Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futással fogyhatok?

Futással fogyhatok?

Figyelt kérdés
hogy kezdjek hozzá?
2010. márc. 1. 19:55
 1/3 anonim válasza:
76%

igen fogyhatsz, és sztem a futás elkezdése megfelelő első lépésnek:)

nem kell nagyban gondolkozni az elején (persze ez az edzettségi szintedtől függ) majd később többet fuss

2010. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Hogy kezdj hozzá? Mihez, a futáshoz vagy a fogyáshoz? Hát a futáshoz nagyon egyszerű. Kezdd el, és csináld! Ha még sose futottál (esetleg csak a busz után), akkor egy rövidebb, 2-2,5 km-es távot javasolok kezdésnek. A sebesség itt még nem számít, az a lényeg, hogy a gyalogtempónál gyorsabban végigmenj. Ez először még kihívás lesz, aztán olyan 10-12 alkalom után már egyre kevésbé. Ekkor már lehet növelni a távot és a sebességet, de elsősorban a távot. Hogy pontosan kikor, és mennyire, azt te majd érzed. Én 2,5 km-rel kezdtem (egy hossz Margitsziget), és most 30 km körül vagyok, de úgy, hogy emelkedőre is futok.


Az első alapelv tehát a fokozatosság. A második a rendszeresség. El se kezdd, ha nem tudsz legalább heti 3 alkalmat bevállalni. Egyébként nem fogsz fejlődni, inkább csak kínlódsz, kudarcok érnek, nagyobb az esélye a sérülésnek, mindenféle kellemetlen tünetnek.


A következő elv pedig, hogy nem a fogyásért futok, hanem a futásért magáért, mert élvezem, mert szeretem, mert kikapcsol. És mellesleg fogyaszt is. De csak akkor tudsz rendszerességet belevinni, ha tényleg szereted is. ha csak egy a fogyásért ráderőltetett nyűg a futás, akkor nem lesz semmilyen eredmény. Fontos, hogy ne tekintsd magad áldozatnak. Ahhoz, hogy megszeresd a futást, beválik, ha a természetben vagy természetközeli szép helyen futsz.


És ha a fogyás lényeges, akkor nagyon fontos, hogy a futással együtt ne növeld a kajaadagodat, sőt amennyire lehet, iktasd ki a cukrokat, a fehér lisztféléket, csökkentsd általában a szénhidrátbevitelt. Ez a két folyamat nagyon támogatja egymást. És hogy ne érezd éhesnek magad, korlátlanul növelhető a zöldségbevitel. Sokak szerint ez nem laktat, de ez nem így van. Én eszek egy csomó kelbimbót, lencsét, zöldbabot, padlizsánt, és ezekkel teljesen jól lehet lakni.

2010. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért a széénhidrátoktól nagy hiba volna megszabadulni, tekintve, hogy a futáshoz izmok kellenek, az izmok fehérjéből épülnek fel, és a fehérjeszintézishez szénhidrát jelenlétére van szükség.
2010. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!