Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőmet szeretném...

Legjobb barátnőmet szeretném kicsit fogyasztani úgy hogy ne vegye észre és ne legyen sértődés. Biciklitúrákon kívül még mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Tudom egy genya kérdésnek tűnik és mielőtt azt dobnátok a fejemhez, hogy fogadjam el úgy ahogy van, meg mindenkinek egyéni döntése blabla.. olvassátok el a következőket.

Nagyon szeretem őt, gyerekkori barátok vagyunk. Sajnos az elmúlt években már szerintem közelebb került a 120-130hoz, bár ő nem mondja, nem is kérdezem. Kényes téma mondjuk ki. Önbizalom hiányos miatta és nagyon sok mindenben gátolja a dolog és most ebben a félévbe azt vettem észre, hogy már az egészségét is kockáztatja pedig fiatalok vagyunk még. Lihegősebb lett meg már nehezebben is mozog.

Elhatároztam hogy segítek neki a háta mögött :P Most 2 hetente biciklizünk, találkozókon mindig kínálom gyümölccsel, meg normális ételekkel(no nasi), de nem tudom mit tehetnék még ami ne lenne direktnek tűnő. Gondoltam még arra h sétáljunk sokat most h itt a jóidő...

Ötletek ? Tudom ehhez a dologhoz ő kell 100%-ig, de abban reménykedem, hogy lesz látható eredménye ezeknek a kis sportolásoknak és kedvet kap hozzá hogy folytassa.


2015. máj. 20. 01:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem sok értelme van ennek, hogy a" háta mögött" próbálod fogyókúráztatni. Egyrészt azért, mert nem vagy vele egész nap, és nem tudod mit csinál, mit eszik. Másrészt, ha annyira a legjobb barátnőd, akkor légy vele őszinte. Mondd meg neki, hogy te így is szereted, nem erről van szó, csak félted az egészségét. Biztosan ő is tisztában van az elhízásával. Beszéljetek róla, és támogasd. Ugyanígy mehetsz vele biciklizni, sétálhattok, és az se baj, hogy egészséges nassokat fogyasztotok együtt. Éreztesd vele, hogy mellette vagy, és számíthat rád. Ez erőt fog neki adni, és végig fogja csinálni. Szóval csak légy őszinte! Sok sikert nektek :)
2015. máj. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem se érsz el semmit,ha a háta mögött kavarsz.Mondd meg neki finoman,hogy ne haragudjon,de az utóbbi időben elkezdtél érte aggódni,mert látod,hogy boldogtalan és az erőnléte is romlott egy keveset.Ha esetleg vevő rá,elkísérheted úszni,vagy zumbázni,amit szeret.
2015. máj. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Az a baj, hogy önmagában a sport nem fog neki segíteni, meg hogy néha eszik egy kis gyümölcsöt. Fogyást csak is megfelelő étrenddel ÉS testmozgással lehet elérni, nem megfelelő étrenddel VAGY testmozgással. Nyilván segíteni fog valamilyen szinten, de nem lesz túl tartós és eredményes sem. Mondd neki, hogy te kiakarod magad gyúrni, és vesd fel ötletnek, hogy mi lenne ha együtt csinálnátok, hogy bomba testetek legyen. Ha támogatjátok egymást úgy biztos egyszerűbb és jobban fogja magát érezni, hogy nem csak neki kell "szenvednie", hanem neked is. Szerintem biztosan benne lenne, de nem ismerem a barátnődet, neked kell tudjad hogyan bírd rá. Sok sikert!! :)
2015. máj. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Azzal, ha gyümölccsel kínálod pont nem segíted.
2015. máj. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

Feltűnésmentesen mindig viszel neki tej-gluténmentes alacsony ch tartalmú ebédet (meg minden étkezést) és együtt eszel vele, amikor többet enne mint a beállított kalórialimitje akkor hirtelen megfogod a karját és elrángatod valahová amitől teljesen megfeledkeztek az evésről.


Ha így beállítod, akkor észrevétlenül szálkásító étrenden lesz /ott vagy vele, hogy mellette ne toljon be nassolásként cukrot, fölösleges tejtermékeket, zsírt, szénhidrátot/ és ha megvan a szálkásító étrend (kal.deficit) akkor fogyni fog. Ennyi.


Ha másképp csinálod, akkor bármit ehet, túlehetni magát, roncsolhatja az endokrin rendszerét, mitokondriális egészségét, egy szóval hízhat, betegedhet.

2015. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Uccsó:Ha egy mód van rá,ne menj dietetikusnak,mert a kutya nem fog hozzád járni egy idő után. :DDDDDDDDDDDD
2015. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha bármennyire kínos is, de beszélnél vele és segítenél neki, mit hogyan kell megváltoztatnia a siker érdekében.


Iratkozzatok mondjuk be együtt egy konditerembe és edzetek együtt, vagy menjetek együtt uszodába.

Heti 1x nem elég a bringázás, az is jó ötlet, de akkor minden másnap el kellene menni tekerni minél többet.


A háta mögött azért nem fog ez menni, mert hiába sportol majd többet, ha továbbra is rosszul eszik és sokat.

Lehet így még hízni is fog, mert azt fogja hinni, hogy úgy is lemozogta a többletet, vagy megéhezik a mozgástól még jobban. Ez sajnos csak egyenes beszéddel fog menni. Nehéz lesz, de ha megfogadja, akkor nagyon hálás lesz neked.

2015. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

több mozgás,édesség hanyagolása ennyi...

gyümölcsöt meg nyugodtan ehet 1 nem attól hízott el, 2 nem kell a ló túloldalára átesni cukor is kell a szervezetnek.

2015. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Én többet tudok a táplálkozásról mint a sima dietetikusok, nem tervezem az ő idejétmúlt oktatási anyagát látszat kedvéért betanulni :)


Esetleg majd.. ha még lesz Corvinus a jövőben is akkor ez a táplálkozástudomány msc még szóba jöhet. Talán, bár leginkább baromságnak tűnik ez is, de nem lehet mindig pesszimista az ember :)


Amúgy addig jó, amíg nem járnak az emberek dietetikushoz, persze ez csak személyes vélemény.

2015. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
ő.. előző válaszoló, cukrot előállít a szervezetünk, nem kell élelmi forrásból bevinni. Kis mennyiséggel persze nincsen baj, de egyáltalán nem kell.
2015. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!