Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a csokit csak gyümölccsel...

Ha a csokit csak gyümölccsel helyettesítem, van értelme?

Figyelt kérdés

Le szeretnék szokni a csokiról,mert rengeteget meg tudok enni belőle. Most olyan gyümölcsöket is megszerettem, amiket eddig nem igazán ettem meg(banán,cseresznye,barack). Gondoltam minden alkalommal mikor csokit ennék, akkor gyümölcsöt eszem helyette.


Néhány kg-t is szeretnék leadni. Lesz így valami eredménye, vagy nem ér semmit a cukortartalom miatt?


2015. jún. 13. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyümölcscukor nem ugyanaz, mint ami a csokiban van..


Amúgy meg a csokiról való leszokás ugyanúgy akarat kérdése, mint ha bármi másról, cigiről, vagy akármiről beszélnék.

Mással nem tudod helyettesíteni a csokinak az ízét, de ha van önuralmad, akkor saját magadat tudod szabályozni, hogy ne falj be egyszerre egy táblával, meg ne 5-öt egyél meg, hanem kis adagokat, pl 1x 1 héten, mert az egészséges. Főleg, ha étcsoki.

2015. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden a te fejedben dől el, te mozgatod a végtagjaidat, senki nem kényszerít rá, hogy egyél méég csokit. Ha azt mondod, hogy nem eszel, akkor nem eszel.

Ha mégis eszel, az már a te hibád.

2015. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez eddig rendben is van, csak nekem ez sok szenvedés árán fog menni.. ugyanis mindig leesik a vércukrom, és ameddig nem eszem édességet, addig minden bajom van.
2015. jún. 13. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezzel meg orvoshoz fordulj, ne a gyakorikérdésekhez.
2015. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, az nem normális, hogy leesik a vércukrod. A testnek nincs szüksége édességre...


A csoki-gyümölcs csere érdekes kérdés, fogalmam sincs. Nekem nem lenne jó, mert a csokit kicsit sem pótolja a gyümölcs, viszont megugrana a szénhidrátbevitelem. Mivel ha csokit eszem, az úgy 1g szénhidrát, boltiból 2-3, ha gyümölcsöt, az változó, de szinte mindig jelentősen több.

Ha Te egy tábla csoki helyett eszel 5 szem málnát, akkor szénhidrát és kalória tekintetében jó nagyot csökkentesz, de hogy ez jó-e Neked, azt nem tudom. Ha a csokit ugyanannyi kalóriányú gyümölccsel pótolod, akkor szénhidrátosabb lesz a táplálkozásod, a csokiban sok a zsír, a kakaó pedig tartalmaz azért hasznos tápanyagokat, bár a gyümölcs sem azonos a cukros vízzel... Gondolom, van, aki a csokival telik el jobban (akár lelkileg, akár fizikailag), mert az zsíros, s van, aki egy nagy adag térfogatos gyümölccsel...

Úgyhogy erre a kérdésre nem lehet válaszolni, amúgysem tudom, 300g ch-ra dobsz rá még párat, vagy 10g-ra... Nem mindegy.

2015. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Semmiről sem kell lemondani, mindenki itt b.....a el a dolgot. Csokiról sem kell lemondani. Ha szereted a csokit, válaszd belőle a 75% feletti kakaótartalmú étcsokikat! A mértékletesség meg hozzáállás kérdése.
2015. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 28. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!