Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A zsírégetés hogyan zajlik a...

A zsírégetés hogyan zajlik a testben?

Figyelt kérdés

Igazából arra vagyok kiváncsi hogy amikor mondják hogy "zsírégetek", akkor az a zsír hogy "ég" el??

Hova tűnik az, hova ég el??? VAgy a zsír vizelet, illetve széklet formájában távozik?? vagy csak úgy megsemmisül a zsír?? vagy hogy van ez??


2010. febr. 25. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

A zsír apró zsírsejtek formájában tárolódik a szervezetben. Úgy képzeld el, mintha sok kis zsírral töltött lufi lenne. Ahogy mozogsz, vagy sovány húst eszel, vagy sok zöldséget, vagy csak koffeines krémmel kened be a bőröd (a koffein kívülről és belülről is zsírégető, csak nem szabad sokat inni a kávéból), akkor ezek a zsírsejtek kisebbek lesznek.

Ahogy a lufi is ereszt, csak hát elég lassan teszi. Ami a zsírsejtekből kijön, az beépül a szervezetedbe egészen más anyag formájában, mert felhasználja a tested.

Az elégetés azt jelenti, hogy mintha ennél és úgy vinnéd be a táplálékot, a zsírsejtek leadják a feleslegessé vált zsírt és abból táplálkozik.

Bocsánat a néhol nagyon hivatalos szövegért, de biológus vagyok, nem tudom sokszor konyhanyelven kifejezni magam. :)

2010. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Szó szerint elég, szén-dioxiddá és vízzé, mintha a gyertyát égetnéd. Enziek segítségével végbementő bonyolult folyamat, de a végeredmény ez. Azért nem leszek 100 fokos közben, mert lassabb a reakció, mint a gyertyánál.
2010. febr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ahham.

Ja most már így világosabb.

Már régóta érdekelt ez.

Köszönöm a válaszokat :)!!!

2010. febr. 25. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!