusz zsír, plusz izom, ami nem szükséges az élethez és mozgáshoz. Ha pl. 51 kiló lennél 175 centihez, úgy, hogy folyamatosan enned kell, mert ha leállsz, tovább csökken, akkor természetesen jó lenne orvoshoz fordulni.
2015. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kb 169-170 centi vagyok, és 52-55 kiló között mozgok. vizsgaidőszakban ha nagyon stresszelek, és így alig eszek, de csak 52-ig szoktam lemenni olyankor is
2015. máj. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!