Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok fogyni?

Miért nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Sokat kellene, olyan 15-20 kiló körül, de nem megy. Csak akkor, ha kb. maximum 600-800 kalóriát eszem egy nap, ez minimális reggeli+kávé meg egy ebéd, nagy ritkán délután egy joghurt. Így megyeget lassacskán, de ezt nem bírom sokáig. Ha már 1000-1300 kalóriát eszem, akkor hízok. Ez miért van? (nincs semmi egészségügyi bajom egyébként).
2010. márc. 4. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert 800 kalória mellett csak éhenhalni lehet. Jól kiéheztetted a szervezetedet, ami most ezerrel tartalékol mindent, pedig önmagában az 1000-1300 kalória is durva diéta. Ráadásul kevésszer eszel, nyilván az anyagcseréd is teljesen lelassult.

Őszintén szólva fogalmam sincs, mit lehet ilyenkor tanácsolni, mert az elején cseszted el, mint nagyon sokan.

Szerintem be kell vállalnod egy átmeneti hízást, hogy tartósan fogyhass.


Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. A kenyeret mértékkel edd, zöldséget bármennyit. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal, de még rántva is elmegy), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Uzsonna: mint a tízórai, de ne egyél másodszor is joghurtot. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van. Meg nem lesz édességhiányod.

Vacsi: mint az ebéd, csak minimális hús. Salátából bármennyit lehet. Hús helyett lehet 1-2 virsli, 5 deka nem zsíros sajt, sonka. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is (rántotta, főtt tojás, tükörtojás), az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet, és csak teljes kiörl. vagy rozskenyeret. Ha magok is vannak benne, még jobb.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

A zsírok (mértékkel) kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.


És természetesen hetente 3-4-szer 1 óra sport, de fokozatosan emeld az időtartamot. Először pl. úszás, az nem terheli az izületeket, de előbb-utóbb kardió is kell (futás vagy aerobic).

2010. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 maundrel ***** válasza:
azért mert korábban 6-800 kcal-t ettél, tehát koplaltál.. aztán ha ez ugye abbahagyod és 1200-1300 kcal-t eszel akkor hízol... :s ez a jojó effektus...minden 2. emberke itt erről pofázik hogy nem szabad 1200 Kcal alá menni, mert az már koplalás. te se menj ez alá..de ez az 1200 kalória "normális kajából" legyen+ sport
2010. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ok, megpróbálom ezt így csinálni, csak az a baj, hogy nem éhezés volt előtte, hanem már eleve ettől hízom. fokozatosan csökkentettem a dolgokat, mert sokáig semmi nem történt. egyszerűen ha normálisan eszem a kajákat, akkor hízok. és nem eszem sokat. ha megvan a reggeli-ebéd-vacsora kombó, kb. olyan formában mint ami itt szerepelt, akkor ettől már híztam, mielőtt a 6-800-ra rászántam volna magam. én is tudom, hogy nem egészséges, de ha egy rendes diétától nem fogok. esetleg tovább próbálom ahogy mondtad, nem tudom lesz-e eredménye.
2010. márc. 4. 16:28
 4/7 A kérdező kommentje:
ez a "koplalós" módszer csak kb. 2 hete van, erre indult el valami végre. :(
2010. márc. 4. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
napi 1200 kalória. 5-6 kis étkezés. cukor ,liszt elhagyása, helyette édesítő (ha nagyon muszáj) és teljes kiőrlésű liszt. főleg reggelire egyél szénhidrátot, (zabkása, 1 szelet telj.kiőrl. kenyér ilyesmi) körteként húsokhoz főleg zöldség saláta. tésztákat ,fehér rizst, krumplit minimálisra csökkenteni (heti max egy-két alakalom és nagyon kevés, és nem vacsorára) de el is hagyhatod őket, én pl havonta talán egyszer eszem ilyesmit.sok folyadékot kell inni (víz, tea) vacsorára meg inkább csak fehérjét. napi félóra intenzív mozgás. így tuti leadod a felesleget.
2010. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyeljél már! Ha fogyókúrázni akarsz akkor ne a nassoláson járjon az eszed. Küld vissza magad az utcára hét-tizennégy napra, és gondolkodjál. Mond ezt magadnak (lehet ismered): ,,Hány éve is nassolok? Öt? Akkor kibírok még 2 hetet"


Törvényszerű, hogy a változás fáj!!


Kérdezek tőled valamit: Milyen érzés rabszolgaként élni? Szerinted miért van szükség vesztesekre? (nassolás)


Mi az erősebb? Az akarom és a kell, vagy a szeretném és a lehet??


Vagy mi a fontos? Az ÚT VAGY A CÉL? (Fogyókúra felé)


Itt nem mondogatni kell bármit, vedd rá Magad, ember vagy, ha más megcsinálta te mért ne tudnád? Ezt komolyan kell venni, nem csak a nassolásra kell gondolni meg mondogatni a dolgokat!!


Ha a nassolás, és az egészségtelen életmód mellett döntesz akkor legyél kemény és vállald a következményeket is!


És akkor ne jöjj ide nyavajogni, hanem menjél a tv elé és nassolj.


Remélem nem írtam semmi durvát, de hidd el, ilyenkor ez kell...

2010. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem írtál semmi durva de vagy nem ide akartad írni vagy fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. hol beszéltem itt nassolásról? rendes, egészséges ételekről volt szó, meg napi összkalóriáról. (ami nem édességből jön össze). szóval nem értelek, csak ennyi.
2010. aug. 4. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!