Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha rossz a genetikam akkor...

Ha rossz a genetikam akkor sose fogyhatok le?

Figyelt kérdés
160/100kg/L egesz csalad es rokonsag vastagcsontozatu es hat jo kerekek vagyunk mind. 3honapja eszbe kaptam es itt olvasottak alapjan 1200kcalt eszek es bicajozom. az egy dolog hogy a hasam terfogata kisebb lett de a mérleg még mindig 100kgt mutat.elkeserito.olvastam, hogy az izom nehezebb, de ketlem, hogy bicajjal jott volna ram izom.futni még nem birok, probaltam es par méter utan fuldoklok.
2015. jún. 5. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De, lefogyhatsz.


Miket eszel? Ezen az oldalon túlmisztifikálják a kalóriabevitel jelentőségét, nem értik a lényeget. Nem is olyan egyszerű mondjuk, ezt aláírom.


A kalóriadeficit nem egyenértékű azzal, hogy valaki keveset eszik. Aki megbetegítően eszik, az beteg lesz, a betegség lehet az, hogy mérsékelt evés mellett sem lesz normális deficit, így fogyás sem igazán.


Tehát ezért írom itt is évek óta (és minden profilomat lepontozták 40-60% körülire) hogy az étkezések minősége alapvető. Kipróbáltam most, eszem én is a divatos zabot, tök egyszerű meg finom mézzel a zabkása, csak éppen NEM EMBERI TÁPLÁLÉK.


Te miket eszel?

2015. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
en gabonaféléket abzolut elhagytam, kiveve a tonkolylisztet azt hasznalom ha nagyon olyan etelt kell keszitenem, amibe liszt kell, nadcukrot hasznalok mer a zoldteat nem birom cukor nelkul meginni, amugy asvanyvizt iszok napi 3liter megvan citromot facsarok bele, reggeli lecso tojasokkal szok lenni, vagy fott tojasokbol es csirkemellbol csinalok salatat zoldsegekkel, ebedre amit megkivanok spenot, tok, husok, lencse leves..barmi kiveve a tesztafeleket, vacsire tobbnyire csirkemellet eszek, gréfruitot, kivit , most eper szezon van azt sokat, tudom gyumolcscukor nem egeszseges, de tekerek eleget 2percenkent csinalok 1km-t es napi ket ora bicajozas ossze jon.es bicaj utan magnezium b6-tal iszok.nagyjabol ennyi
2015. jún. 5. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyetlen dologra kell figyelned kevesebb energiát vigyél a szervezetbe mint amit felhasználsz! Bárki fogyhat! Én fél év alatt 15 kilót felszedtem csak azzal hogy többet kezdtem enni, a rendszeres edzés kevésnek bizonyult hogy vissza tartsa. Elhagyom újra a vacsorát.
2015. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha mindent jól csinálsz, étkezés, sport, érdemes lenne elmenned orvoshoz, nincs-e pajzsmirgybetegséged, ami gátolja a fogyást. Ez lehet genetikai is, szóval örökölhetted is, de lehet rajta segíteni.

Ha nem mutatnak ki semmi orvosi okot, akkor az étrendben vagy a mozgásban van hiba, de őszintén szólva kétlem, hiszen valamennyit biztosan kellett volna fogynod, főleg, hogy a kezdő súlyod elég nagy. 3 hónap alatt én simán le tudok fogyni 10 kg-ot, pedig sose voltam 60 kg-nál több, szóval nekem a kezdő súlyom is kevesebb. Emiatt odolom, hogyha nem indult be a súlyvesztés, akkor valamilyen orvosi háttere van, vagy hormonális, vagy vmi tápanyagérzékenység, vagy szervi.

2015. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
na jo most utolso megijesztettel, jovoheten akkor irany a doki.
2015. jún. 5. 10:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, nem az volt a célom, de ha idejében kivizsgáltatod magad, akkor hamar rendbe is fogsz jönni. Sok nőnek áll rendellenes pajzsmirigyműködés a háttérben, ami miatt nem fogy, illetve ami miatt meghízott.

De ne aggódj, viszont valóban irány a doki!

2015. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1 keveset eszel

2 gondolom ásványi anyagg hiányod islehet

2015. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kicsit több sportot próbálj beiktatni, a biciklizés nem sokat jelent sajnos, ha futni nem bírsz, akkor sétálj gyorsabban, vidd fel a pulzusod, tornázz, erősíts, iratkozz be valami fitnesz órára, táncra, lényeg, hogy próbáld meg élvezni a mozgást, ne úgy tekints rá mint kényszerre.

100 kilósan nagyon kevés az 1200 kcal, minimum 1400-ra emeld fel. De egyébként nem értem, hogy miért nem fogysz, lehet tényleg nem ártana elmenni dokihoz és megvizsgáltatni a pajzsmirigyed.

2015. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tönköly liszttel sajnos minden megvan ami egy női testnek kell hormonzavar típusú betegségekhez (IR, pajzsmirigy gondokhoz)
2015. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne is fuss nagy felesleggel, megterhelő a térdednek. Amúgysem muszáj futni, én sose tudtam és sose szerettem, csinálok mást :)


Hm lehet , hogy tényleg ki kéne vizsgáltatnod magad, a leírtak alapján fogynod kéne. Egész jól eszel, ráadásul keveset, nagy a súlyod... Én is jól eszem, de 62 kilósan is fogyok azért 1700 kilokalóriával, mozgás nélkül is (ami persze nem jó, mozogni nagyon kell, minden fontos izomcsoportra szeretnék koncentrálni s annyit túrázni, mint rég, ez így jó lenne). Van, akinek kevesebb kell, de 1200 a Te súlyoddal, eredmény nélkül??? Ez nem normális.


Még bekeményíthetsz a cukor és a tönkölyliszt elhagyásával. Semmibe se kell, vagy ha valamibe igen, azt nem kell enni. Én is, a párom is elhagytuk ezeket pár éve egyik napról a másikra. Szerintem elég könnyű, ha az ember komolyan gondolja az egészségtudatosságot (liszt helyett olajos magot vagy maglisztet használok, de nem sok ilyen eset van, más ételeket eszünk. a cukraink drágák, de csak mint a méz, úgyis azt használtunk sokat. s nem kötelező sok cukrot enni). Pont a normál cukor és a glutén jó, ha megy. Bár ebben is jól csinálod, tönköly és nádcukor, a legjobban szerintem ama nem jó kategóriában, nekünk is ez volt az utolsó lépés a magvak, rizs, xillit, eritrit előtt... A rizst a fogyni nem akaró és szénhidrátrajongó párom eszi. Viszont nem értek hozzá, hogy be tudnak-e ennyire kavarni... Én cukor mellett is fogynék, ahogy mások is lazán megteszik, a kalóriadeficit elég erős dolog. De vannak érzékenyebbek, akiknél bármi bekavar s ketogén diétában fogy, ha eleget alszik, nem fogy, ha nem... Fura a test, megpróbálom megérteni, de sose fog sikerülni.

2015. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!