Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 15 éves fiúnak milyen...

Egy 15 éves fiúnak milyen fogyókúrát ajánlotok? Vagy ez a súly megfelelő? Többi lent

Figyelt kérdés
169cm, 68kg, szerintem kövér vagyok, szeretnék fogyni. Olyan fogyókúra lenne jó, amit be tudnék tartani és nem is sínyli meg a szervezetem. Előre is köszi.
2015. máj. 24. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogynod kéne, hanem a hájat átalakítani izommá. A súly teljesen rendben lenne, ha izom lenne.

Ne fogyókúrázz, hanem mozogj, gyúrj, sportolj valamit. azt nem sínyli meg a szervezeted

2015. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben a topikban miért akarnak tudatlanok tanácsot adni? Nem bántásból, oké, hogy jó a szándék, de...


"Nem fogynod kéne, hanem a hájat átalakítani izommá."

A zsírt akkor fogja tudni átalakítani izommá, ha a fát vassá, a betont földdé, és még sorolhatnám... Két különböző szövet. Zsírból sosem lesz izom.


Azzal, hogy 169 cm/68 kiló még nem sok mindent lehet kezdeni, mert nem tudjuk ebből mennyi a zsír, mennyit nyomnak a csontjaid, stb..


Nem "fogyókúra" kell (az egy retardált dolog), hanem szálkásító diéta, aminek az alapja a kalória mínusz, vagyis számolnod kell a kalóriáid.


[link]


Például itt ki tudod számolni a TDEE-det (az egyszerűség kedvéért: annyi napi kalóriabevitel, aminél tartod a súlyod), és az alatt kéne enni egy kicsivel (300-nál többet nem ajánlok). Fehérjedúsan egyél, a szén-hidrát és zsírbeviteledből vedd el a kalóriákat.

Ilyen korban valóban nem a legjobb dolog a diéta, ezért azt mondom, ha belevágsz tarts szünetet. Tehát például 6 hétig kalóriamínuszban vagy, aztán 1 hónapig súlytartási kalórián. Figyelj arra, hogy heti 1 kilónál ne fogyj többet (ha többet fogysz, az vagy víz -ami nem gond, de csak az elején fogsz vizet veszteni-, vagy izom -ami nagyon nem jó-).


Valószínű egy kicsit sok volt ez egyszerre, ha valami nem világos, írd le.

2015. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, az utolsó válasz nagyon hasznos volt, köszönöm! :)
2015. máj. 24. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!