Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fogyni, hanem formásodni...

Nem fogyni, hanem formásodni szeretnék. Mit tanácsoltok, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

160 cm-hez vagyok 48 kg. Ez nem sok, tudom, de elég plöttyedt a testem. Nem vagyok izmos, a fenekem nem kerek, hanem sajnos narancsbőrös egy pár éve, a hasam sem az igazi. Izmosodni, formásodni szeretnék.

Tudom, hogy a mozgás és az étrend is fontos, sokat olvastam ezek után, de magamtól mégsem tudom összeállítani a megfelelő étrendet és mozgásformát.

Segítetek légyszi? Mit egyek, miket kerüljek, mennyit mozogjak és főleg mit?

Előre is köszi a segítséget!

17/L


2015. máj. 22. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendes edzés kellene (mint mindenkinek) amiben erősítés is van.


Én nőknek a mozgáskoordinációt fejlesztő edzéseket is értelmesnek tartom, küzdősportok.. de mindegy, az izmoknak legyen stimuláció. Normális edzés az nem a futás, a láb izmait pl. guggolással, kitörésekkel (vagy ezek súlyzós kivitelezésével) végzik.


Az ember hús és zöldségevő, a tejtermékek, glutén, sok szénhidrát, cukor ... alapvető fizikai oka a narancsbőrnek, gyulladásnak. Ócska, gyulladásfokozó anyagok.


Biztos vannak még lelki tényezői, vízfogyasztás tényezői.. persze, majd belemélyedsz, a leglényegesebb, hogy ne keltsünk minden nap minden étkezésünkkel gyulladást a testünkben.


Izomépítés (formásodás) elegendő tápanyag (kalóriaplusz) és izomstimuláció (edzés) kell és izompihentetés (edzés után, regeneráció).


Témában: Sárga kapszula.


Hízás nélkül izmosodni (formásodni): kalóriapluszt minél kevesebb szénhidráttal kell bevinni, a sok szénhidrát jobban tölti a zsírraktárakat a magas inzulinszint miatt, igazából zsírban gazdagabb, lowcarb étrend mellett lenne ajánlott igen sok embernek élnie, edzenie. És szépen lassan fejlődnének izomzatban (persze egy szintig), jól lennének.


Testépítők sok szénhidrátot szoktak enni, de ők eleve számolnak egy tömegnövelő, fejlődő és behízós időszakkal, majd egy fogyókúrával.. nyilván így is lehet, sok jó /működő/ megközelítés van, nem csak az amit én nagyon lerövidítve ide írtam.

2015. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

"a sok szénhidrát jobban tölti a zsírraktárakat a magas inzulinszint miatt"


Az inzulinszint a glikémiás indextől függ.

2015. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem egészen, az összefüggés árnyaltabb mert a glikémiás index is függ az inzulinszinttől, ezért szar a GI táblázat, de átlag embereknek elmegy, nem jó túlbonyolítani a világról alkotott modelljüket.
2015. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!