Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anoreixa mennyi idő után...

Az anoreixa mennyi idő után lehet halálos, ill. milyen maradandó károsodásokat lehet tőle szenvedni?

Figyelt kérdés
talán kicsit morbid a kérdés, de mivel éritnett vagyok a témában kiváncsi vagyok rá...
2010. febr. 27. 21:26
1 2
 1/14 anonim válasza:
24%
pontosan nem tudom.talán egy orvossal kéne konzultálnod.szerintem a csontjaidnak lehet bajuk vagy a vitamin-hiány miatt vmi biszbasz.inkább zabálj csokiiiiit^^
2010. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Viasaton volt erről egy műsor, mutattak egy lányt, aki 8-9 évesen anorexiés volt, már nem az, de nem fejlődött ki a méhe emiatt.
2010. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, kinek mekkora "tartalékai" vannak (súly, háj), amikor elkezd koplalni. Ha valaki egyébként is sovány, pár hét is elég. Ha van miből fogynia, akkor hónapok is eltelhetnek, bár a károsodás hamarabb megindul.
2010. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Két maradandó károsodás: a fogaid elvesztése, illetve a végleges meddőség. Hirtelen ezek jutnak eszembe. Ismerek olyant, akinek emiatt 18 évesen felül teljes műfogsora volt.
2010. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyéni esetenként változó, de én a helyedben szakember segítségét kérném, ha érintett vagy. Marandó károsodásokat is szenvedhetsz. Nem biztos, hogy meghalsz, de az életedet meg tudja keseríteni egy életre.
2010. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
kiszáradás, csontok törékenyek lesznek, fogak kirohadnak, a haj kihullik, a bőr hámlik, gombás fertőzések lábon, kézen, száj körül, meddőség, szívritmuszavar, epekő... igazából csak maradandó károsodást okoz. halált elég sokára ugyan, de kevés ehhez fogható szenvedés lehet.
2010. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

tegnap 21:51 vagyok. Maradandó károsodás lehet még például a szívritmuszavar, valamint az anorexia miatti öngyilkosság következtében beálló halál, illetve az öngyilkossági kísérlet következtében elszenvedett sérülések. Van olyan ismerősöm is, aki kiugrott az emeletről, azt mondták, sosem fog járni, hát csodával határos módon mégis jár, de csavarokkal a lábában, és sosem lesz jó a bokája.


Utánanéztem: a betegség kialakulása után 10 évvel a betegek 8-9%-a (kb. minden 12.) halott. 20 év után ez az arány 20%, azaz minden ötödik. De ez nem válasz a kérdésedre, mert konkrétan egy-egy esetben ennél lényegesen rövidebb idő alatt is bekövetkezhet a halál.

2010. febr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a hajhullás és társai nem maradandóak, mert amint elkezdesz újra enni, kinő az összes hajad..
2010. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Menstruáció elmaradása, hajhullás, szívdobogás, csontritkulás, arcdagadás (szem, homlok - gondolom a vesék miatt), kezdetben boldogság a test feletti konroll érzet miatt, majd depresszió. De egyénenként változó lehet, ahogy a kommentelők is írták fentebb. Egyébként pedig állandóan az étel körül forognak a gondolatok, hogyan lehetne ezeket elkerülni, igazából mondhatni ezt egyfajta agykontrollnak is. A fogyás elején életerős érzés, majd rendkívüli gyengeség, de ez érthető a jelentős súlyveszteség miatt. Az viszont nem igaz, hogy az anorexiások nem látják magukat soványnak. A teljes gyógyulás hosszú folyamat, mert nem akkor gyógyul meg az ember, amikor el kezd rendesen enni, hanem amikor már nincs lelkiismeret furdalása a megevett étel miatt. Ez bizony hosszú évek folyamata.
2010. febr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. a hajhullást tapasztalom, meg a bőrszáratságot, fáradékonyságot, szívobogást is néha(bár a vérnyomásom 116/86, szóval sztem azzal nincs gond, ezért nem is értem hogy mi az oka a szívdobogásnak, mindegy.) am szerintetek milyen esélyeim vannak 43kg/162cm-el? (16 éves lány vagyok)
2010. febr. 28. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!